Świat według Kiepskich - co z postacią Paździocha? Żródło: kadr z serialu "Świat według Kiepskich"/ipla.tv

W „Świecie według Kiepskich” jednak pojawi się postać Paździocha. Producenci znaleźli sprytne rozwiązanie

24 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Producenci „Świata według Kiepskich” znaleźli sprytne rozwiązanie, jak zapełnić obsadę serialu. Po śmierci Ryszarda Kotysa widzowie nie zobaczą już na ekranach postaci Mariana Paździocha. Do kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3 wprowadzi się natomiast jego nieślubny syn. W rolę Janusza po raz kolejny ma wcielić się Sławomir Szczęśniak.

  • Wiosną 2021 roku na antenie Polsatu ma pojawić się kolejny sezon „Świata według Kiepskich”
  • Produkcja pożegnała niedawno dwóch głównych aktorów – Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego
  • Twórcy serialu znaleźli rozwiązanie i zapełnili obsadę
  • W nowych odcinkach jedną z głównych ról ma zagrać Sławomir Szczęśniak jako nieślubny syn Mariana Paździocha

Producenci „Świata według Kiepskich” nie mieli przed sobą łatwego zadania. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie odeszło dwóch aktorów wcielających się w główne role serialu. W październiku 2020 roku zmarł Dariusz Gnatowski, natomiast w styczniu 2021 roku media obiegły informacje o śmierci Ryszarda Kotysa.

Postać Paździocha nie zniknie ze „Świata według Kiepskich”

Śmierć dwóch głównych aktorów wpędziła ekipę „Świata według Kiepskich” w niemałe zakłopotanie, a w mediach coraz częściej zaczęły pojawiać się spekulacje dotyczące zakończenia serialu. Pomysł ten popierał między innymi Janusz Sadza – scenarzysta i jeden z pomysłodawców produkcji.

- Dodam swoje skromne trzy grosze… DOŚĆ. Ten serial powinien być zakończony z honorem przez ATM kilkanaście lat temu. Wówczas nie zbankrutowałby opiniami, że „trzepie się kasę dopóki można i jakkolwiek się da” – pisał wówczas na Facebooku.

Producenci „Świata według Kiepskich” nie podzielili jednak opinii Janusza Sadzy i postanowili podjąć prace nad kontynuacją serialu. Zdjęcia miały rozpocząć się już na początku 2021 roku. Jak ustalił Super Express, w związku z problemami zdrowotnymi Ryszarda Kotysa, twórcy skupiali się wtedy wyłącznie na losach rodziny Kiepskich.

Córka Urszuli Dudziak miała myśli samobójcze. Wszystko przez swoją chorobęCórka Urszuli Dudziak miała myśli samobójcze. Wszystko przez swoją chorobęCzytaj dalej

Po śmierci Ryszarda Kotysa producenci serialu uświadomili sobie, że przygody Ferdka, Halinki, Mariolki, Waldusia i Joli nie przyniosą widzom pełnej satysfakcji. Postanowili więc poszerzyć fabułę i wprowadzić do niej kolejną główną postać. Nie chcieli jednak odchodzić od nazwiska Paździocha. W związku z tym postanowili, że do kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3 wprowadzi się nieślubny syn Mariana.

- Będzie stałym lokatorem kamienicy przy ul. Ćwiartki 3 – potwierdziła osoba z produkcji w rozmowie z SE.

W najnowszym sezonie – oprócz rodziny Kiepskich i Janusza Paździocha – nie zabraknie także prezesa Kozłowskiego i jego żony. Premiera nowych odcinków odbędzie się najprawdopodobniej wiosną tego roku.

Sławomir Szczęśniak – kim jest?

Sławomir Szczęśniak urodził się 27 września 1961 roku w Warszawie. Jest polskim aktorem niezawodowym, a także dziennikarzem, piosenkarzem i autorem programów telewizyjnych. Fani „Świata według Kiepskich” mogli zobaczyć go już na ekranie. Nieślubny syn Mariana Paździocha pojawił się bowiem w kilku odcinkach.

Dorobek filmowy i telewizyjny Sławomira Szczęśniaka nie jest długi. Oprócz „Świata według Kiepskich” aktor pojawił się epizodycznie w „Barwach szczęścia”.

Ryszard Kotys i Marzena Kipiel-SztukaRyszard Kotys i Marzena Kipiel-Sztuka na planie serialu „Świat według Kiepskich” (Źródło: screen/ipla.tv)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Super Express, Wikipedia

Następny artykuł