Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Apel rodziny tuż przed pogrzebem Marzeny Kipiel-Sztuki. Mają szczególną prośbę
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 13.06.2024 10:04

Apel rodziny tuż przed pogrzebem Marzeny Kipiel-Sztuki. Mają szczególną prośbę

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF/Facebook

Dzisiaj ma odbyć się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. W ostatnich chwilach przed ceremonią rodzina aktorki prosi o ważną rzecz. 

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka, która zdobyła popularność jako Halinka w serialu "Świat według Kiepskich", zmarła w niedzielę 9 czerwca. Informację o jej śmierci przekazała Renata Pałys, jej długoletnia przyjaciółka i koleżanka z planu.  Aktorka przegrała długą walkę z poważną chorobą. Renata Pałys potwierdziła smutne wieści, zamieszczając krótki komunikat w mediach społecznościowych, w którym wyraziła swoje ubolewanie z powodu tej straty.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – napisała Pałys.

Dzisiaj ma odbyć się pogrzeb, wiadomo już, w jakim grobowcu spocznie aktorka.

"Marzena długo była zazdrosna". O co? Kipiel-Sztuka nawet na łożu śmierci nie wybaczyła siostrze Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu

Gdzie spocznie Marzena Kipiel-Sztuka?

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się w Legnicy, gdzie spędziła większość swojego życia. To miasto miało dla niej szczególne znaczenie i zawsze pozostanie jej bliskie. Organizacją pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki zajmują się hospicjum z Wałbrzycha, w którym aktorka spędziła swoje ostatnie dni, jej menedżer oraz Renata Pałys.  

Marzena zostanie pochowana w grobie rodzinnym obok swojego ojca Adama i matki Ireny. Regularnie odwiedzała miejsce pochówku swoich rodziców, często z ukochanym psem Gienkiem. Było to dla niej ważne miejsce do refleksji i kontaktu z rodzicami. W czwartek dołączy do swoich bliskich na wieczny odpoczynek. 

Jej siostra wyznała, że kiedyś próbowała odwieść ją od pewnego pomysłu, który okazał się dla Marzeny niezwykle istotny.

Kiedyś, gdy dopłacała za miejsce na grób rodziców, stwierdziła, że też tam będzie leżeć. Wtedy nie chciałam tego słyszeć i mówiłam, żeby nie gadała głupot. Dziś wiem, że i ja chcę kiedyś tam z nimi leżeć — mówi “Faktowi” siostra Marzeny Dorota Kipiel.

Teraz rodzina przypomina o tym, co było ważne dla Marzeny podczas pogrzebu. 

Rodzina Marzeny Kipiel-Sztuki apeluje przed pogrzebem

Siostra zmarłej, Dorota Kipiel na Facebooku wstawiła post, w którym jeszcze raz poprosiła o spełnienie ostatniego życzenia zmarłej. Żałobnicy powinni założyć kolorowe stroje i również takie kwiaty, zamiast wieńców. Poproszono również o wpłacanie pieniędzy na rzecz hospicjum w Wałbrzychu, w którym przebywała Marzena Kipiel-Sztuka. 

Prośba o kolorowe stroje , zero wieńców tylko kolorowe proste kwiaty.  Będziemy kwestować na rzecz hospicjum w Wałbrzychu, które zaopiekowało się moja siostrą w cudowny sposób. Dlatego weźcie pieniążka że sobą aby wrzucić do puszki. Tych, których nie będzie na pogrzebie bardzo proszę o wpłaty na konto hospicjum w ramach "znicza" ku pamięci mojej siostry. Numer konta hospicjum  33 1500 1764 1217 6006 2119 0000 Hospicjum w Wałbrzychu  Wraz z rodziną jesteśmy  ogromnie wdzięczni pracownikom tego hospicjum a przede wszystkim Renata Wierzbicka  za opiekę,  troskę,  cierpliwość okazaną mojej siostrze – napisano na Facebooku.

 

Apel rodziny tuż przed pogrzebem Marzeny Kipiel-Sztuki. fot. Facebook
Apel rodziny tuż przed pogrzebem Marzeny Kipiel-Sztuki. fot. Facebook
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF