Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Imprezy > Sylwester Marzeń: gwiazdorskie występy mają swoje negatywne skutki
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 11.01.2022 01:00

Sylwester Marzeń: gwiazdorskie występy mają swoje negatywne skutki

Ważne
Pixabay/ nidan

Bardzo mocny wzrost zakażeń odnotowano po Sylwestrze Marzeń w Zakopanem. Specjaliści wypowiadają się na temat luźnego stosunku do obostrzeń podczas imprezy, a także wskazują innych potencjalnych winowajców takiego obrotu spraw. Wiemy, że ci, którzy 31 stycznia znaleźli się pod sceną na Równi Krupowej, mogą mieć powód do obaw.

Sylwester Marzeń — wielkie wydarzenie z wielkimi skutkami

W porównaniu do poprzedniej noworocznej imprezy Sylwester Marzeń 2021 odbył się z wielką pompą. Na Równi Krupowej w Zakopanem stanęła imponująca konstrukcja sceniczna, na której świętowano "najbardziej wyczekiwany wieczór w roku". Obok takich kultowych postaci, jak Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk, czy Sławomir, dla publiczności pod sceną i przed telewizorami zagrał także Jason Derulo.

Niedługo po imprezie rozpętały się pierwsze afery z udziałem organizatorów i gwiazd. Począwszy od usunięcia przez zagranicznego piosenkarza grudniowej zapowiedzi koncertu i skandalem związanym z podawanymi przez Jacka Kurskiego danymi, na temat oglądalności — aż po wymuszone na Maryli Rodowicz deklaracje odnośnie honorariów za występy.

Teraz wiemy już, że impreza miała jeszcze jedną konsekwencję, być może najpoważniejszą ze wszystkich. W mediach pojawiły się wstrząsające raporty na temat zakażeń COVID-19.

Znaczny wzrost zakażeń w Zakopanem po Sylwestrze Marzeń

Wieczorem, 31 grudnia doskonała zabawa pod sceną Sylwestra Marzeń trwała w najlepsze i mimo nawoływań Tomasza Kammela, ogromna część publiczności nie miała założonych maseczek. W rozmowie z portalem WP, na temat zakażeń wypowiadał się dr Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień przeciwko COVID-19. Lekarz zwracał także uwagę na fakt, że w regionie wokół Zakopanego odnotowuje się niski, wynoszący zaledwie 39% odsetek osób zaszczepionych.

- Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem – tłumaczył w rozmowie.

Specjalista dodał też, że obserwuje znaczny wzrost infekcji w gabinetach lekarskich. Niestety, wygląda na to, że jego wcześniejsze obawy odnośnie Sylwestra Marzeń się spełniają.

- Jest coraz więcej ludzi gorączkujących, kaszlących, a kiedy wysyłamy ich na testy, wychodzą one pozytywnie – dodał w rozmowie.

Według lekarzy wzrost zachorowań na obszarze stolicy polskich Tatr wynosi aż 159%. Z danych, które podaje policja wraz z firmą Selectivv wynika, że publiczność Sylwestra Marzeń liczyła ok. 40 tys., natomiast przez teren Równi Krupowej przewinęło się tamtego dnia aż 75 tys. osób.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Pilne oświadczenie Beaty Kozidrak. Gwiazda apeluje do fanów, chwile grozy za nimi 2. Marta Manowska wyznała, z kim spędza wczasy 3. Gwiazda "M jak miłość" w żałobie, śmierć przyszła nagle

Źródło: jastrzabpost.pl, Twitter

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]