Swiatgwiazd.pl > Newsy > Sławomir pożegnał przyjaciela. Krzysztof Szwed był producentem muzycznym
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 24.03.2022 09:17

Sławomir pożegnał przyjaciela. Krzysztof Szwed był producentem muzycznym

Sławomir przekazuje tragiczne wieści
MAREK ZIELINSKI/East News
  • Sławomir i jego żona poinformowali o śmierci Krzysztofa Szweda

  • To właśnie on przed laty uwierzył w sukces dzisiejszych celebrytów

  • Producenta żegnali również współpracownicy z Wydawnictwa Muzycznego Eska

Sławomir (Sławomir Paweł Zapała) i jego wybranka Kajra (Magdalena Kajrowicz) pogrążeni w żałobie. We wtorek 13 kwietnia podzielili się z internautami niezwykle przykrą informacją. Niedawno odszedł ich przyjaciel, Krzysztof Szwed, osoba powszechnie znana w branży muzycznej, szczególnie sceny śląskiej. Na oficjalnym profilu Sławomira na Instagramie pojawił się zadedykowany producentowi post.

Sławomir potwierdził przykre doniesienia. Nie żyje Krzysztof Szwed

Tym razem grono ponad 130 tys. obserwujących profil Sławomira w social mediach natknęło się na wyjątkowo smutne wieści. Piosenkarz i jego żona zamieścili w sieci post poświęcony ich wspólnemu przyjacielowi. Krzysztof Szwed, producent muzyczny i wydawca, zmarł w sobotę 10 kwietnia 2021 roku.

Sławomir i Kajra zamieścili kilka zdjęć, jakie wykonano im w towarzystwie zmarłego przyjaciela. Do fotografii małżonkowie dołączyli obszerną notatkę, w której przybliżyli internautom postać producenta. Jak tłumaczą, to Krzysztof Szwed uwierzył w ich sukces. Być może właśnie dzięki niemu rodacy znają dziś Sławomira i Kajrę, za co małżonkowie są producentowi ogromnie wdzięczni.

Sławomir i jego małżonka wspominają producenta jako człowieka o dobrym sercu, zaangażowanego w to, czym zajmował się zawodowo. Otoczenie doceniało również poczucie humoru Krzysztofa Szweda, który - gdy zachodziła taka potrzeba - potrafił zachęcić współpracowników do działania.

- Odszedł Krzysztof Szwed - wspaniały człowiek z otwartą głową i sercem, doskonałą intuicją. Świetny producent, Menager, przyjaciel pełen pasji, pomysłów ... zawsze nas rozśmieszający i mobilizujący do ciężkiej pracy …(zachowano pisownię oryginalną - przypis red.) - czytamy w social mediach.

Prywatnie Krzysztof Szwed, jak powiadomili Sławomir i Kajra, był mężem, ojcem i dziadkiem. Osoby z otoczenia producenta, podobnie jak małżonkowie, zapamiętają go jako osobę cechującą się wysokim profesjonalizmem.

Współpracownicy żegnają zmarłego producenta

Wieści o śmierci Krzysztofa Szweda pojawiły się wcześniej między innymi na oficjalnym profilu Wydawnictwa Muzycznego Eska na Facebooku, którego producent był założycielem. Zaznaczono, że Krzysztof Szwed współpracował z największymi postaciami polskiej sceny muzycznej od końca lat 80. ubiegłego wieku. Jego serce od lat było oddane muzyce.

- Z przykrością informujemy, że dzisiaj zmarł nasz Ojciec, Szef, Producent, Wydawca, Manager i Przyjaciel Krzysztof Szwed. (...) Niech w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie, ukojeniem będzie muzyka, którą Pan Krzysztof przez całe życie tak bardzo kochał - poinformowano na łamach mediów społecznościowych.

Wczoraj pojawiły się również informacje dotyczące pogrzebu Krzysztofa Szweda. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 16 kwietnia o godzinie 15:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim. Wieści przekazała podpisana pod notatką rodzina zmarłego.

[EMBED-1166]

[EMBED-1167]

[EMBED-1168]

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post, Instagram, TVS, Wszystko o wszystkim, Facebook

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi: Sławomir