Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Przyczyny śmierci Kipiel-Sztuki ujawnione na pogrzebie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.06.2024 16:49

Przyczyny śmierci Kipiel-Sztuki ujawnione na pogrzebie

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. East News

Marzena Kipiel-Sztuka została dziś pochowana w Legnicy. Na pogrzebie aktorki ujawniono prawdziwą przyczynę jej śmierci. Wszystko ogłosili przyjaciele.

Marzena Kipiel-Sztuka: na co chorowała?

Marzena Kipiel-Sztuka w ostatnich latach miała sporo problemów ze zdrowiem. W wywiadach wspominała o przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, a w styczniu tego roku trafiła do szpitala z powodu operacji biodra. Mówiono, że to wtedy zdiagnozowano u niej całkiem inne schorzenie. Stan okazał się tak poważny, że gwiazda “Kiepskich” trafiła do wałbrzyskiego hospicjum. Zmarła tam 9 czerwca.

Renata Pałys, jej wieloletnia przyjaciółka, która wspierała ją do samego końca, nie zdradziła dokładnej przyczyny śmierci serialowej Halinki. Wspomniała jednak o przegraniu z bardzo poważną chorobą, związaną z paleniem dużej liczby papierosów. Niespodziewanie to przyjaciele Kipiel-Sztuki ujawnili prawdziwy powód jej śmierci podczas pogrzebu. Przeczytacie o nim poniżej.

Kipiel-Sztuka czuła nadchodzący koniec? Tak bardzo chciała żyć Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Trwa barwne pożegnanie aktorki

Marzena Kipiel-Sztuka: przyczyna śmierci ujawniona na pogrzebie

Na pogrzebie Kipiel-Sztuki zebrały się prawdziwe tłumy. Nie brakowało innych gwiazd i przyjaciół z planu serialu “Świat według Kiepskich”, nie mówiąc o fanach. Poniżej znajdziecie zdjęcia z tej niezwykłej uroczystości, która zgodnie z życzeniem zmarłej była kolorowa, bez czarnych strojów i żałobnych wieńców. Przemawiało wiele osób. W jednym z komunikatów ujawniono przyczynę śmierci Marzeny: okazało się, że chorowała na nowotwór.

Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze – można było usłyszeć w jednym z pożegnań, co zrelacjonował “Super Express”.

Nie tylko te szczegóły wywołały łzy wzruszenia i wielkie emocje. Poniżej znajdziecie opis całej ceremonii i zdjęcia.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki: szczegóły i zdjęcia

Pogrzeb Kipiel-Sztuki odbył się 13 czerwca w Legnicy, a urna z jej prochami spoczęła w rodzinnym grobie na cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej. Ceremonia miała charakter świecki. Wolą zmarłej aktorki było, by żałobnicy nie przychodzili w czarnych strojach i nie przynosili tradycyjnych żałobnych wieńców. Pożegnanie miało być kolorowe i tak rzeczywiście się stało. Bliscy, fani i znajomi ze świata sztuki przybyli w barwnych strojach, mieli ze swoją zwyczajne cięte kwiaty, a w kaplicy nie brakowało kolorowych balonów, które później wypuszczono w niebo.

Niektóre sposoby pożegnania Marzeny były wyjątkowe, a wśród kwiatów i przedmiotów pozostawionych przy grobie nie brakowało zaskakujących akcentów – przeczytacie o nich tutaj. Najbardziej wzruszające przemówienie wygłosił jeden z jej przyjaciół, jego treść znajdziecie w tym artykule.

Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb, przyczyna śmierci ujawniona, na co zmarła
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. East News
Marzena Kipiel-Sztuka, pogrzeb, przyczyna śmierci ujawniona, na co zmarła
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki, fot. East News