Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Seria nieszczęść w rodzinie królewskiej trwa. Anna miała wypadek
Karolina Kurek
Karolina Kurek 24.06.2024 17:07

Seria nieszczęść w rodzinie królewskiej trwa. Anna miała wypadek

Rodzina królewska
fot. East News

Kolejne smutne wiadomości w rodzinie królewskiej. Pałac Buckingham przekazał, że siostra króla Karola III, księżniczka Anna trafiła do szpitala. Szczegóły. 

Choroba księżnej Kate i króla Karola III

W tym roku rodzina królewska mierzy się z wieloma przeciwnościami losu i niełatwymi sytuacjami. Światem wstrząsnęła informacja, że król Karol III choruje na nowotwór. Monarcha zasiadł na tronie we wrześniu 2022 roku po śmierci matki, królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham wydał oświadczenia w sprawie jego stanu zdrowia:

Podczas tej interwencji odnotowano inną kwestię budzącą niepokój, która została zdiagnozowana jako rodzaj nowotworu - brzmi treść oficjalnego oświadczenia. Jego Królewska Mość rozpoczął dziś harmonogram regularnych zabiegów, na którego czas lekarze zalecili mu odroczenie obowiązków publicznych. Przez cały ten okres Jego Królewska Mość będzie w dalszym ciągu jak zwykle zajmował się sprawami państwowymi i urzędowymi dokumentami.

Jeszcze większym szokiem była informacja o chorobie księżnej Kate. Żona księcia Williama zniknęła z życia publicznego, co tłumaczono rekonwalescencją po przebytym planowanym zabiegu w placówce medycznej. Jednak poddani wyrażali niepokój odnośnie losu Middleton. Ostatecznie zdecydowała się ona wydać oświadczenie, w którym przekazała, że zdiagnozowano u niej nowotwór. 

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie - wyznała. 

Niedawno rodzina królewska pojawiła się na Trooping the Colour, czyli celebracji urodzin króla Karola III. Teraz jednak przekazano informację o problemach zdrowotnych księżniczki Anny. 

Kate na urodzinach króla. To jej pierwsze zdjęcia bez retuszu w trakcie leczenia Brytyjczycy wstrzymali oddech po nagłym oświadczeniu chorej Kate

Księżniczka Anna trafiła do szpitala

Pałac Buckingham poinformował, że siostra króla Karola III księżniczka Anna trafiła do szpitala. Przekazano jednak, że jej stan nie jest poważny. Córka Elżbiety II i księcia Filipa doznała lekkich i obrażeń, a także wstrząśnienia mózgu w wyniku incydentu, do którego doszło w posiadłości Gatcombe Park. Podęto decyzję, by księżniczka zapobiegawczo została w placówce medycznej na obserwację. Doznała ona obrażeń w wyniku uderzenia przez konia. Anna może liczyć na pełne wsparcie bliskich. 

Król był na bieżąco informowany i dołącza do całej rodziny królewskiej, przesyłając księżniczce swoją najserdeczniejszą miłość i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia - przekazał Pałac Buckingham.

Życie księżniczki Anny

Księżniczka Anna to jedyna córka królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jej pasją jest jazda konna, a w 1976 roku jako pierwsza z brytyjskiej rodziny królewskiej wzięła udział w letnich igrzyskach olimpijskich. Kilka lat wcześniej stanęła na ślubnym kobiercu z Markiem Phillipsem. Doczekała się z nim dwojga dzieci, Petera oraz Zary. W 1992 roku jednak postanowiła rozwieść się z mężem i poślubiła Timothy'ego Laurence'a. 

Księżniczka Anna zalicza się do grona najbardziej zapracowanych członków rodziny królewskiej. Wykonuje ona wiele obowiązków reprezentacyjnych koronę oraz jest głową ogromnej liczny fundacji. 

Księżniczka Anna, fot. East News
Księżniczka Anna, fot. East News
Księżniczka Anna, fot. East News
Księżniczka Anna, fot. East News