Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > W "19:30" jasno powiedzieli co dalej z ukochanymi serialami Polaków. Materiał o "M jak Miłość" wywoła skandal
Karolina Kurek
Karolina Kurek 28.12.2023 22:46

W "19:30" jasno powiedzieli co dalej z ukochanymi serialami Polaków. Materiał o "M jak Miłość" wywoła skandal

Marek Czyż
Marek Czyż, fot. kadr TVP

Prowadzący główny program informacyjny w Telewizji Polskiej Marek Czyż, w czwartek 28 grudnia poruszył temat likwidacji mediów publicznych. Materiał niespodziewanie ukazał gwiazdę, której żaden widz stacji TVP się nie spodziewał.

 

Likwidacja mediów publicznych

Po ostatnich wydarzeniach, jakie miały miejsce w kwestii Telewizji Polskiej, o czym więcej pisaliśmy tutaj, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o zlikwidowaniu mediów publicznych.

W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. […] Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela - zapowiedziano.

Teraz do tej kwestii odniósł się Marek Czyż, prowadzący program “19:30” w TVP.

Oto co właśnie stało się z TVP. Drastyczna zmiana nastąpiła w kilka sekund. Mało? Jest lista powracających gwiazd TVP w stanie likwidacji! Nie do uwierzenia, jak odnieśli się do tego w "19:30". Naprawdę to zrobili…

Wyjaśnienie w "19:30"

Marek Czyż rozpoczął czwartkowy program od słów, które zmroziły widzów:

Publiczne media do likwidacji. Taka jest decyzja ministra kultury po informacji, że prezydent nie życzy sobie ich finansowania z obligacji emitowanych przez państwo. Likwidatorem został Daniel Gorgosz, a Tomasz Sygut ma zostać dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za wszystkie anteny i sprawy programowe. Politycy robią z tego swój użytek i konferencja goni konferencję, ale że media są własnością widzów, a nie partii politycznych, my chcemy opowiedzieć czy to brzmi groźnie dla widza i dlaczego nie powinno - powiedział dziennikarz w “19:30”.

Dalej pokazano reportaż, przygotowany przez Witolda Tabakę, z którego oglądający dowiedzieli się, że do stacji powraca Dariusz Szpakowski. W reportażu zostało podkreślone, że obecna sytuacja tj. likwidacja mediów nie ma na celu zakończenia ich działalności a ich restrukturyzację i ujednolicenie zarządzania spółek. W reportażu Witold Tabaka zaznaczył: 

Widzowie zobaczą TVP cały czas znajdą tu swoje ulubione seriale, programy rozrywkowe, teatr telewizji czy programy informacyjne - ujawnił reporter.

Ujawniono także, co stanie się z uwielbianymi serialami. Materiał, który pojawił się na antenie, mógł nieźle zaskoczyć. 

Czy do TVP powróci gwiazda ze skandalem na koncie?

W czasie, gdy Tabaka wypowiedział na antenie wyżej wymienione słowa, na ekranie pojawiały się fragmenty znanych i popularnych programów stacji. Wśród nich nie mogło zabraknąć “M jak miłość”, video wywołało zaskoczenie, ponieważ obecna jest na nim Barbara Kurdej-Szatan.

Gwiazda została zwolniona z Telewizji Publicznej za sprawą Jacka Kurskiego - wtedy prezesa TVP. Ostatni odcinek z jej udziałem został wyemitowany w 2021 roku. Przyczyną zakończenia współpracy był wpis, który aktorka napisała pod wpływem emocji, dotyczący działań Straży Granicznej granicy polsko-białoruskiej.

Czy wyemitowany fragment oznacza powrót aktorki do serialu? Czas pokaże.

Fragment programu
Fragment programu "19:30" fot. TVP
Siedziba TVP, fot. KAPiF
Siedziba TVP, fot. KAPiF