Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak wygląda grób Kipiel-Sztuki po pogrzebie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.06.2024 21:39

Tak wygląda grób Kipiel-Sztuki po pogrzebie

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. East News

Marzena Kipiel-Sztuka spoczęła dziś na cmentarzu w rodzinnej Legnicy. Jak wygląda jej miejsce pochówku po pogrzebie? Zdjęcia grobu poruszają do głębi.

Gdzie została pochowana Marzena Kipiel-Sztuka?

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się w Legnicy, i choć w dorosłym życiu mieszkała w wielu różnych miejscach, to miasto zawsze było dla niej ważne. Okazywała to, angażując się w różne lokalne akcje społeczne. Tam też znajduje się miejsce pochówku jej rodziców, Adama i Ireny. Właśnie tam została pochowana, na cmentarzu komunalnym, przy ulicy Wrocławskiej, w rodzinnym grobie.

13 czerwca odbył się pogrzeb gwiazdy “Świata według Kiepskich”. Ceremonia miała charakter świecki. Zamiast religijnych psalmów podczas uroczystości rozbrzmiał ukochany utwór Marzeny, jazzowa piosenka o miłości “Embraceable You”. Zgodnie z życzeniem zmarłej, żałobnicy nie przyszli ubrani na czarno, a zamiast żałobnych wieńców mieli kolorowe, cięte kwiaty. Nawet urna z prochami była wyjątkowa – kolorowa, ozdobiona wzorem w kolibry i barwne rośliny. Jak teraz wygląda grób aktorki? Ten widok wywołuje potężne emocje, szczegóły poniżej.

Pokazali grób Marzeny Kipiel-Sztuki. To tu spocznie gwiazda Ludzie świadkami przejmujących scen na pogrzebie Kipiel-Sztuki

Jak wygląda grób Marzeny Kipiel-Sztuki po powrocie?

Na zdjęciach z pogrzebu Kipiel-Sztuki widać, że aktorkę” przyszły pożegnać prawdziwe tłumy. Była oczywiście rodzina i bliscy, znajomi z branży artystycznej, jak reżyser “Kiepskich” Patrick Yoka. Dopisali też fani oraz wszyscy, którzy znali ją z rodzinnej Legnicy. Fotografie pokazują morze ludzi, stłoczonych przed Kaplicą Cmentarną, a potem na cmentarzu.

Nic dziwnego, że po pogrzebie grób Marzeny tonął w kwiatach. Były też barwne znicze oraz bardzo zaskakujące pamiątki. Ich widok pokazuje dokładnie, jak wiele znaczyła ona dla niezliczonej grupy osób. Zdjęcia z miejsca pochówku znajdziecie poniżej. Wcześniej przy urnie znajdowały się kolorowe balony, ale na cmentarzu symbolicznie wypuszczono je w powietrze. Było ich 58, czyli dokładnie tyle, ile Kipiel-Sztuka miała lat w dniu śmierci. Na co właściwie zmarła? Tę informację także podano na pogrzebie, przeczytacie o tym niżej.

Na co zmarła Marzena Kipiel-Sztuka? Zdjęcia grobu

Ukochana matka Marzeny zmarła na raka, po walce z chorobą, która zabrała ją w ciągu pół roku. Wcześniej Renata Pałys, czyli Paździochowa z “Kiepskich”, a prywatnie przyjaciółka Kipiel-Sztuki nie chciała ujawnić, na co dokładnie zmarła aktorka. Mówiła jednak o tym, że przegrała z bardzo poważną chorobą. Wszystko wyszło na jaw dopiero na pogrzebie.

Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze – można było usłyszeć w jednym z pożegnań, co zrelacjonował “Super Express”.

Pożegnań składanych przez pogrążonych w żałobie bliskich Marzeny było bardzo wiele. Aktorkę ze wzruszeniem wspominali zarówno jej znajomi z branży, jak i zwyczajne osoby, które znała na co dzień.

Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb, jak wygląda jej grób, gdzie została pochowana
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. East News
Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb, jak wygląda jej grób, gdzie została pochowana
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. East News
Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb, jak wygląda jej grób, gdzie została pochowana
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. East News
Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb, jak wygląda jej grób, gdzie została pochowana
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. East News