Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pałac zabrał głos ws. Księżnej. Jest mowa o wielkiej niesprawiedliwości
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 13.06.2024 12:03

Pałac zabrał głos ws. Księżnej. Jest mowa o wielkiej niesprawiedliwości

Księżna Kate
fot. East News

Media na całym świecie zastanawiają się, co się dzieje się z księżną Kate. Teraz Pałac w końcu zabrał głos. Wspomniano o jej zdrowiu.

Księżna Kate choruje na nowotwór

Od początku tego roku media regularnie informują o księżnej Kate. Pałac Buckingham ogłosił, że w styczniu żona księcia Williama przeszła planowany zabieg w szpitalu, co oznaczało, że na pewien czas wycofa się z wykonywania swoich obowiązków. To wyjaśnienie jednak nie uspokoiło fanów Middleton. Wielu ludzi domagało się więcej informacji na temat jej stanu zdrowia, a w mediach zaczęły krążyć teorie spiskowe dotyczące jej nieobecności w życiu publicznym. 

Ostatecznie księżna Kate postanowiła zabrać głos. Pod koniec marca, w specjalnym komunikacie wyemitowanym przez stację telewizyjną BBC, księżna ujawniła, że zdiagnozowano u niej nowotwór.

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie - przekazała. 

Niedawno księżna Kate znowu pośrednio skontaktowała się z opinią publiczną.

Plotki się potwierdziły. Rozwód w rodzinie królewskiej stał się faktem. Diana byłaby rozczarowana Nowe oświadczenie księżnej Kate. Przeprasza i wspomina o powrocie do obowiązków

Nowe oświadczenie księżnej Kate

Od pewnego czasu media spekulowały, że księżna Kate może nie pojawić się na nadchodzącym Colonel's Review, czyli ostatniej próbie przed paradą Trooping the Colour. Okazało się, że żona księcia Williama faktycznie nie weźmie w niej udziału ze względu na problemy zdrowotne. We wtorek na profilu Irish Guards opublikowano wpis zawierający treść listu przekazanego przez Kate Middleton. W poście znalazły się również dwa zdjęcia wiadomości od księżnej.

Jesteśmy wzruszeni listem, który otrzymaliśmy dziś rano od naszej zwierzchniczki, Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Walii. Życzymy Jej Królewskiej Wysokości zdrowia i przesyłamy najserdeczniejsze życzenia - czytamy.

Księżna wyraziła swoje zadowolenie z przebiegu wydarzeń oraz podziękowała wszystkim zaangażowanym w ich organizację.

Chciałam napisać i dać wam znać, jak dumna jestem z całego regimentu przed Colonel's Review i paradą Tropping the Colour. Doceniam wielomiesięczny wysiłek, jaki włożyliście w tegoroczną paradę i godziny trudu, które spożytkowaliście na dopracowanie szczegółów – zaczęła.

Media zauważyły, że w liście księżna napisała, że "ma nadzieję znów móc ich reprezentować już bardzo niedługo".

 Bycie waszą pułkowniczką jest dla mnie zaszczytem i przepraszam, że nie mogę wziąć udziału w tegorocznym Colonel's Review. Przekażcie moje przeprosiny całemu regimentowi. Mam nadzieję, że znów będę mogła was reprezentować już bardzo niedługo. Powodzenia i przesyłam wszystkim najlepsze życzenia - przekazano w liście.

Teraz Pałac 

Pałac podaje nowe informacje o księżnej Kate

Ze względu na chorobę, księżna Kate wycofała się z życia publicznego. W ostatnim czasie zyskała popularność teoria, że miała potajemnie opuścić Wielką Brytanię i przebywać w Stanach Zjednoczonych. Te spekulacje nie mają jednak związku z pojednaniem z księciem Harrym i Meghan Markle, którzy po "megxicie" przeprowadzili się do USA na stałe. 

Część fanów rodziny królewskiej sugerowała w mediach społecznościowych, że księżna Kate przebywa w Houston, gdzie leczy się w placówce onkologicznej MD Anderson Cancer Center. Pałac Kensington szybko zareagował na te pogłoski, wydając 10 czerwca oświadczenie, że są one nieprawdziwe.  "

Harper’s Bazaar" poinformował, że przedstawiciele teksańskiego ośrodka nie skomentowali sprawy z powodu przepisów dotyczących prywatności pacjentów. Wiadomo jednak, że w tej placówce onkologicznej leczyli się w przeszłości m.in. zmarły gitarzysta Eddie Van Halen i tenisistka Chris Evert. Z wcześniejszych komunikatów wynika, że księżna Middleton wróci do swoich obowiązków, gdy uzyska zgodę lekarzy, choć pojawiły się spekulacje, że może już nigdy nie powrócić do publicznego życia na tych samych zasadach. Te doniesienia jednak wydają się być przesadzone.

Nie ma żadnych informacji na temat powrotu Kate, ponieważ w tej chwili koncentrujemy się w 100 procentach na jej zdrowiu - sugerowanie, że nie wróci do swojej roli, jest niesprawiedliwe i nieprawdziwe. Takie rozmowy po prostu nie mają miejsca. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, wznowi swoją pracę - ujawniła osoba z pałacu w rozmowie z "Harper’s Bazaar".

Księżna Kate, fot. KAPiF
Księżna Kate, fot. KAPiF
Księżna Kate, fot. KAPiF
Księżna Kate, fot. KAPiF