Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wiadomo co dalej z dziećmi najstarszej matki. Nie tego chciała dla bliźniąt
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 11.06.2024 08:08

Wiadomo co dalej z dziećmi najstarszej matki. Nie tego chciała dla bliźniąt

Barbara Sienkiewicz
fot. East News

Barbara Sienkiewicz została okrzyknięta "najstarszą matką w Polsce" po narodzinach bliźniąt. Aktorka wiedziała, że może nastać chwila, w której opuści pociechy przed osiągnięciem ich pełnoletności. Widziała nawet kto miał się nimi zaopiekować, ale rzeczywistość okazała się inna. Co się z nimi dzieje?

Barbara Sienkiewicz "najstarszą matką w Polsce"

Gdy Barbara Sienkiewicz doczekała się upragnionych dzieci, media szalały. Aktorka znana z polskich seriali urodziła w wieku 60 lat. O samym procesie ciąży i metodach zapłodnienia wolała jednak nie mówić publicznie.

Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? […] Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji? - podkreślała w rozmowie z "Super Expressem".

Bliźnięta z czasem zaczęły nawet iść aktorką ścieżką mamy. Teraz o Ani i Piotrku zrobiło się głośno z uwagi na śmierć 69-latki. "Super Express" przekazał szczegóły nocnej interwencji policji w nocy z 6 na 7 czerwca w mieszkaniu aktorki. 

Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego - tłumaczono.

Co dalej z dziećmi Barbary Sienkiewicz? Ona sama już dawno spisała swoją wolę. Bliźnięta zostały jednak przekazane w inne miejsce.

Pilny apel ws. dzieci zmarłej Barbary Sienkiewicz. Obcy ludzie zdobyli się na piękny gest Wspierał Barbarę Sienkiewicz po narodzinach dzieci. Teraz padło smutne wyznanie

Co dalej z dziećmi Barbary Sienkiewicz? Interweniowała policja

W czasie odnalezienia ciała zmarłej aktorki w jej mieszkaniu znajdował się przyjaciel, a także małoletnie dzieci. Ze względu na udział policji w interwencji, Ania i Piotrek nie zostali przekazani w pierwszej kolejności bliskiej znajomej Barbary Sienkiewicz.

W momencie interwencji nie było możliwości przekazania dzieci najbliższym członkom rodziny, dzieci zostały przewiezione do interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. O ich sytuacji prawnej zadecyduje już sąd rodzinny - potwierdziła policjantka "Faktowi".

Co więcej, "w trybie zabezpieczenia umieszczono małoletnich w pieczy zastępczej".

W odpowiedzi na Pani zapytanie informujemy, że wszczęto postępowanie opiekuńcze w sprawie małoletnich dzieci po śmierci pani Barbary S. [...], gdzie dnia 7 czerwca 2024 r. w trybie zabezpieczenia umieszczono małoletnich w pieczy zastępczej. Z uwagi na dobro małoletnich bardziej szczegółowe informacje nie mogą zostać udzielone - przekazała dla Faktu Magdalena Spinek, z-ca kierownika sekretariatu V Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa.

Oznacza to, że wola zmarłej nie została od razu spełniona. Jeszcze kilka lat temu otwarcie mówiła, kto miałby przejąć opiekę nad pociechami po jej śmierci. Szczegóły poniżej.

Barbara Sienkiewicz spisała testament. Kto miał sprawować opiekę nad jej dziećmi?

Krótko po narodzinach bliźniąt o aktorce usłyszała cała Polska. Nie brakowało krytyki, a samotna matka dodatkowo mierzyła się z przeciwnościami "systemu". Z uwagi na emeryturę nie przysługiwały jej dodatkowe świadczenia finansowe jak np. zasiłek macierzyński.

Sama jednak robiła wszystko, by zapewnić dzieciom komfort. Jednym z jej zabezpieczeń Ani i Piotra był spisany testament. Barbara Sienkiewicz jasno zaznaczyła, co miałoby się stać z pociechami po jej śmierci.

Muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Staram się przewidzieć przyszłość. [...] Pani marszałkini Wanda Nowicka zaproponowała, że ona przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję. Można takie sprawy załatwić przez akt notarialny, ale też przez sąd rodzinny. Wszystko jest zapisane w testamencie. Bardzo jej serdecznie dziękuję. To jest wieloletnie wsparcie tej pani, do której zostałam skierowana. Szczerze i uczciwie dziękuję - podkreślała.

Obecnie losy bliźniąt nie są jednak tak oczywiste. O ich dalszym wychowywaniu prawdopodobnie zdecyduje sąd rodzinny. Czy faktycznie trafią do znajomej zmarłej aktorki?

Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Co stało się z dziećmi Barbary Sienkiewicz? fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Co stało się z dziećmi Barbary Sienkiewicz? fot. East News

Źródło: SE, Fakt