Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Przemówienie zrozpaczonej Renaty Pałys na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 13.06.2024 14:25

Przemówienie zrozpaczonej Renaty Pałys na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
fot. EastNews

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. W ostatniej drodze serialowej Halince towarzyszyli bliscy i przyjaciele. Renata Pałys zabrała głos. Nie kryła silnych emocji i łez. 

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła dziewiątego czerwca. To Renata Pałys, jej koleżanka z planu serialu "Świat Według Kiepskich", jako pierwsza podzieliła się tą smutną wiadomością. Wystarczyło jedno zdanie, aby fani popadli w głęboką żałobę.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – napisała.

Wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, znanej jako Halinki z serialu "Świat Według Kiepskich", wstrząsnęła fanami, którzy nie mogli uwierzyć w tę śmierć. Jej koleżanka z planu opowiedziała w wywiadach o ostatnich chwilach aktorki, dzieląc się tym, co przeżyła.

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą – wytłumaczyła Pałys w rozmowie z “Super Expressem”.

"Marzena długo była zazdrosna". O co? Kipiel-Sztuka nawet na łożu śmierci nie wybaczyła siostrze Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki bała się pogrzebu

Dorota Kipiel była młodszą siostrą Marzeny Kipiel-Sztuki. Pomimo że miały tylko siebie, przez lata nie utrzymywały kontaktu. Dorota zauważyła, że ich charaktery były bardzo podobne. Wyznała również, że zarówno ona, jak i Marzena, musiały stawić czoła trudnym chwilom w życiu.

Jesteśmy dwie szalone artystyczne dusze, dlatego nie mogłyśmy się dogadać. Obie byłyśmy uparte. Po części wynikało to też z dzieciństwa, z wychowania w domu. Ale obie miałyśmy ciężkie życie. Ja w tej chwili jestem po trudnym rozstaniu z mężem. Jesteśmy mimo wszystko bardzo podobne, szukamy trudnego życia.

Kobiety nie zdołały ostatecznie pogodzić się. Dorota obawiała się nawet uczestnictwa w pogrzebie.

Niestety nie udało nam się pogodzić i porozmawiać przed śmiercią. Marzenka była jeszcze bardziej uparta niż ja i kategoryczna. Choć wysyłałam jej miłe SMS-y, pisałam, że kocham, nie chciała kontaktu. Nic nie mogłam zrobić. Niestety teraz jej nie ma, a ja muszę żyć, z tym że się nie pogodziłyśmy, nie porozmawiałyśmy. Bardzo boję się pogrzebu, przeraża mnie to — mówiła “Faktowi” Dorota Kipiel.

Dzisiaj siostra aktorki żegna ją wraz z innymi żałobnikami. 

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki: przemówienie Renaty Pałys

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki zaplanowano na 13 czerwca. Aktorka została pochowana na cmentarzu w Legnicy, w rodzinnym grobie. W ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina i przyjaciele. Głos zabrała Renata Pałys. To ona poinformowała media, że Kipiel-Sztuka zmarła. W trakcie przemówienia aktorce łamał się głos:

Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego "Świata według Kiepskich". Poznałam ja tu w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ja na planie, to się bardzo ucieszyłam, zawsze nasze wspólne cele były idealne, nie było potrzeba robić powtórek. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować.

Pałys udało się opanować silne emocje i dokończyć wypowiedź. Artystka wyznała, że widziała się z przyjaciółką dzień przed jej śmiercią, dlatego była przygotowana, że są to jej ostatnie wspólne chwile. 

W ostatnim czasie byłam z Marzeną bardzo mentalnie związana. Widziałyśmy się w przeddzień jej odejścia. Całą noc nie spałam, bo myślałam o Marzenie. Kiedy rano dostałam wiadomość, to byłam z tym właściwie pogodzona - wyznała. 

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. AKPA