Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To on zastąpił księdza na pogrzebie Kipiel-Sztuki
Karolina Kurek
Karolina Kurek 14.06.2024 21:17

To on zastąpił księdza na pogrzebie Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. East News

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbył się w czwartek 13 czerwca. Ceremonia miała charakter świeci, a księdza zastąpił menadżer gwiazdy, Edwin Bażański. 

Marzen Kipiel-Sztuka nie żyje. Na co zmarła?

W niedzielę 9 czerwca media obiegła informacja, że znana aktorka, Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Popularność przyniosła jej rola Haliny Kiepskiej w serialu “Świat według Kiepskich”. Produkcja była emitowana przez stację telewizyjną Polsat w latach 1999-2022. Aktorka zmarła w wieku 58. lat. Informacja o jej śmierci zszokowała opinię publiczną. Wieści przekazała Renata Pałys, również aktorka i przyjaciółka Kipiel-Sztuki. 

Podczas pogrzebu jedna z osób przemawiających ujawniła, że przyczyną śmierci artystki był nowotwór:

Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze.

Marzena Kipiel-Sztuka zdążyła pożegnać się z fanami Tak wygląda grób Kipiel-Sztuki po pogrzebie

Menadżer Marzeny Kipiel-Sztuki zastąpił księdza na jej pogrzebie

Pogrzeb aktorki odbył się w czwartek 13 czerwca w Legnicy. Zgodnie z życzeniem Marzeny Kipiel-Sztuki podczas ceremonii wieńce zastąpiły kolorowe kwiaty, a żałobnicy nie przyszli w czerni, lecz innych barwach. Ostatnie pożegnanie serialowej Halinki miało charakter świecki. Księdza zastąpił menadżer i przyjaciel zmarłej Edwin Bażański. On pojawił się ubrany w kolor czerwony. Wieczór przed śmiercią Kipiel-Sztuki widział się z nią w hospicjum.

W sobotę pod wieczór, kiedy byliśmy u niej, widzieliśmy, że już powolutku, zaczyna przechodzić na drugą stronę. Chciała, żebyśmy się uśmiechali.

Przekazała zgromadzonym, że aktorka byłaby szczęśliwa, widząc wszechobecne balony i kolory. 

Tu by jej się bardzo spodobało. Te baloniki, kolorowa urna, kwiaty i ja przebrany za Czerwonego Kapturka niemalże. Dostałem taki przekaz od niej - mówił. 

Tak powitał przybyłych, którzy zechcieli towarzyszyć Marzenie Kipiel-Sztuce w ostatniej drodze. 

Witam wszystkich Was, którzy tutaj jesteście. Wszystkich mieszkańców miasta, nie tylko w Legnicy, również Wrocławia, bo wiem, że również ludzie przyjechali. Widzów, którzy 23 lata temu oglądali Marzenę na małym ekranie telewizora. Witam kolegów z planu. Wszystkich aktorów, którzy tylko mogli przyjechać. Nie wszyscy dali radę. Witam również sąsiadów, ale nade wszystko witam wszystkie dobre duszyczki i wszystkich przyjaciół. Ludzi, którzy w ostatnich latach Marzenie pomagali - powiedział Bażański. 

Przejmujące przemówienie Renaty Pałys podczas pogrzebu Kipiel-Sztuki

Renata Pałys i Marzena Kipiel-Sztuka poznały się w teatrze, a potem miały okazję współpracować ze sobą przez wiele lat na planie serialu “Świat według Kiepskich”. Znajomość z pracy przerodziła się w piękną przyjaźń. Aktorka również widziała się z serialową Halinką na dzień przed jej śmiercią. Utrata przyjaciółki to dla Pałys ogromny cios. Podczas przemówienia na pogrzebie Kipiel-Sztuki nie kryła emocji. 

Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego "Świata według Kiepskich". Poznałam ja tu w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ja na planie, to się bardzo ucieszyłam, zawsze nasze wspólne cele były idealne, nie było potrzeba robić powtórek. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować - mówiła. 

Renata Pałys z trudem powstrzymywała łzy. 

W ostatnim czasie byłam z Marzeną bardzo mentalnie związana. Widziałyśmy się w przeddzień jej odejścia. Całą noc nie spałam, bo myślałam o Marzenie. Kiedy rano dostałam wiadomość, to byłam z tym właściwie pogodzona - przekazała. 

Edwin Bażański, pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Edwin Bażański, pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA