Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka – kim jest? Podstawowe informacje

Katarzyna Skrzynecka to polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, a także piosenkarka, prezenterka telewizyjna i celebrytka. Zasłynęła przede wszystkim z ról w takich serialach jak „Bulionerzy”, „Wow” czy „Bao-Bab, czyli zielono mi”. Od 1998 roku wydała aż sześć albumów muzycznych. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych i telewizyjnych

 • Pełne imię i nazwisko: Katarzyna Barbara Skrzynecka primo voto Urbańska
 • Data urodzenia: 3 grudnia 1970
 • Miejsce urodzenia: Warszawa
 • Wzrost: 173 cm
 • Wykształcenie: średnie muzyczne, na Wydziale Fortepianu i Wokalistyki Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie 
 • Rodzice: Włodzimierz Skrzynecki i Małgorzata Skrzynecka
 • Rodzeństwo: brak
 • Stan cywilny: w związku małżeńskim z Marcinem Łopuckim (od 2009 roku), wcześniej w związku małżeńskim ze Zbigniewem Urbańskim (2003 – 2007), a jeszcze wcześniej zaręczona z Feridem Lakhdarem (do lutego 2002 roku)
 • Dzieci: córka, Alikia Ilia Łopucka (ur. 23 listopada 2011 roku)
 • Zawód: aktorka, piosenkarka, celebrytka
 • Seriale: „Bulionerzy”, „Wow”, „Bao-Bab, czyli zielono mi”.
 • Najważniejsze utwory: „Szkoda naszych łez”, „Oszaleli Anieli”, „Ten, którego kocham”
 • Nagrody: 4x Telekamera, Nagroda im. Zbyszka Cebulskiego, Złote Dzioby
 • Instagram: @katarzyna_skrzynecka_official

Katarzyna Skrzynecka – kariera zawodowa

Katarzyna Skrzynecka to polska aktorka i piosenkarka, znana przede wszystkim z ról w takich serialach jak „Bulionerzy”, „Wow”, czy „Bao-Bab, czyli zielono mi”. Jej filmografia jest jednak dużo bogatsza, choć często dotyczy ról epizodycznych czy drugoplanowych. Katarzyna Skrzynecka realizowała się również jako aktorka dubbingowa, użyczając głosu przede wszystkim w takich produkcjach jak „Piękna i Bestia”, „Król Lew” czy „Aladyn”.

W latach 1992 – 2013 fani mogli oglądać Katarzynę Skrzynecką na deskach teatru, gdzie brała udział w takich spektaklach jak „Metro”, „Evita” czy „Chicago”. W 1998 roku zdecydowała się na rozpoczęcie kariery muzycznej, wydając swój pierwszy album studyjny „Pół księżyca”. Katarzyna Skrzynecka była wielokrotnie nagradzana, zarówno za swoje działania na polu aktorskim, jak i muzycznym.

Katarzyna Skrzynecka – życie prywatne

Katarzyna Skrzynecka od 2009 roku jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Marcinem Łopuckim, mistrzem Polski i Europy w fitnessie. Para ma razem córkę, Alikię Ilię, (ur. 2011), przy czym Katarzyna Skrzynecka jest również macochą Pauliny Łopuckiej, córki swojego męża z jego pierwszego małżeństwa. 

Wcześniej, bo od 2003 roku, Katarzyna Skrzynecka była w związku małżeńskim ze Zbigniewem Urbańskim, ówczesnym komisarzem Komendy Głównej Policji, jednak związek ten zakończył się rozwodem w 2007 roku. Pierwszą miłością Katarzyny Skrzyneckiej był z kolei Ferid Lakhdar, wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, instrumentalista, wokalista i kompozytor. Para rozstała się w lutym 2002 roku po dwóch latach związku.

Pokaż więcej

Katarzyna Skrzynecka
17.05.2024 15:44 To on był pierwszym mężem Kasi Skrzyneckiej. Rozstali się z hukiem

Kasia Skrzynecka dziś jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Marcinem Łopuckim. Aktorka ma za sobą jednak bolesny rozwód. Kim jest jej pierwszy mąż?

Katarzyna Skrzynecka
02.04.2024 17:10 Opublikowano nieoczekiwane wieści o starszej córce Kasi Skrzyneckiej. Jest wściekła. "Mówimy stanowcze NIE"

Kasia Skrzynecka opublikowała nowy post na Instagramie, gdzie w stanowczych słowach zabrała głos odnośnie życia starszej córki. Tego się nie spodziewaliście. Gwiazda nie ukrywa, że jest wściekła. 

