Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Sąsiedzi Kipiel-Sztuki zabrali głos po pogrzebie. Ujawnili, jak się zachowywała
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 13.06.2024 15:58

Sąsiedzi Kipiel-Sztuki zabrali głos po pogrzebie. Ujawnili, jak się zachowywała

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. KAPiF

Wiele osób wypowiadało się o tym, jaka była Marzena Kipiel-Sztuka po jej śmierci. Teraz sąsiedzi i mieszkańcy Legnicy zabrali głos.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Marzena Kipiel-Sztuka od pewnego czasu zmagała się z różnymi problemami zdrowotnymi. Cierpiała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, a także pojawiły się plotki dotyczące jej problemów z alkoholem. W styczniu 2024 roku trafiła do szpitala na operację biodra, jednak lekarze odkryli dodatkowe poważne problemy zdrowotne, które spowodowały, że aktorka została przeniesiona do hospicjum w Wałbrzychu. Tam, niestety, zmarła 9 czerwca.

Marzenka zmarła w Hospicjum w Wałbrzychu, spędziła tam ostatnie tygodnie, dlatego podczas pogrzebu będziemy zbierać pieniądze i kwestować na rzecz tego Hospicjum. Pięknie się nią opiekowali, Marzenka nie miała pieniędzy, i oni pokrywali wszystko. Na pogrzebie będą więc wolontariusze, którzy będą kwestować. Chcemy ich wesprzeć i podziękować – mówiła jej siostra Dorota Kipiel w rozmowie z Faktem.

Jak o aktorce mówił jej serialowy mąż Andrzej Grabowski?

Tak mieszkała Marzena Kipiel-Sztuka. Joanna Kurowska prosiła ją o jedno Pokazali grób Marzeny Kipiel-Sztuki. To tu spocznie gwiazda

Andrzej Grabowski o współpracy z Marzeną Kipiel-Sztuką

Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka współpracowali przez ponad 20 lat w serialu "Świat według Kiepskich". Grabowski przyznał, że był świadomy problemów zdrowotnych swojej koleżanki po fachu, jednak wierzył, że uda jej się pokonać chorobę.

Wiedziałem, że z Marzeną nie jest dobrze, ale myślałem, że z tego wyjdzie, w końcu była młodą osobą - miała 58 lat, za parę miesięcy skończyłaby 59. To nie jest wiek, kiedy się umiera -powiedział w rozmowie z portalem “Pudelek”. 

Aktor rozpoczął wspomnienia ze swojej pracy na planie serialu. Wyjawił, że czasami mieli nieporozumienia, co jest typowe w każdym zawodowym środowisku.

Z Marzeną pracowało mi się raz lepiej, raz gorzej - jak to zwykle bywa na planie. Nie ma zasady, że na planie jest tylko źle, albo tylko dobrze. Tak samo jest w przypadku ludzi - człowiek nie jest tylko dobry, albo tylko zły. Raz bywa dobry, a raz zły. Podobnie ja, jak i wszyscy. Raz na planie z Marzeną było świetnie, raz było fantastycznie, raz było gorzej, raz się kłóciliśmy o coś tam, częściej się ze sobą zgadzaliśmy. Normalna praca jak wszędzie - jak w biurze, jak w kopalni.

Jak natomiast o Marzenie wypowiadali się jej najbliżsi sąsiedzi?

Sąsiedzi o Marzenie Kipiel-Sztuka

Marzena Kipiel-Sztuka miała silne powiązania z Legnicą. W tym miejscu chodziła do szkoły, pracowała oraz została pochowana. Lokalny portal Lca.pl dobrze znał tę aktorkę. Wkrótce przed jej pogrzebem portal ujawnił prawdę o jej roli w serialu "Kiepscy", o której wcześniej nie było głośno. 

Niewielu wie, że Marzena Kipiel-Sztuka darzyła miłością dzieci, mimo że nie miała swoich własnych, skupiając się na pracy zawodowej. Lokalny serwis donosi, że aktorka chętnie dzieliła się swoim czasem z mieszkańcami Legnicy i uczestniczyła w lokalnych wydarzeniach.

Można było ją spotkać na imprezach charytatywnych w mieście, spotkaniach autorskich i konkursach. Mimo że sama dzieci nie ma, bo jak mówiła "Bozia nie dała", kochała je i spotykała się z nimi zawsze, kiedy była ku temu okazja. Jej wielką miłością były zwierzęta. Zawsze podkreślała, że kocha Legnicę i to jest jej miejsce na ziemi. Cała Polska znała ją jako Halinkę Kiepską, nam mówiła, że jest zwykłą "babą z sąsiedztwa" i taką ją zapamiętamy, życzliwą, szczerą do bólu, kiedy było trzeba i zawsze uśmiechniętą - ujawnia redakcja lokalnego portalu Lca.pl

Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka, fot. KAPiF