Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Rodzina żegna Macieja Damięckiego. Dzieci doczekał się dopiero z drugą żoną
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 17.11.2023 15:04

Rodzina żegna Macieja Damięckiego. Dzieci doczekał się dopiero z drugą żoną

Maciej Damięcki
Nie żyje Maciej Damięcki. Życie prywatne i rodzina, fot. KAPiF

W piątek 17 listopada kilka minut po godzinie 13 w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o śmierci Macieja Damięckiego. Aktora pożegnały dzieci wymowną grafiką. Znany gwiazdor doczekał się szczęśliwego małżeństwa oraz dwójki pociech, które śmiało poszły w jego ślady.

Maciej Damięcki nie żyje.

Gwiazdor rozpoczął przygodę z aktorstwem w latach 50. Początkowo występował w teatralnych spektaklach, a następnie pokochał go mały i wielki ekran. W swojej karierze występował w wielu filmach oraz serialach jednak największą popularność przyniosła mu produkcja "M jak miłość" czy "Miodowe lata".

Maciej Damięcki doczekał się szczęśliwego małżeństwa u boku Joanny, z którą przywitał na świecie dwójkę dzieci. To właśnie one udostępniły w mediach społecznościowych wiadomość o śmierci aktora. Jego rodzina jest dobrze znana w polskim show-biznesie.

Pa, tatku - przekazali wspólnie.

Maciej Damięcki miał 79 lat. Na razie publicznie nie ujawniono przyczyn ani okoliczności odejścia znanego aktora.

Maciej Damięcki nie żyje. Dzieci aktora przekazały smutne wieści: "Pa tatku" Tak mieszka Mateusz Damięcki. Sporo bałaganu i brak luksusów. Zdjęcia to potwierdzają

Nie żyje Maciej Damięcki - życie prywatne i rodzina

Aktor dwukrotnie zakochał się na zabój. Pierwszą z jego wybranek została Anita Dymszówna. Małżeństwo nie przetrwało, choć łączyło ich wielkie zamiłowanie do sztuki. Studiowali na jednym roku warszawskiej szkole filmowej. W 1977 roku duet podjął decyzję o rozwodzie. Po ponad 20 latach aktorka zmarła w prawie zupełnym zapomnieniu.

Była fantastyczną, zdolną aktorką, ale sama o sobie mówiła, że jest naznaczona przez los piętnem kobiety fatalnej - wspominał pierwszą żonę gwiazdor.

Maciej Damięcki ponownie odnalazł miłość u boku Joanny Stankiewicz. Doszło do kolejnego ślubu, a niedługo później na świat przyszły ich dzieci: Mateusz oraz Matylda. Zakochani chętnie pozowali wspólnie podczas medialnych wydarzeń.

Maciej Damięcki
Maciej Damięcki z żoną, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Maciej Damięcki z żoną, fot. KAPiF
Maciej Damięcki
Maciej Damięcki z żoną, fot. KAPiF

Ile dzieci miał Maciej Damięcki?

Aktorski kunszt udzielił się także dzieciom gwiazdora. Zarówno syn jak i córka postanowili związać przyszłość z zawodem ojca. Mimo artystycznych korzeni nic nie zostało "podane im na tacy".

W domu nauczono mnie, bym nie był za bardzo pewny siebie, bo na tej pewności mogę się kiedyś przejechać - przyznał syn Macieja Damięckiego.

Mateusz Damięcki jest obecnie jedną z bardziej znanych postaci polskiego show-biznesu. Popularność przyniósł mu udział w serialach takich jak m.in.: "Na dobre i na złe" czy "Przyjaciółki". Ostatnio pojawił się także w filmie "O psie, który jeździł koleją".

Córka Macieja Damięckiego, Matylda, swego czasu była gwiazdą serialu "Na Wspólnej". Oprócz planów zdjęciowych mocno zaangażowała się w teatralne spektakle, dubbing, a także tworzy własną muzykę.

Zmarły gwiazdor często był łączony także z innym słynnym aktorem, Grzegorzem Damięckim. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Maciej Damięcki był bowiem stryjem gwiazdora.

Aktorska rodzina przez lata królowała wśród gwiazd show-biznesu. Teraz internauci nie żałują bliskim 79-latka szczerych kondolencji.

Mateusz Damięcki (5).jpg
Maciej Damięcki, życie osobiste i rodzina, fot. KAPiF
Matylda Damięcka.jpg
Maciej Damięcki, życie osobiste i rodzina, fot. KAPiF
Grzegorz Damięcki.jpg
Maciej Damięcki, życie osobiste i rodzina, fot. KAPiF
Maciej Damięcki.jpg
Maciej Damięcki, życie osobiste i rodzina, fot. KAPiF

Źródło: Plejada, Interia