Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To ona chce reprezentować Polskę na Eurowizji. Fani piszczą z radości
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 27.05.2024 12:01

To ona chce reprezentować Polskę na Eurowizji. Fani piszczą z radości

Kto z Polski na Eurowizji 2025?
fot. EBU

Rozpoczęła się giełda nazwisk na reprezentanta Polski na Eurowizji w Szwajcarii. Chęć udziału w przyszłorocznym konkursie zgłosiła jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich wokalistek.

Polska na Eurowizji

Kilka dni temu oficjalnie podano wyniki oglądalności 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Według danych opublikowanych przez EBU (Europejską Unię Nadawców), tegoroczną imprezę śledziło łącznie 168 milionów widzów, czyli o milion więcej niż przed rokiem. Ze statystyk wynika, że pierwszy półfinał z udziałem Luny śledziło w Polsce ponad półtora miliona widzów. Co ciekawe, przez brak awansu, część osób całkowicie straciła zainteresowanie konkursem. Wielki finał Eurowizji 2024 obejrzało w naszym kraju zaledwie 1,2 miliona widzów.

Przypomnijmy, że Grand Prix trafiło w ręce Nemo ze Szwajcarii. Występująca z utworem “The Tower” Luna zajęła w półfinale 12. miejsce. Aby zakwalifikować się do finału, zabrakło jej tylko 13 punktów. Pojawiła się szansa, że w przyszłym roku Polsce pójdzie znacznie lepiej. Szczegóły poniżej.

Roxie i Kevin w nocy postawili cały Sopot na nogi Piasek przez 8 lat ukrywał "kobietę życia". Razem wychowywali jej synów

Kto z Polski na Eurowizji 2025?

Jedną z pierwszych artystek, której nazwisko zaczęło pojawiać się w mediach w kontekście przyszłych edycji Eurowizji, jest Roxie Węgiel. Laureatka pierwszej edycji “The Voice Kids”, Eurowizji Junior 2018 i trzeciego sezonu “Dance Dance Dance” wiosną tego roku brała udział w “Tańcu z Gwiazdami”. Pod koniec edycji piosenkarka przyjęła wyzwanie rzucone jej przez jednego z fanów i zapowiedziała, że jeśli zdobędzie Kryształową Kulę, to zgłosi się do dorosłej Eurowizji.

Myślę, że w końcu czuję się gotowa. Jeśli wygramy "Taniec z Gwiazdami", zgłaszam się do preselekcji do Eurowizji w 2026 roku. Jezu, ale emocje, ja się tak stresuję. To jest tak wielkie wyzwanie. Podejmujemy się tego. Michał wystąpi ze mną, jeśli to wszystko się uda, jeśli przejdę preselekcje - oznajmiła za pośrednictwem mediów społecznościowych.

KAPIF_1000pix_K1209379F.jpg
Roxie Węgiel na Polsat Hit Festiwal, fot. KAPiF

Roksana i partnerujący jej Michał Kassin ostatecznie zajęli drugie miejsce. Mimo to, artystka oznajmiła, że Eurowizja to wciąż dla niej otwarty temat. Swój start uzależnia jednak od kluczowej kwestii - posiadania utworu, który zachwyciłby Europę.

Musiałabym mieć piosenkę, do której nie mogłabym się przyczepić. Jestem perfekcjonistką, jestem bardzo krytyczna wobec siebie, więc to musiałby być taki numer, że sama bym się nim zachwycała - wyznała Roxie w wywiadzie dla Newonce.

Teraz temat występu na Eurowizji podjęła inna gwiazda młodego pokolenia. O szczegółach piszemy poniżej.

Sensacja Eurowizji Junior chce jechać na dorosłą Eurowizję

Co ciekawe, wspomniana artystka, podobnie jak Roxie Węgiel, ma za sobą świetny wytęp na Eurowizji dla Dzieci oraz spore doświadczenie w innych telewizyjnych konkursach. Domyślacie się już, o kim mowa?

Chodzi oczywiście o Sarę James, która nie tylko wygrała czwartą edycję programu “The Voice Kids” i zajęła drugie miejsce na Eurowizji Junior w 2021, ale także wystąpiła potem w dwóch sezonach amerykańskiego “Mam talent!”, co przysporzyło jej wielu fanów z zagranicy.

O tym, że Sara James jest żywo zainteresowana występem na Eurowizji 2025, dowiadujemy się z wywiadu dla TVML.

Ja się zastanawiam bardzo mocno. Bardzo lubię Eurowizję, śledzę ją, w tym roku też śledziłam i trzymałam kciuki za Lunę - powiedziała Sara James.

Sara James oznajmiła, że gdyby pojechała na Eurowizję, zaprezentowałaby zupełnie inny show niż w 2021 roku w Paryżu. Przyznała, że od tamtego czasu mocno zmienił się jej styl. Jednocześnie zaznaczyła, że wszystko zależy od tego, czy w ogóle osoby decyzyjne postanowią dać jej szansę na ponowny występ w biało-czerwonych barwach.

Myślę, że bym chciała na pewno, ale to jeszcze zobaczymy. Zobaczymy, jak to pójdzie w przyszłym roku, czy w ogóle będą chcieli mnie ludzie w Polsce. Zobaczymy, jeszcze nic nie wiem, ale zobaczymy - oznajmiła.

Zaznaczmy, że zgodnie z regulaminem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Sara James w przyszłym roku wystąpiła na dorosłej Eurowizji w Szwajcarii. 10 czerwca artystka skończy bowiem 16 lat.

Chcielibyście, że Sara James reprezentowała Polskę na Eurowizji 2025?

KAPIF_1000pix_K1070290F.jpg
Sara James, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K1071848F.jpg
Sara James, fot. KAPiF