Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tylko u nas: Nie mogą pochować Barbary Sienkiewicz: „Mamy problem”. Oficjalny komentarz i szczegóły
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 11.06.2024 18:55

Tylko u nas: Nie mogą pochować Barbary Sienkiewicz: „Mamy problem”. Oficjalny komentarz i szczegóły

Pogrzeb Barbary Sienkiewicz
fot. EastNews

Świat Gwiazd dotarł do informacji na temat pogrzebu Barbary Sienkiewicz. Pojawiły się problemy związane z pochówkiem zmarłej 7 czerwca aktorki, która zyskała popularność jako “najstarsza matka w Polsce”. Tylko u nas oficjalny komentarz Związku Artystów Scen Polskich.

Kiedy zmarła Barbara Sienkiewicz?

7 czerwca media obiegła wiadomość o śmierci Barbary Sienkiewicz, która w 2015 roku wywołała poruszenie w mediach w kraju i za granicą. Wszystko za sprawą ciąży, w którą zaszła w wieku 60 lat. To ewenement na skalę światową.

O śmierci kobiety jako pierwszy poinformował “Super Express”:

Chwilę przed godziną 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego – przekazała tabloidowi podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. 

Barbara Sienkiewicz przyszła na świat w 1955 roku. Występowała m.in. w Teatrze Lalka w Warszawie. Była też założycielką Teatru dla Dzieci "Gong". Rozpoznawalność przyniosły jej jednak przede wszystkim występy w popularnych produkcjach telewizyjnych.

Aktorka miała na swoim koncie role w takich uwielbianych przez telewidzów serialach jak “Na dobre i na złe”, “Przyjaciółki”, “Na Wspólnej”, “Ranczo”, “Plebania”, czy “M jak miłość”. Sienkiewicz wielokrotnie grały także różne epizody w kultowej polskiej telenoweli “Klan”.

Barbara Sienkiewicz z dziećmi żyła w maleńkiej kawalerce. Pokazała skromniutkie wnętrza w telewizji Ile lat naprawdę miała Barbara Sienkiewicz? Klepsydra ujawniła, jak bardzo zaniżała swój wiek

Problem z pogrzebem Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz, zwana „najstarszą matką w Polsce” zmarła prawie tydzień temu, a wciąż nic nie wiadomo o jej pogrzebie. Udało się nam dotrzeć do szokujących informacji.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb – mówi Światu Gwiazd Beata Bauer z sekretariatu Biura Związku Artystów Scen Polskich.

Barbara Sienkiewicz była członkiem ZASP, w sekcji lalkarskiej. Bardzo często zdarza się, że ZASP organizuje pogrzeb, gdy jego członek był osobą samotną. Tak stało się w przypadku choćby Jerzego Połomskiego.

Tutaj sytuacja jednak jest dużo trudniejsza, ze względu właśnie na brak spadkobiercy. ZASP chętnie zajmie się wszystkim, ale musimy czekać na decyzję sądu. Bez tego nic nie możemy zrobić – zdradziła nam pracowniczka ZASP.

Kiedy zapadnie decyzja sądu? Tego nie wiadomo.

Co z dziećmi Barbary Sienkiewicz?

Na decyzję sądu czeka też sprawa opieki nad 9-letnimi dziećmi Barbary Sienkiewicz: Anią i Piotrem. Okazuje się bowiem, że w ich przypadku zmarła również nie pozostawiła żadnych dyspozycji. Wprawdzie w wywiadach opowiadała, że spisała testament i, że dziećmi w razie jej śmierci zaopiekuje się posłanka Wanda Nowicka. 

Jak się dowiadujemy jednak, póki co nie znaleziono żadnego testamentu zmarłej. Wanda Nowicka też dementuje, że zadeklarowała chęć opieki nad bliźniakami. Zatem na razie dzieci Barbary Sienkiewicz znajdują się w pogotowiu opiekuńczo-wychowawczym.

To miejsce tymczasowe, potem dzieci trafią najprawdopodobniej do domu dziecka. A dopiero potem do ewentualnej adopcji. O wszystkim będzie decydował sąd, taka jest procedura w przypadku, gdy nie ma rodziny, chcącej zająć się dziećmi – dodaje w rozmowie ze Światem Gwiazd jedna z posłanek lewicy.

Wygląda na to, że sprawa pochówku i opieki nad dziećmi Barbary Sienkiewicz jest bardziej skomplikowana, niż wydawało się jeszcze kilka dni temu.

Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz z dziećmi, fot. EastNews
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. EastNews