Katarzyna Skrzynecka
01.04.2024 11:09 Były partner zgotował Kasi Skrzyneckiej koszmar. Przez niego wylądowała w szpitalu

Kasia Skrzynecka znana jest ze swojego uśmiechu i pozytywnej energii. W życiu prywatnym tworzy szczęśliwe małżeństwo z Marcinem Łopuckim. Jednak wiele lat temu aktorka przechodziła ciężkie chwile przez byłego partnera. Z tego powodu trafiła nawet do szpitala.

Kasia Skrzynecka, Michał Łopucki
06.03.2024 08:27 "Poczucie wstydu i zażenowania". Mąż Skrzyneckiej w programie "Drag Me Out". Ludzie pisali jedno

Wtorkowy wieczór przeszedł do historii polskiej telewizji! TVN wyemitował pierwszy odcinek programu "Czas na show. Drag Me Out". Część uczestników zaprezentowała się w niezapomnianych metamorfozach. Wśród nich znalazł się Marcin Łopucki, który nie ukrywał swoich problemów. Jak jego nowy wizerunek ocenili bliscy?

Kasia Skrzynecka
05.02.2024 21:24 TYLKO U NAS: Kasia Skrzynecka ofiarą oszustwa! "To jest bardzo dotkliwe". Zbulwersowana aktorka zdradziła szczegóły bolesnej sprawy

Kasia Skrzynecka jako jedna z wielu gwiazd pojawiła się na wiosennej ramówce Polsatu. Świat Gwiazd przeprowadził z nią wywiad, w którym opowiedziała o emocjach związanych z powrotem do programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zdradziła też prawdę o oszustwie, którego stała się ofiarą. 

Katarzyna Skrzynecka
05.02.2024 13:40 Katarzyna Skrzynecka boleśnie przeżyła zdradę pierwszego męża. Teraz ujawnia kulisy małżeństwa z Marcinem Łopuckim

Katarzyna Skrzynecka nie często otwiera się na prywatne tematy. Zdrada i rozstanie to jeden z najboleśniejszych momentów w życiu. Jak sobie z tym poradziła?

Kasia Skrzynecka poinformowała o operacji
03.01.2024 15:46 Kasia Skrzynecka poinformowała o trudnej dla jej rodziny końcówce roku: "Noc przy operacyjnym stole"

Katarzyna Skrzynecka poinformowała o operacji. Koniec roku nie był łatwy dla niej i jej najbliższych. Co się stało? Szczegóły.

Katarzyna Skrzynecka
05.12.2023 18:10 Katarzyna Skrzynecka pokazała sesję zdjęciową z 12. urodzin córki i się zaczęło. W komentarzach roi się od zachwytów

Katarzyna Skrzynecka chętnie korzysta z mediów społecznościowych, by pozostać w kontakcie z obserwatorami i podzielić się z nimi prywatnymi oraz zawodowymi sukcesami. Tym razem nie mogła ukryć dumy ze swojej córki. Podzieliła się uroczym zdjęciem nastolatki, które pobudziło internautów do działania. Zalali gwiazdę komentarzami.

Kasia Skrzynecka pochwaliła się 12-letnią córką
28.10.2023 16:15 Tak 12-letnia córka Kasi Skrzyneckiej poszła ubrana do szkoły. Pomalowane paznokcie, makijaż... Odważnie jak na 6. klasę!

Katarzyna Skrzynecka pochwaliła się 12-letnią córką. Alikia zaprezentowała się w pełnym makijażu i odważnej stylizacji. Jak wyglądała?

Katarzyna Skrzynecka
27.10.2023 09:15 Katarzyna Skrzynecka tłumaczy się z dodatkowych kilogramów. Zdradziła, dlaczego się nie odchudza

Katarzyna Skrzynecka mimo ogromnej popularności mierzy się z oceniającym wzrokiem internautów. Przyznała, dlaczego jej figura nie wygląda tak jak większości gwiazd w mediach społecznościowych. Zdradziła, na co woli przeznaczyć wolny czas.

Katarzyna Skrzynecka o swojej sylwetce
25.10.2023 17:09 Katarzyna Skrzynecka skomentowała swoją figurę: "Chciałabym mieć parę kilo mniej, ale..". Co stoi na przeszkodzie, żeby schudnąć?

Katarzyna Skrzynecka zdecydowała się skomentować swoją sylwetkę. Co powiedziała na temat obecnego wyglądu? Czy chciałaby coś poprawić?

Katarzyna Skrzynecka
23.10.2023 22:23 Chodzące piękności! Katarzyna Skrzynecka zabrała córki na pokaz mody. Młodsza wyrasta na modelkę

Katarzyna Skrzynecka bardzo lubi pojawiać się z rodziną na wydarzeniach publicznych. Na pokaz nowej kolekcji domu mody Paprocki&Brzozowski, „My Body My Art”, zabrała córki. Jak teraz wyglądają Paula i Alikia? Obie to prawdziwe piękności, a jeden element bardzo zaskakuje.

