Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Marzena Kipiel-Sztuka zdążyła pożegnać się z fanami
Karolina Kurek
Karolina Kurek 14.06.2024 06:50

Marzena Kipiel-Sztuka zdążyła pożegnać się z fanami

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Za nami pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. W sieci można znaleźć nagranie, w którym serialowa Halinka zwróciła się do fanów “Świata według Kiepskich”. Łzy cisną się do oczu. 

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka była gwiazdą serialu “Świat według Kiepskich”, gdzie wcielała się w postać Haliny Kiepskiej, żony Ferdka. Aktorka zmarła w niedzielę 9 czerwca  w hospicjum w Wałbrzychu. O jej śmierci poinformowała przyjaciółka artystki, Renata Pałys. Panie współpracowały na planie popularnej produkcji. Artystka przekazała w mediach, że Kipiel-Sztuka odeszła po walce z chorobą. Ujawniła również, że spocznie ona w rodzinnej Legnicy. 

Marzena będzie pochowana w Legnicy, w swoim rodzinnym mieście, z którym czuła się bardzo związana - wyznała Pałys w rozmowie ze Światem Gwiazd. 

Apel rodziny tuż przed pogrzebem Marzeny Kipiel-Sztuki. Mają szczególną prośbę Kipiel-Sztuka czuła nadchodzący koniec? Tak bardzo chciała żyć

Kipiel-Sztuka we wzruszającym nagraniu

Mimo że serial “Świat według Kiepskich” kilka lat temu został zdjęty z anteny, to na oficjalnym profilu produkcji w mediach społecznościowych można znaleźć fotografie i nagrania z głównymi bohaterami. W jednym z nich można zobaczyć Marzenę Kipiel-Sztukę, która zwróciła się do fanów formatu, zapraszając ich na inne wydarzenie stacji telewizyjnej Polsat. To było ostatnie wideo, które wrzuciła do sieci, które fani uznają za pożegnanie. Cały czas zamieszczają pod nim komentarze pełne smutku.

Kochani, dzisiaj w zupełnie innej roli, jeżeli nie poznajecie, to ja, Halinka, ale zapraszam tym razem na zupełnie inny program, na “Klinikę Skeczów Męczących” do Polsatu w najbliższą niedzielę 7 marca. Do zobaczenia - mówiła Kipiel-Sztuka w materiale wideo. 

13 czerwca odbył się pogrzeb aktorki, na którym pojawiły się prawdziwe tłumy. 

Prośba rodziny Kipiel-Sztuki tuż przed pogrzebem

Dorota Kipiel, siostra zmarłej Marzeny Kipiel-Sztuki na kilka godzin przed pogrzebem aktorki zamieściła post w mediach społecznościowych, w którym zwróciła się do tych, którzy zamierzają uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu serialowej Halinki. Kobieta wystosowała apel, przypominając o prośbie siostry, która miała życzenie, by na jej pogrzebie nie było wieńców, a kolorowe kwiaty. Marzena Kipiel-Sztuka pragnęła również, by żałobnicy zrezygnowali z czerni na rzecz innych kolorów. 

Prośba o kolorowe stroje , zero wieńców tylko kolorowe proste kwiaty.  Będziemy kwestować na rzecz hospicjum w Wałbrzychu, które zaopiekowało się moja siostrą w cudowny sposób. Dlatego weźcie pieniążka że sobą aby wrzucić do puszki. Tych, których nie będzie na pogrzebie bardzo proszę o wpłaty na konto hospicjum w ramach "znicza" ku pamięci mojej siostry. Numer konta hospicjum  33 1500 1764 1217 6006 2119 0000 Hospicjum w Wałbrzychu  Wraz z rodziną jesteśmy  ogromnie wdzięczni pracownikom tego hospicjum a przede wszystkim Renata Wierzbicka  za opiekę,  troskę,  cierpliwość okazaną mojej siostrze - brzmi treść wpis na Facebooku. 

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. Facebook
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. Facebook
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF