Swiatgwiazd.pl
Gwiazdor "M jak Miłość" apeluje o pomoc

youtube.com/lskevent

Stanisław Pąk walczy z nowotworem. Rodzina zbiera pieniądze na dalsze leczenie

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Aktor znany z serialu “M jak Miłość" potrzebuje pilnej pomocy. Do internautów zaapelowała żona Stanisława Pąka, która przekazała również przykre wieści w sprawie stanu jego zdrowia. Od 2016 roku znany z licznych ról

  • Stanisław Pąk walczy o powrót do zdrowia

  • Aktor usłyszał diagnozę parę lat temu, w jego ciele rozwija się rak

  • Żona Stanisława Pąka zwróciła się z gorącym apelem do internautów

Stanisław Pąk to postać dobrze znana entuzjastom takich produkcji jak “M jak Miłość”, “Ranczo” czy “Plebania”. Wyróżniający się dodatkowo kierunkowym wykształceniem aktor pojawiał się epizodycznie również w projektach pełnometrażowych, w tym filmie Patryka Vegi “Pitbull. Nowe porządki” czy dramacie Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”. O czym nie każdy wie, gwiazdor od lat zmaga się z nowotworem złośliwym.

Gwiazdor serialu “M jak Miłość” walczy o zdrowie

W imieniu gwiazdora “M jak Miłość” z historią jego trudnej choroby zapoznała internautów małżonka, Danuta Żurawska-Pąk. Żona aktora poinformowała, że lekarze po raz pierwszy przedstawili okrutną diagnozę w 2016 roku.

Właśnie wtedy Stanisław Pąk dowiedział się o chorobie trawiącej jego ciało. W organizmie gwiazdora “M jak Miłość” rozwijał się złośliwy nowotwór prostaty. Choroba nie dała nad sobą zapanować - wkrótce rakowe komórki rozprzestrzeniły się na układ kostny. Niedawno aktor rozpoczął radioterapię, która z uwagi na wystąpienie komplikacji musiała zostać jednak przerwana.

Jak informuje Danuta Żurawska-Pąk, epizodyczne i drugoplanowe role starczały rodzinie na przetrwanie, lecz nie są w stanie opłacić kosztownych leków, jakich nieustannie potrzebuje aktor. Stanisław Pąk i jego małżonka od dawna mogą liczyć na wsparcie bliskich, przyjaciele regularnie wspomagają małżonków w wyjątkowo trudnej życiowej sytuacji, umożliwiając tym samym wizyty u specjalistów czy zakup niezbędnych medykamentów.

Niestety stan zdrowia aktora wciąż jest poważny i wymaga pilnej uwagi medyków. Żona gwiazdora znanego z “M jak Miłość” informowała, że obecnie ona i małżonek potrzebują jednorazowego wsparcia finansowego. Nadzieją na odzyskanie zdrowia, a także dawnego życia, jest dla Stanisława Pąka kosztowna terapia w Wągrowcu.

W liście skierowanym do internautów gwiazdor serialu “M jak Miłość” wyjaśnia, że jego życie może uratować specjalistyczna terapia, jaką umożliwia Ośrodek Medycyny Zintegrowanej w Wągrowcu prowadzony przez doktora Andrzeja Więckowskiego. Niestety leczenie jest kosztowne, a aktorowi kończy się czas. By poddać się terapii, Stanisław Pąk i jego rodzina potrzebują kwoty 25 tys. złotych, jaka na ten moment jest dla nich nieosiągalna.

- Jest to kwota nieosiągalna dla mnie i mojej rodziny, dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich o wsparcie w miarę możliwości w tych trudnych dla nas czasach. Pozostaję w nadziei, że mi pomożecie - napisał Stanisław Pąk.

Internauci pospieszyli z pomocą

W związku z powyższym sam Stanisław Pąk, jak i jego małżonka, zwrócili się z gorącą prośbą do internautów. Rodzina założyła internetową zbiórkę pieniędzy, która kończy się dokładnie za tydzień. Co warto zaznaczyć, do osiągnięcia wyznaczonego celu finansowego zostało już naprawdę niewiele.

Na ten moment dzięki zaangażowaniu internautów udało się uzbierać ponad 18 tys. z 25 tys. złotych wymaganych do podjęcia specjalistycznego leczenia. Zbiórkę wsparło do tej pory łącznie ponad 260 osób. Udzielenie finansowego wsparcia jest możliwe poprzez serwis Zrzutka (>tutaj<).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Radio Zet, Zrzutka

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >