Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pojechali do domu rekordzisty "1 z 10", ale odmówił wywiadu. Do akcji wkroczył ojciec
Redakcja Gwiazd
Redakcja Gwiazd 23.11.2023 21:29

Pojechali do domu rekordzisty "1 z 10", ale odmówił wywiadu. Do akcji wkroczył ojciec

Artur Baranowski z "1z10", fot. TVP
Artur Baranowski z "1z10", fot. TVP

Gdzie mieszka Artur Baranowski? Dziennikarze odwiedzieli dom zwycięzcy “1 z 10”. Chcieli z nim porozmawiać, ale się nie udało. Przemówił do nich ojciec mistrza.

Rekord rekordów w "1 z 10"

Odcinek z 22 listopada 2023 roku przejdzie do historii nie tylko samego teleturnieju, ale i historii telewizji w ogóle. Mimo że “Jeden z dziesięciu” gości na antenie od blisko 30 lat (pierwszy odcinek wyemitowany został 3 czerwca 1994 roku), podobna historia jeszcze się nie zdarzyła.

803. Tyle punktów zdobył zwycięzca środowego wydania programu. To nie tylko dużo, ale i najwięcej, ile można zgromadzić na koncie. Artur Baranowski odpowiedział bowiem na wszystkie pytania zadane przez Tadeusza Sznuka oraz zgarnął 30 kolejnych punktów za wszystkie zachowane szanse. 

Zapytany przez produkcję o to, dlaczego wziął udział w teleturnieju, odpowiedział: 

Chciałem sprawdzić swoją wiedzę i lubię ten teleturniej. Od zawsze byłem jego fanem. A czy się przygotowywałem? Po prostu oglądałem odcinki – czytamy na oficjalnej stronie “1 z 10”.

Nie dziwi tym samym, że obwołano go sensacją, takim zainteresowaniem nie cieszył się zaś nigdy w życiu. Dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili zasięgnąć języka na temat zwycięzcy u źródła, konkretniej zaś w miejscowości, z której pochodzi. Podobnych słów zapewne się jednak nie spodziewali. 

Artur Baranowski nie dotarł na Wielki Finał "1 z 10"! Co się stało? Uczestnik ujawnił, jak rekordzista "1 z 10" zachowywał się za kulisami. Przekazał też niepokojące wieści o Sznuku

Ile lat ma Artur Baranowski z "1 z 10"?

WP rozmawiała między innymi z sołtysem Śliwinik, z których pochodzi Artur Baranowski. Zdradził on reporterom, jaki naprawdę jest zwycięzca teleturnieju. Wspomniał, między innymi, że wciąż mieszka we wsi, w której się urodził.

Nieśmiały, spokojny, skromniutki. W jego wieku czasem chłopaki jeszcze rozrabiają, a on ma 28 lat, a jest z niego bardzo dojrzały facet – przyznał.

Artur Baranowski z
Artur Baranowski z programu “1z10”, fot. TVP

Dodał również, że nagła popularność spadła na niego niespodziewanie, zaś “różni ludzie do niego wydzwaniali i wypisywali od środowego wieczora”.

Powiedziałem ojcu, żeby go nie budził. Później mu osobiście pogratuluję – dodał.

Słowa sołtysa potwierdził także ojciec zwycięzcy, z którym udało się porozmawiać dziennikarzom “Faktu”.

Rodzinny dom Artura Baranowskiego

Ojciec Artura Baranowskiego, pan Piotr, przyznał w rozmowie z dziennikarką, że rodzina jest już zmęczona zainteresowaniem (mimo że sam odcinek został wyemitowany zaledwie kilkanaście godzin wcześniej).

Nie spodziewaliśmy się – wyznał.

Dodał także, że jest bardzo dumny z syna, ale Artur “nie jest na to przygotowany, nie ma na to siły”, sami zaś mieszkają “spokojnie i cicho”, nie wzbudzając zainteresowania. 

Nikt by tego nie wytrzymał, człowiek by zwariował – stwierdził.

Ojciec Artura dodał, że nikt nie namawiał go na udział w “1 z 10”:

To była jego osobista decyzja, że wziął udział w tym programie, bo ja tam nie namawiałem syna. […] Ma dużo wiedzy. Miał też szczęście. Jak brakowało mi jakiegoś określenia do krzyżówki, to zwracałem się do syna i on wiedział – zamknął temat.

Wielki finał “1 z 10” bez Artura Baranowskiego. Dlaczego?

Zwycięzca “Jednego z dziesięciu” sam unika kontaktu z kimkolwiek. Nie zobaczymy go też w Wielkim Finale. Mężczyzna nie zdążył na nagranie odcinka, ponieważ zepsuło mu się auto. Ostatecznie o główną nagrodę, tj. 40 tys. zł, zawalczyło dziewięcioro kandydatów. 

Odcinki były nagrywane wcześniej, ale dopiero teraz trafiły do telewizji. Artur bardzo chciał wziąć udział w Wielkim Finale, bo przecież miał ogromne szanse na główną nagrodę. Zły los pokrzyżował mu jednak plany. To był dla niego wielki stres. Wiemy, że wszystko było nagrywane w sobotę, zanim jeszcze stał się popularny w całym kraju – mówią swiatgwiazd.pl sąsiedzi mieszkający w tej samej wsi co Artur. 

Mieszkańcy wsi dodają, że nie podoba im się to, co spotkało Artura:

Przecież ta firma, która produkuje teleturniej od 30 lat, powinna poinformować wszystkich, że Artur nie pojawi się w programie. Przecioeż wcześniej wiedzieli, że nie wystąpi w Wielkim Finale., a teraz mają darmową promocję jkego kosztem. Jego też mogli przygotować na taką popularność i wizyty mediów. Jak widać tak się nie stało - podkreślili.

Kto by pomyślał, że taki finał spotka najlepszego uczestnika w historii show.

Zobacz także: Na te pytania odpowiadał Baranowski! A ty dasz radę? Sprawdź się

Cały materiał z wizyty w domu Artura Baranowskiego znajdziecie na stronie “Faktu”.

Artur Baranowski z
Artur Baranowski z "1z10", fot. TVP
Artur Baranowski z
Artur Baranowski z "1z10", fot. TVP