Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Poruszenie pod urodzinowym zdjęciem Charlotte. Fani ocierają łzy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 02.05.2024 16:16

Poruszenie pod urodzinowym zdjęciem Charlotte. Fani ocierają łzy

Urodziny Charlotte
Fot. East News

Urodziny księżniczki Charlotte to już kolejna w ciągu ostatnich dni radosna okazja w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Kiedy jednak pokazano nowe zdjęcie córki Kate i Williama, fanów ogarnęło wielkie wzruszenie.

Urodziny Charlotte: jak świętują Kate i William?

Koniec kwietnia i początek maja to okres wielu radosnych rocznic w rodzinie księcia i księżnej Walii. Urodziny Charlotte, córki Kate i Williama, które przypadają 2 maja, zamykają ten szczęśliwy maraton. 23 kwietnia swoje urodziny obchodził jej młodszy brat, książę Louis. Z tej okazji Kate opublikowała nowe zdjęcie swojego syna.

Później przyszła pora na koronkową, 13. rocznicę ślubu księcia i księżnej. William i Kate pobrali się 29 kwietnia 2011 roku. Tym razem wywołali jednak niemałe zamieszanie, publikując czarno-białe, archiwalne zdjęcie. U wielu fanów wywołało to lęk. Wszystko przez diagnozę raka, którą kilka miesięcy temu usłyszała Middleton. Kate i dzieci wciąż nie są widywane na wydarzeniach publicznych i urodziny ich pociech odbywają się w zaciszu posiadłości Anmer Hall w Sandringham.

Kolejna okazja do świętowania, czyli urodziny księcia Georga, będzie dopiero 22 lipca. A co wydarzyło się dzisiaj? Nowe zdjęcie Charlotte wywołało dużo szumu, wszystko z powodu poruszającego hołdu dla zmarłej Elżbiety II, szczegóły poniżej.

Książę Louis skończył 6 lat! Tak zmieniał się najmłodszy synek Kate. Fani nie mają wątpliwości, do kogo jest podobny Dzieci chorej na raka Kate w centrum zamieszania. Pałac boi się błędu. Już podjęto odpowiednie kroki, żeby je chronić

Do kogo podobna jest księżniczka Charlotte?

Charlotte Elizabeth Diana urodziła się 2 maja 2015 roku w St. Mary’s Hospital w Londynie, o godzinie 8:34 brytyjskiego czasu letniego. Trzy imiona dla księżniczki wybrano nieprzypadkowo. Pierwsze jest nawiązaniem do jej dziadka Karola (Charlesa), drugie to oczywiście hołd w stronę Elżbiety II, a trzecie – jej babki, księżnej Diany.

Od września 2022 oficjalny tytuł to Jej Królewska Wysokość Księżniczka Charlotte z Walii. Pierwsze publiczne wystąpienie córki Kate i Williama odbyło się 11 czerwca 2016 roku na obchodach Trooping the Colour. Zdjęcia z tej okazji znajdziecie poniżej. Wiadomo, że dziewczynka uwielbia taniec i balet. Podobno ma zadziorny charakter i nawet Kate opisała córkę jako "tę, która rządzi".

Niemal od samego początku fani zgadzali się, że księżniczka bardzo przypomina swoją prababkę, Elżbietę II. Publikują nawet porównawcze grafiki, z fotografiami zmarłej królowej z dzieciństwa. Niżej możecie obejrzeć jedną z nich, a dalej przeczytacie o wspaniałym hołdzie, jaki oddano dziś monarchini. Co widać na nowym, urodzinowym zdjęciu Charlotte?

Urodziny księżniczki Charlotte: nowe zdjęcie

Na nowym zdjęciu księżniczki Charlotte, opublikowanym z okazji jej 9. urodzin, widać niezwykły szczegół. Córka Kate i Williama stoi w ogrodzie, w dżinsowej spódniczce, bordowym kardiganie i granatowej bluzce. Ramieniem opiera się na niezwykłej roślinie. Jej polska nazwa to powojnik górski, jednak oryginalna, łacińska, brzmi “Clematis Elizabeth”.

Clematis Elizabeth (lub też clematins montana var. rubens) to jedna z pierwszych roślin, wyhodowanych i nazwanych na cześć Elżbiety II. Ma przepiękne, jasnoróżowe kwiaty i delikatny zapach, przypominający wanilię. Kwitnie od maja do czerwca, a więc właśnie w okresie, który jest tak bogaty w królewskie rocznice urodzinowe. Księżna Kate, która wykonała wspomniane zdjęcie, dobrze wiedziała, jak oddać hołd zmarłej królowej. W komentarzach nie brakuje fanów, u których ten widok wywołał łzy.

Urodziny księżniczki Charlotte, nowe zdjęcie, hołd dla Elżbiety II
Pierwsze zdjęcia księżniczki Charlotte z księciem Georgem i rodzicami (2015/16), fot. East News 
Urodziny księżniczki Charlotte, nowe zdjęcie, hołd dla Elżbiety II
Księżniczka Charlotte z rodzeństwem i rodzicami (2015-2024), fot. East News