Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tylko u nas: Zapadł wyrok ws. koszmaru, jaki spotkał rodzinę Kamińskiego. Mamy komentarz syna
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.06.2024 06:59

Tylko u nas: Zapadł wyrok ws. koszmaru, jaki spotkał rodzinę Kamińskiego. Mamy komentarz syna

Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński
fot. KAPiF

Justyna Sieńczyłło, wdowa po Emilianie Kamińskim, przez ostatnie miesiące walczyła sądownie o przetrwanie ich Teatru Kamienica. Znamy wyrok sądu w tej sprawie.

Justyna Sieńczyłło i syn Emiliana Kamińskiego walczyli o Teatr Kamienica

Emilian Kamiński i jego ukochana żona Justyna Sieńczyłło razem przez lata tworzyli Teatr Kamienica w Warszawie. Od 2009 wpisywał się w kulturowy pejzaż stolicy. Kiedy aktor zmarł, opieka nad przybytkiem spadła na wdowę oraz ich syna, Kajetana Kamińskiego. Niestety od miesięcy muszą walczyć ze spółką, która usiłowała eksmitować ich z budynku. W tle tej afery znajduje się zjawisko przejmowania lokali. Sprawą zajął się sąd.

Pomieszczenia, w jakich znajduje się teatr Emiliana Kamińskiego, w 65% należą do miasta. Właścicielem reszty jest wspólnota mieszkaniowa kamienicy. Sąd I instancji orzekł, że pewna spółka niezgodnie z prawem objęła pomieszczenia na strychu budynku, w jakim znajduje się Teatr. Jej właściciel tworzył tam inne spółki, aż zyskał znaczącą siłę głosu we wspólnocie mieszkaniowej. Jednak w tym roku sąd uznał umowy, na podstawie których spółce przekazano strych, za nieważne.

Kolejne procesy Teatru Kamienica z “inwestorem ze strychu” odbyły się w kwietniu. Sprawą legalności umów zajął się Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieście. W międzyczasie rodzina Emiliana Kamińskiego przeżywała koszmar. Czy wreszcie sąd rozstrzygnął spór ostatecznie? Szczegóły poniżej.

Zapłakana żona Emiliana Kamińskiego prosi o pomoc. "Boję się o życie". Ma poważne kłopoty Emilian Kamiński mógł żyć? Justyna Sieńczyłło zdradziła szczegóły walki męża z chorobą

Syn Emiliana Kamińskiego mówi o wyroku sądu

Na początku stycznia 2024 roku ukazał się reportaż w programie “Uwaga!” TVN. Natalia Kamińska, córka Emiliana Kamińskiego z pierwszego małżeństwa, powiedziała w nim, że ktoś wielokrotnie groził całej rodzinie. Z kolei Kajetan Kamiński mówił o podpaleniach i zniszczeniu mienia. Naszej redakcji udało się potwierdzić, że w sądzie zapadł już finalny wyrok. Justyna Sieńczyłło wygrała tę batalię!

Radosną wiadomość potwierdził w rozmowie ze Światem Gwiazd syn Emiliana Kamińskiego – Kajetan:

Tak, potwierdzam sąd wydał wyrok na naszą korzyść. Jest on prawomocny. Dotyczy sprawy, która spędzała sen z powiek mojego taty w ostatnich latach jego życia. Jeszcze się nie cieszymy, bo istnieje możliwość apelacji ze strony drugiej strony do sądu wyższej instancji. Dopiero, jak kasacja wygaśnie, odetchnę z ulgą. Wtedy będzie czas na świętowanie – mówi nam Kajetan Igor Kamiński, syn Emiliana Kamińskiego.

Jak Emilian Kamiński został uczczony w Teatrze Kamienica?

Justyna Sieńczyłło była drugą żoną Emiliana Kamińskiego. Razem doczekali się dwóch synów: Kajetana i Cypriana. Niestety, 26 grudnia 2022 roku aktor zmarł. Dopiero po jego śmierci wdowa ujawniła, że przez wiele lat walczył z nowotworem płuc. Pogrzeb odbył się 4 stycznia 2023 roku, a trumna spoczęła w Alei Zasłużonych cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.

W Teatrze Kamienica, by oddać cześć jego założycielowi, znajduje się specjalna scena. Wcześniej nosiła ona nazwę Elitarna, teraz jednak znana jest pod imieniem Emiliana. Znajdują się tam różne pamiątki po artyście: nagrody, zdjęcia, rysunki i dyplomy.

Justyna Sieńczyłło, Teatr Kamienica, sprawa sądowa, wyrok sądu
Wejście do Teatru Kamienica, fot. KAPiF
Justyna Sieńczyłło, Teatr Kamienica, sprawa sądowa, wyrok sądu
Justyna Sieńczyłło z synem Kajetanem, fot. KAPiF
Justyna Sieńczyłło, Teatr Kamienica, sprawa sądowa, wyrok sądu
Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, fot. KAPiF