Gwiazdy z dziećmi na "Marszu Miliona Serc"
01.10.2023 16:43 Gwiazdy zabrały dzieci na Marsz Miliona Serc: Rozenek, Skrzynecka, Żebrowska

Gwiazdy z dziećmi na “Marszu Miliona Serc” w Warszawie. Kto zdecydował się, żeby zabrać swoje potomstwo na wydarzenie związane z polityka i nadchodzącymi wyborami? Zdjęcia.

Gwiazdy na premierze sztuki "Petarda". Zdjęcia
21.09.2023 21:31 Skrzynecka, Tadla, Moro, Kalska... Gwiazdy na premierze sztuki "Petarda". Zdjęcia

Katarzyna Skrzynecka, Joanna Moro, Adriana Kalska, Beata Tadla… Gwiazdy na premierze sztuki “Petarda”. Kto jeszcze się pojawił?

Kasia Skrzynecka
02.09.2023 10:42 Młodszą córkę Skrzyneckiej fani znają doskonale. A jak wygląda starsza? Jest równie piękna

Kasia Skrzynecka chętnie dzieli się w sieci zdjęciami, na których można zobaczyć, jak wygląda jej życie prywatne. Właśnie pokazała swoje córeczki. Jakie one są śliczne!

Katarzyna Skrzynecka
29.08.2023 21:38 Katarzyna Skrzynecka w ogniu krytyki. Niezwłocznie odpowiedziała na komentarze, padły mocne słowa

Katarzyna Skrzynecka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskiej branży medialnej. Gwiazda pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi fanami, jednak jak się okazuje, nie wszyscy są przychylnie do niej nastawieni. Pod jednym z ostatnich postów doszło do ostrej wymiany zdań. Internautka nie szczęściła krytyki, na którą Kasia szybko odpowiedziała. 

Kasia Skrzynecka i Piotr Gąsowski dostali program, fot. KAPIF
16.08.2023 14:44 Kasia Skrzynecka i Piotr Gąsowski dostali razem program! Szykuje się wielki hit i mocna riposta dla Polsatu

Kasia Skrzynecka i Piotr Gąsowski dostali program. O czym będzie? Kiedy i gdzie premiera? Wielki powrót byłych gwiazd Polsatu. Która stacja przygarnęła ich do siebie?

Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski
12.08.2023 10:06 Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski poprowadzą śniadaniówkę Polsatu? Edward Miszczak wyjawił kulisy

Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski jeszcze do niedawna byli największymi gwiazdami Polsatu. Gdy Edward Miszczak przejął stanowisko dyrektora stacji, ich przygoda z telewizyjnymi programami dobiegła końca. Jest jednak szansa na ich powrót! Rozmowy z gwiazdami prowadzi sam szef Polsatu.

Katarzyna Skrzynecka w bikini
04.08.2023 14:40 52-letnia Katarzyna Skrzynecka w kusym bikini. Jak nimfa wodna wyłoniła się z morza

Katarzyna Skrzynecka w ostatnim tygodniu wraz z całą rodziną wypoczywała w bajecznej okolicy. Nie tylko urokliwe krajobrazy oraz rozkosznie szmaragdowa woda przyciągają wzrok. Uwagę zwraca też beztroska i radosna gwiazda, która w ostatniej wakacyjnej fotografii malowniczo wyłania się z wody. Jej fani byli zachwyceni.

Kasia Skrzynecka i Marcin Łopucki
01.08.2023 12:10 Mąż Kasi Skrzyneckiej pręży mięśnie do obiektywu. Na widok sześciopaku odebrało nam mowę

Kasia Skrzynecka jak każdego roku wyjechała z rodziną na urlop, który zaplanowała za granicą. Tym razem nie wybrali jednak Grecji, a włoską wyspę, Sardynię. Mąż aktorki pochwalił się gorącymi zdjęciami. Co za mięśnie!

Katarzyna Skrzynecka
26.07.2023 22:48 Wszyscy byli w błędzie. Katarzyna Skrzynecka ucięła spekulacje nt. swojego domu. "Wymysły tabloidowej prasy"

Polskie gwiazdy upodobały sobie greckie wyspy nie tylko jako destynacje wakacyjnych podróży, ale również jako drugi dom. Wiele z nich nie tylko spędza tam wiele miesięcy w roku, ale również posiada własne nieruchomości. Jakiś czas temu do grona popularnych Polaków, którzy mają w Grecji swoje domy, została zaliczona Katarzyna Skrzynecka. Aktorka właśnie sprostowała tę informację.

