Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Raczek nie zostawił suchej nitki na nowym filmie z Wieniawą. Mówi o kompromitacji
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 22.05.2024 09:34

Raczek nie zostawił suchej nitki na nowym filmie z Wieniawą. Mówi o kompromitacji

Raczek nie zostawił suchej nitki na nowym filmie z Wieniawą
fot. KAPiF

Julia Wieniawa pojawiła się w najnowszej produkcji Amazona pt. “Nieobliczalna”. Znany krytyk Tomasz Raczek w swojej recenzji zmiażdżył ten film. Wspomniał również o wielkiej kompromitacji. Co mu się nie podobało? Szczegóły. 

Co nowego u Julii Wieniawy?

Julia Wieniawa, znana jako aktorka, wokalistka, celebrytka i influencerka, niedawno pojawiła się także jako jurorka w popularnym show „Mam talent”. Jest najmłodszą osobą w historii polskich talent show, która zasiadała w roli jurorki. Nic więc dziwnego, że podchodziła do tego nowego wyzwania bardzo poważnie.  

Dzień przed finałem tego show, Julia Wieniawa pojawiła się na 77. Festiwalu Filmowym w Cannes. W piątkowy wieczór miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystej premierze najnowszego filmu Giorgiosa Lanthimosa pt. "Rodzaje życzliwości" (oryg. "Kind of Kindness"). Na sali kinowej otrzymała honorowe miejsce, tuż obok gwiazd obsady, z nagrodzoną Oscarem Emmą Stone na czele.

Zagrała również w jednej z najnowszych produkcji Amazona.

Kukulska, Wieniawa, ale wszyscy patrzyli na Węgrowską! Na premierze filmu o Amy Winehouse metamorfozą przeszła samą siebie Julia Wieniawa pod ostrzałem fanów. Nagranie szybko zniknęło z sieci. "Niczego się nie nauczyła"

Julia Wieniawa w nowym thrillerze

Fabuła filmu "Nieobliczalna" koncentruje się na pozornie szczęśliwym związku pomiędzy Martyną i Wojciechem, jednak szybko ukazuje, że jest to jedynie zasłona dymna ukrywająca brutalną rzeczywistość. Tylko ojciec Wojciecha, Stefan, zna prawdę o tej relacji. Martyna jest przyjaciółką Alicji, którą gra Magdalena Cielecka — samotną matką 20-letniego Daniela, który z kolei spotyka się z Adeliną, w którą wciela się Julia Wieniawa. Dziewczyna, mimo młodego wieku, musi radzić sobie sama, opiekując się chorą matką, a Daniel jest jej nadzieją na lepsze życie.  

Film "Nieobliczalna" został wyreżyserowany przez Piotra Trzaskalskiego oraz Małgorzatę Sobieszczańską i jest adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Magdy Stachuli, wydanej w 2022 roku.

Bardzo znany polski krytyk filmowy Tomasz Raczek w bardzo negatywnych słowach ocenił tę produkcję. 

Tomasz Raczek miażdży film z Julią Wieniawą

Tomasz Raczek znany jest ze swoich dosadnych i szczerych do bólu opinii. Parę miesięcy temu szerokim echem w mediach odbiła się chociażby jego recenzja nowej wersji “Akademii Pana Kleksa”, którą zrównał z ziemią.

Tomasz Raczek ostro skrytykował również najnowszą produkcję Amazona “Nieobliczalna”. W wywiadzie dla Plotka wyjaśnił, co sprawiło, że jego ocena jest tak negatywna.

Koślawy scenariusz, który potyka się co chwila zarówno przez karkołomne łączenie scen, jak i niewypowiadalne praktycznie, sztuczne dialogi, w których poszczególne kwestie sprowadzają się nierzadko do pojedynczych, nic nieznaczących słów. To powoduje bezradność młodych aktorów, takich jak Dawid Ptak, Paula Stępczyńska, Jakub Sierenberg i Julia Wieniawa, którzy grają jak w "Ukrytej prawdzie" - podkreślił Tomasz Raczek.

Krytyk zaznaczył również, że jakość tej produkcji jest wstydem dla światowego potentata w dziedzinie streamingu.

Kompromitacja dla filmu fabularnego, produkowanego przez światowego potentata w streamingu! Znani aktorzy, jak Grochowska, Cielecka czy Seweryn, odnoszący właśnie zasłużone sukcesy związane z innymi filmami, tu zostali po prostu upokorzeni. Uwielbiam ich talenty i płaczę nad tym poniżeniem - dodał uznany krytyk filmowy w rozmowie z Plotkiem. 

Myślicie, że twórcy przejmą się jego opinią?

Julia Wieniawa, fot. KAPiF
Julia Wieniawa, fot. KAPiF
Tomasz Raczek, fot. KAPiF
Tomasz Raczek, fot. KAPiF