Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Sekret Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich ujawniony. Była pierwsza dama pierwszy raz powiedziała o tym publicznie
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 21.02.2024 07:32

Sekret Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich ujawniony. Była pierwsza dama pierwszy raz powiedziała o tym publicznie

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski
Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, fot. KAPiF

Jolanta Kwaśniewska spędziła przy boku Aleksandra Kwaśniewskiego ponad 40 lat w małżeństwie. Duet związał się jeszcze przed objęciem roli prezydenckiej pary. Żona byłego prezydenta po raz pierwszy powiedziała o długo skrywanym sekrecie ich relacji. Teraz wszystko jest już jasne.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy. Historia związku

Duet po raz pierwszy spotkał się jeszcze za czasów studiów, kiedy to Jolanta Kwaśniewska była na trzecim roku prawa i administracji, a jej przyszły mąż już kończył edukację. Jedno ze spotkań Rady Uczelnianej zmieniło wszystko. Aleksander Kwaśniewski od samego początku wiedział, że ich losy przetną się na całe życie.

Olek spotkał się z moimi kolegami i powiedział do nich, że się ze mną ożeni - wyjawiła była pierwsza dama w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem dla programu "Demakijaż".

Swobodnie rzucony komentarz okazał się rzeczywistością. Duet pobrał się w 1979 roku i stał się nierozłączny. Przeżyli wspólnie polityczne wzloty i upadki byłego prezydenta Polski. W tym roku będą świętować 45. rocznicę ślubu. Jak to możliwe, że ich uczucie jest nadal tak silne? Jolanta Kwaśniewska zdradziła sekret udanej relacji.

Kuba Badach zdradził to w publicznym komunikacie. Wszystko w dniu urodzin Oli Kwaśniewskiej Przykre, z czym musi mierzyć się Ola Kwaśniewska. Padły najgorsze oskarżenia

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy doczekali się córki i wysokiej pozycji Jak radzili sobie z rozgłosem?

Małżeństwo próbowało pogodzić życie rodzinne z rozwijającą się karierą Aleksandra Kwaśniewskiego. W 1981 roku pojawiła się na świecie ich jedyna córka, Ola, która obecnie działa w show-biznesie i stworzyła własną rodzinę z Kubą Badachem. Jolanta Kwaśniewska dla bliskich była w stanie zrezygnować z kariery. Z czasem pozycja jej męża stawała się problemem w domu.

Pamiętam, że gdy mąż wszedł w politykę, zaczęłam nagle odpowiadać znajomym: "Nie, nie przyjdziemy, Olka nie będzie". Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię, jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało, dobra kraju - mówiła Newsweekowi.

Gdy Aleksander Kwaśniewski został prezydentem Polski, ich rodzina pojawiła się na świeczniku mediów. Mówiono nie tylko o córce, ale także żonie polityka, która została pierwszą damą.

Myślałam: „Chwilo, trwaj, niech mąż nam tego nie zniszczy, nie zmieni”. Aż przyszła informacja, że mąż wygrał wybory. Nie dowierzałam, sądziłam, że jak się uszczypnę, to się obudzę, że to się nie dzieje. Ale następnego dnia pod naszym domem stali już funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Wiedziałam, że nasze życie już nigdy nie będzie takie, jakie było. Mąż został prezydentem, ja prezydentową - wyznała na łamach Wysokich Obsaców.

Jak zatem pomimo ogromnej presji i oczekiwań małżeństwu udało się zachować bliskie relacje? Jolanta Kwaśniewska zdradziła, czym zaskakuje ją mąż.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy przeżyli wspólnie ponad 40 lat. Jaki jest ich przepis na sukces?

Pomimo upływu lat małżeństwo nadal udowadnia łączącą ich więź. Zachowanie bliskich relacji przy zainteresowaniu całego kraju jest nie lada wyzwaniem w świecie show-biznesu. Jak udało się to Jolancie i Aleksandrowi Kwaśniewskim? Były prezydent nieustannie zaskakuje małżonkę.

Mój mąż mówi, że Dzień Kobiet i walentynki obchodzimy przez cały rok. Kocham kwiaty, ale kwiaty kocha też mój mąż, dostaję je od niego bez okazji. Bardzo ważne jest, by taki walentynkowy nastrój gościł w naszych domach przez cały rok - przyznała w rozmowie z "Faktem".

Takie wyznanie ma jeszcze większą wartość, gdy zaledwie kilka dni temu obchodziliśmy Walentynki. Wtedy to gwiazdy udowadniały swoją miłość, w tym m.in.: Andrzej Duda, który wraz z żoną w podobnym terminie świętuje rocznicę ślubu. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy pokazują, że zakochanym jest się na co dzień, a nie tylko od święta.

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski
Jolanta Kwaśniewska zdradza sekret udanego małżeństwa, fot. KAPiF
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski
Jolanta Kwaśniewska zdradza sekret udanego małżeństwa, fot. KAPiF
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski
Jolanta Kwaśniewska zdradza sekret udanego małżeństwa, fot. KAPiF
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski
Jolanta Kwaśniewska zdradza sekret udanego małżeństwa, fot. KAPiF
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski
Jolanta Kwaśniewska zdradza sekret udanego małżeństwa, fot. KAPiF

Źródło: Demakijaż, Newsweek.pl, Fakt