Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Porażająca spowiedź Chajzera. To działo się z nim po śmierci syna
Karolina Kurek
Karolina Kurek 27.05.2024 08:06

Porażająca spowiedź Chajzera. To działo się z nim po śmierci syna

Filip Chajzer
fot. KAPiF

Filip Chajzer w 2015 roku stracił syna, Maksa. Chłopiec zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Od tego czasu prezenter choruje na depresję. Wyznał, że ma za sobą dwie próby samobójcze.

Filip Chajzer stracił syna

Filip Chajzer to znany polski prezenter telewizyjny i dziennikarz. Przez ostanie lata można go było oglądać na antenie stacji telewizyjnej TVN, gdzie prowadził m.in. “Dzień Dobry TVN”. Aktualnie zajmuje się on rozwijaniem własnego biznesu. Tej wiosny Filip był jednym z uczestników “Tańca z gwiazdami”. 

Prywatnie Chajzer przeszedł tragedię. W 2015 roku odszedł jego 9-letni syn, Maks. Chłopiec zginął w wypadku samochodowym.

Na prostym odcinku drogi samochód uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego stojącego na poboczu jezdni. Pomocy osobie poszkodowanej znajdującej się obok pojazdu udzielił zespół ratowników medycznych, natomiast lekarz stwierdził zgon 9-letniego chłopca - tal brzmiało oświadczenie rzecznik policji, Anny Kosteckiej tuż po wypadku. 

Do zdarzenia doszło, gdy prezenter był za granicą. Maks podróżował wtedy samochodem z dziadkiem, byłym teściem Filipa. Przez długi czas Chajzer nie był w stanie poruszać tematu straty syna. Zachorował na depresję, a niedawno na rynku ukazała się  jego książka, w które opowiedział więcej o tym ciężkim dla niego czasie. 

Matka chorego dziecka nie dostała potężnej kwoty ze zbiórki od Chajzera. Jego reakcja budzi kontrowersje Chajzer odgryzł się Wojewódzkiemu. "Królowi TVN" pójdzie w pięty?

Chajzer po raz pierwszy o stracie syna

W niedawno wydanej autobiografii “Niejednoznacznie pozytywny" Filip Chajzer por raz pierwszy zabrał głos na temat tragicznej śmierci syna Maksa. Dziennikarz opowiedział o okolicznościach, w których się o tym dowiedział. Przebywał wówczas za granicą. 

Na lotnisku miałem atak. Paniki, rozpaczy, bezsilności. Tuż przed wejściem do samolotu położyłem się na ziemi i zacząłem głośno płakać - wyznał. 

W dalszej części Chajzer opisał, jak wyglądała sytuacja po powrocie do Polski. Przyznał, że nie potrafił rozmawiać, nawet z matką Maksa, byłą żoną. 

Większość czasu spędzałem w domu, lecz najstraszniejszy etap był dopiero przede mną. Przygotowania do pogrzebu. Kompletnie nie byłem na to gotowy. Nie potrafiłem też rozmawiać z moją byłą żoną. Ona również była w złym stanie, kontaktowaliśmy się tylko przez pośredników. O wszystkich ustaleniach mówił mi ojciec - można przeczytać. 

Tak przedstawił swoje samopoczucie w dniu pogrzebu. Najgorsze czekało na niego w wieczór tego smutnego dnia:

Z kościoła musiałem natychmiast wracać. To było wszystko, co mogłem wytrzymać. Pojechałem prosto na działkę taty - tak Filip wspomina dzień pogrzebu synka. - Stypa to takie okrutne słowo. Nienawidzę go. Ale przetrwałem jakoś spotkanie z rodziną. Kryzys nadszedł wieczorem. Płakałem i nie byłem w stanie się uspokoić.

Filip Chajzer dwukrotnie próbował odebrać sobie życie

Po stracie synka Filip Chajzer wpadł w ciężką depresję. Choroba spowodowała u niego najczarniejsze myśli. W autobiografii Filip Chajzer przyznał, że od 2015 roku i śmierci syna, dwukrotnie próbował odebrać sobie życie. 

Zbliżała się jesień i urodziny Maksa. Również moje (jestem z dwudziestego siódmego listopada, Maks z dwudziestego ósmego). (...) W listopadzie miałem drugą próbę samobójczą - wyznał. 

W książce zabrał też głos na temat drugiego syna, Aleksa, którego doczekał się kilka lat temu ze związku z Małgorzatą Walczak. Do dziś nie jest w stanie opowiedzieć chłopcu o tragicznej śmierci Maksa. Jego partnerka wyznała chłopcu prawdę i zabiera go na grób brata. 

To bardzo mądre dziecko, niezwykle empatyczne... Podobno kiedy chodzi ze swoją mamą na cmentarz do Maksa, zawsze przynosi mu coś od siebie. Widziałem, że zostawił tam jeden ze swoich ulubionych traktorków.

Dziś dziennikarz na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo Aleksa:

Nie wyobrażam sobie, żeby Aleks jeździł samochodem z kimś, kogo dobrze nie znam.

Numery telefonów zaufania dla osób zmagających się z kryzysem psychicznym:

116 123 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych. Czynny cały tydzień w godzinach 14:00 - 22:00

116 111 Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Czynny cały tydzień w godzinach 12:00 - 02:00

800 70 22 22 Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Bezpłatny i czynny całą dobę

22 635 09 54 Telefon zaufania dla osób starszych. Czynny w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 17:00 - 20:00

800 108 108 Bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie bliskich. Czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 - 20:00.
 

Filip Chajzer, fot. KAPiF
Filip Chajzer, fot. KAPiF
Filip Chajzer, fot. KAPiF
Filip Chajzer, fot. KAPiF