Swiatgwiazd.pl
król Karol III

Kobi Gideon / Government Press Office, cropped, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Ujawnili, jaki naprawdę jest król Karol III. "Tempo jest dość intensywne"

30 Września 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Jaki naprawdę jest na co dzień król Karol III? Współpracownicy i podwładni monarchy ujawniają, jak wyglądała codzienność z władcą. Wszystko zostało ujęte w nowej książce korespondenta królewskiego Valentine'a Lowa. Syn Elżbiety II ma trudny do opanowania temperament.

Dziennikarz gazety "The Times" Valentine Low wydaje książkę "Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown" (ang. "Dworzanie: moc ukryta za koroną"). Jej fragmenty pojawiły się we wspomnianym magazynie. Dzięki nim wyszły na jaw bardzo niewygodne fakty na temat króla.

Jaki jest król Karol III na co dzień? Relacje pracowników

Okazuje się, że pamiętniki księcia Harry'ego, jakie mają zostać wydane na jesieni, to nie jedyny powód niepokoju brytyjskiej rodziny królewskiej. Równie wiele emocji wywołuje publikacja królewskiego korespondenta "Timesa". Dziennikarz zdradza tam wiele dworskich sekretów.

Wiele kwestii podnoszonych przez podwładnych Karola ukazuje go w pozytywnym świetle. W opublikowanych fragmentach można przeczytać, że król całkowicie poświęca się swoim zadaniom. Jest wręcz uważany za pracoholika, a od otoczenia wymaga takiej samej dyscypliny, jak od siebie samego, co już jest nieco mniej zdrowe.

On zawsze pracuje. Siedem dni w tygodniu. W każdej chwili może chcieć do ciebie zadzwonić w jakiejś sprawie. Tempo jest dość intensywne – przekazują informatorzy Lowa, dodając, że telefony zdarzały się nawet o 23 w nocy i święta.

Franciszek Pieczka

Franciszek Pieczka był legendą polskiego kina, co z jego majątkiem? "Nie dorobił się"

CZYTAJ DALEJ

Król Karol III ma "ostry temperament i dziką etykę pracy"

Oczywiście w stawianiu sobie oraz pracownikom wysokich wymagań nie ma nic złego. Jednak kolejną cechą władcy Wielkiej Brytanii jest porywczość i bardzo gwałtowny temperament, a z równowagi mogą go wyprowadzić nawet drobiazgi, jak niewłaściwie ustawione przedmioty na biurku. Widać to też było przy jego ataku złości na zepsute pióro do pisania.

Poza "ostrym temperamentem i dziką etyką pracy", jak przekazują współpracownicy Karola. Kiedy władca był sfrustrowany, rzucał przedmiotami. Atak złości mógł wybuchnąć w ciągu minuty. Członkowie personelu opisywali go także jako "nigdy niezadowolonego z siebie lub tego, co osiągnął. Ludzie wokół niego musieli ciężko pracować, aby nadążyć".

Pracownicy dworu dodają też, że największe awantury wybuchały, kiedy Karol był mężem księżnej Diany. Ona także miała wybuchowy charakter, więc ich spięcia stawały się bardzo emocjonalne i intensywne.

Zobacz zdjęcia:

Król Karol III

Król Karol III, fot. Kobi Gideon / Government Press Office, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

król Karol III

Król Karol III podczas spotkania z przywódcami zagranicznych państw, fot. Foreign, Commonwealth & Development Office, flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Karol III

Karol III, fot. Carl Graph, flickr.com, Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Karol III

Karol III i księżna Diana w 1981 roku, fot. Joe Haupt, flickr.com, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/,

Karol III

Król Karol III i królowa Kamila w 2019, fot. The White House from Washington, DC, Public domain, via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Uwielbiana polska para rozstała się po 12 latach małżeństwa. "Tego ślubu w ogóle miało nie być"

  2. Rodzina królewska ukrywała prawdę o śmierci Elżbiety II. Wyciekł akt zgonu królowej

  3. Polacy pokochali go za rolę w "Kryminalnych", jego partnerka nagle odebrała sobie życie. "Nie miała już nadziei"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

fot. Rex Features / East News

Po latach ujawniono, co działo się za zamkniętymi drzwiami pałacu. Elżbieta II wolałaby zapomnieć

Elżbieta II przez ponad 70 lat panowała w Wielkiej Brytanii, będąc tym samym symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Siedem dekad sprawiło, że życie monarchini było pełne przeróżnych zdarzeń, komentowanych publiczne. Część z nich królowa z pewnością wolałaby pozostawić w zaciszu własnego pałacu. Oto lista skandali, które obiegły cały świat podczas panowania Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

Źródło: The Times

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. Rex Features/East News People, Picture/Willi Schneider/Shutterstock, spirit111 z Pixabay, canva.com

Życie Gwiazd

Robert Lewandowski to zodiakalny Lew. Sprawdzamy horoskop piłkarza tuż przed ważnym meczem

Czytaj więcej >
Antek Królikowski z partnerką, premiera sztuki "Ślub doskonały", fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Antoni Królikowski zabrał ukochaną Izabelę na premierę. Zadebiutowała w skromnej stylizacji

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska, Gala Mistrzów Sportu 2022, fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Kim jest partner mamy Roberta Lewandowskiego? Iwona Lewandowska znalazła miłość po śmierci męża

Czytaj więcej >
Maffashion, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Maffashion kolejną polską gwiazdą rozważającą apostazję. "Nie chcę być w statystykach"

Czytaj więcej >
fot. Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons, cropped

Życie Gwiazd

Dziennikarka oskarża Donalda Trumpa o gwałt. To skutek rewolucyjnej ustawy, która właśnie wchodzi w życie

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

"Dzień dobry TVN". Filip Chajzer "straszy" blondem po powrocie z wakacji, fani bezlitośni. "20 lat więcej"

Czytaj więcej >