Katarzyna Skrzynecka
09.07.2023 21:27 Katarzyna Skrzynecka zapowiedziała coś niezwykłego. Fani oszaleli z zachwytu, gdy zobaczyli ostatnie ujęcia z wakacji

Wielu celebrytów korzysta obecnie z wakacji swoich dzieci, wyjeżdżając z nimi na wczasy. Tak zrobiła, chociażby Katarzyna Skrzynecka, która zabrała męża i swoją córkę na Cypr. Właśnie opowiedziała, w jaki sposób spędzają tam czas. Nie są zwykłymi turystami.

@katarzyna_skrzynecka_official
14.06.2023 08:00 Katarzyna Skrzynecka chwali się, z kim się "przeleciała". To same gwiazdy kina

Katarzyna Skrzynecka nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Tym razem pokazała, z kim się “przeleciała”. Z takimi gwiazdami musiało być bardzo przyjemnie.

Katarzyna Skrzynecka
13.06.2023 07:11 Katarzyna Skrzynecka mieszka jak w bajce! Prywatny wodospad na balkonie to nie koniec atrakcji

Jak mieszka Katarzyna Skrzynecka? Gwiazda pochwaliła się m.in. balkonem, który obecnie wygląda jak z katalogu wnętrzarskiego. Nic dziwnego, że aktorka nie musi latać do egzotycznych krajów, skoro otaczają ją takie luksusy jak… prywatny wodospad.

Katarzyna Skrzynecka
12.06.2023 21:17 Katarzyna Skrzynecka zapozowała z mężem i przekazała radosną nowinę. Kolejny sukces na koncie aktorki

Katarzyna Skrzynecka dłuższy czas czekała, by przekazać fanom te radosne wieści. W końcu jednak nie wytrzymała. Zamieściła w mediach społecznościowych relację, puchnąć z dumy i pozując wraz ze swoim mężem, Marcinem Łopuckim.Przez kilkanaście dni, odkąd sama się dowiedziała, milczała na ten temat na swoim Instagramie. Być może musiała ochłonąć lub dobrze przygotować się do wpisu. W końcu takie wyróżnienie nie zdarza się często.

Katarzyna Skrzynecka
12.06.2023 07:24 Tak krótkich włosów jeszcze nie miała! Kasia Skrzynecka w nowej fryzurze wygląda jak prawdziwa dama

Jak wygląda Katarzyna Skrzynecka w krótkich włosach? Ostatnio gwiazda pokazała się w nowym wcieleniu i zebrała sporo komplementów. Miała ku temu ważną okazję.Katarzyna Skrzynecka z show-biznesem związana jest od ponad 30 lat. W ostatniej dekadzie XX wieku uchodziła za symbol seksu. Mężczyźni szaleli na jej widok, a numery “Playboya” z jej roznegliżowanym zdjęciem na okładce rozchodziły się jak na pniu. Zniewalająca uroda i liczne talenty sprawiły, że gwiazda zapraszana jest do wielu projektów – koncertuje, wydaje płyty, prowadzi imprezy i spełnia się aktorsko, z czego zresztą najbardziej jest znana.

Katarzyna Dowbor, Edward Miszczak
07.06.2023 07:01 Katarzyna Dowbor długo nie czekała na nową pracę. Właśnie pochwaliła się szczegółami

Nowa praca Katarzyny Dowbor. Po zwolnieniu z Polsatu gwiazda dostała oferty, którymi pochwaliła się w wywiadzie dla Wirtualnych Mediów. Zaznaczyła przy tym, że szybko nie usunie się w cień show-biznesu.Katarzyna Dowbor na początku maja pożegnała się z programem “Nasz nowy dom”. Gwiazda dostała wypowiedzenie od władz Polsatu w najmniej spodziewanym momencie, bo gdy przygotowywała się do kręcenia nowego sezonu uwielbianego przez widzów formatu. Nagłe zwolnienie odbiło się szerokim echem w mediach.

Katarzyna Skrzynecka
06.06.2023 07:29 Katarzyna Skrzynecka pokazała swoje biuro. Praca w takich warunkach to dopiero luksus

Katarzyna Skrzynecka pokazała swoje biuro. Gwiazda podzieliła się z fanami miejscem, w którym spędza ostatnio sporo czasu, realizując kolejne projekty. Na wielu z was zrobi wrażenie.Od kiedy Katarzyna Skrzynecka w czasie pandemii zaczęła aktywnie prowadzić swój profil na Instagramie, zaczęła odsłaniać przed fanami coraz więcej sekretów z życia prywatnego. Tym razem pokazała, jak wygląda jej biuro w Warszawie. Fani są zgodni, że taka przestrzeń to prawdziwy luksus.