Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To za nich Tomasz Komenda siedział 18 lat w więzieniu! Ujawniono wizerunki zwyrodnialców
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 21.02.2024 15:59

To za nich Tomasz Komenda siedział 18 lat w więzieniu! Ujawniono wizerunki zwyrodnialców

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. East News

Tomasz Komenda to mężczyzna, którego historia wstrząsnęła całą Polską. Zmarł 21 lutego 2024 roku. Został niesłusznie skazany za okrutne zabójstwo na 25 lat więzienia. Dzięki determinacji bliskich udało się dowieść, że jest niewinny. Wiadomo, kto zgotował mu taki los.

Tomasz Komenda niesłusznie skazany

Tomasz Komenda jako młody mężczyzna po jednej z sylwestrowych nosy trafił do aresztu. Okazało się, że został oskarżony o gwałt i zabójstwo, a sprawa była bardzo zawiła. Wszystko opierało się jedynie na poszlakach i zeznaniach przypadkowych osób. Pomimo twardych dowodów jego winy został skazany na 25 lat więzienia. 

Jego bliscy byli pewni tego, że Tomek jest niewinny. Nieustannie walczyli o sprawiedliwość a dowiedli jej dopiero po 18 latach. Właśnie wtedy Komenda wyszedł na wolność, a jego trudnym losem interesowała się cała Polska. Wiadomo też, kto dokonał strasznej zbrodni i przez kilkanaście lat uniknął kary. 

Tomasz Komenda nie żyje! Miał zaledwie 46 lat Tomasz Komenda dostał od państwa kilkanaście milionów. Co zrobił z pieniędzmi? Przed śmiercią wszystko wyszło na jaw

Zwolnienie Tomasz Komendy z więzienia

Po 18 latach od wydania wyroku skazującego odbyła się rozprawa, na której ogłoszono, że Tomasz Komenda jest niewinny i zostaje oczyszczony z zarzutów. Mężczyzna nie powstrzymał wówczas emocji i łez szczęścia. Cała Polska była wzruszona tym, co zobaczyła. 

Tomasz Komenda.png
Tomasz Komenda fot. East News

Po wyjściu z więzienia Tomasz zaczął układać sobie życie na nowo. Poznał partnerkę, doczekał się dziecka, ale miłość nie przerwała próby czasu. Z czasem wyszło na jaw, że między zakochanymi miało dochodzić do awantur.

Komenda otrzymał też wielomilionowe odszkodowanie, ale niestety, odciął się od najbliższej rodziny. Wiadomo, że nie utrzymuje kontaktu ze swoją mamą, która walczyła o jego uniewinnienie. Nad obecnym losem Tomka ubolewa nawet Jan Holoubek, który postanowił nakręcić film o życiu niesłusznie skazanego. Reżyser liczył na inne zakończenie jego historii. 

Myślę, że padło o nim sporo krzywdzących opinii, a ja nie wiem, jak naprawdę jest i co się dzieje w jego życiu. Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału. Liczyłem, że po tylu latach udręki rodzina Tomka Komendy wreszcie znajdzie spokój. Życzę im tego z całego serca - przekazał w rozmowie z portalem Weekend Gazeta.pl.

Mężczyźni, przez których zbrodnię Tomasz wylądował w więzieniu latami był na wolności. Zwyrodnialcy są jest w areszcie.

Za kogo Tomasz Komenda siedział w więzieniu?

Tomasz Komenda przesiedział za kratami 18 lat. Prawdziwy sprawca szokującej zbrodni w tym czasie prowadził beztroskie życie. Dopiero po ponad dwóch dekadach od dokonania gwałtu i morderstwa Norbert B., który był jednym z podejrzanych w sprawie trafił do aresztu. Gdy stało się najgorsze miał zaledwie 19 lat, teraz to dorosły mężczyzna. 

Jego zatrzymanie to efekt tytanicznej, benedyktyńskiej wręcz pracy prokuratorów. Zdecydowali się oni wytypować wszystkich mężczyzn, którzy mieszkali w Miłoszycach i okolicach w czasie gdy doszło do zbrodni i skończyli wówczas 15 lat, przesłuchiwać ich oraz pobierać próbki porównawcze do badań genetycznych. Efekt tej żmudnej pracy doprowadził do kolejnego przełomu i zatrzymania nowego podejrzanego - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w 2018 roku. 

W zbrodni brał też udział Ireneusz M. Mężczyźni zostali skazani: Norbert B. - na 15 lat więzienia, drugi zbrodniarz na 25 lat więzienia. 

Tomasz Komenda zmarł 21 lutego 2024 roku. Miał 46 lat.

Norbert B. - fot. East News
Norbert M. -fot. East News
Ireneusz M. - fot East News
Tomasz Komenda 1.jpg
Tomasz Komenda fot. KAPiF