Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zadebiutował w "19:30", a już stracił pracę. Dziennikarz długo nie zagrzał miejsca w TVP
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 05.02.2024 15:10

Zadebiutował w "19:30", a już stracił pracę. Dziennikarz długo nie zagrzał miejsca w TVP

fot. kadr z programu "19.30"/TVP1; instagram.com/tomarzec
fot. kadr z programu "19.30"/TVP1; instagram.com/tomarzec

Program informacyjny “19.30” nie przestaje budzić kontrowersji. Oliwy do ognia dolało nieoczekiwane zwolnienie jednego ze znanych reporterów. Okoliczności rozstania dziennikarza z medium owiane są tajemnicą.

"19.30" nowym programem informacyjnym TVP1

“19.30” to program informacyjny TVP1, który zastąpił “Wiadomości”. Władze państwowego medium uznały, że poprzednik obecnego formatu, który kojarzył się z nachalną propagandą poprzedniego obozu władzy, musi zostać całkowicie zdjęty z anteny.

Odświeżenie nie spotkało się wyłącznie z dobrymi opiniami. “19.30” zarzuca się dość toporny styl prowadzenia, a pojawiają się również głosy, że momentami nie jest tak obiektywny, jak go zapowiadano.

Do listy zarzutów dołączy z pewnością wkrótce ten dotyczący nieoczekiwanego zwolnienia z programu jednego z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy. Zniknięcie reportera z anteny wywołało falę pytań.

Wróciło TVP Info z mocnym uderzeniem. Ujawnili DOKŁADNE zarobki byłych gwiazd stacji. To nie żart… W "19:30" jasno powiedzieli co dalej z ukochanymi serialami Polaków. Materiał o "M jak Miłość" wywoła skandal

Dziennikarz "19.30" stracił pracę

Chodzi o Tomasza Marca, który dawniej związany był ze stacjami TVN i TVN24. Po odejściu z medium zrobił sobie przerwę, by wkrótce później powrócić do telewizji, tym razem “odnowionej” TVP1.

Dziennikarz zadebiutował w “19.30” niedługo po pojawieniu się programu na antenie. Materiały jego autorstwa pojawiały się w wydaniach formatu przez niewiele ponad tydzień. Później próżno było w nich aktywności reportera.

W styczniu TVP zdecydowała się potwierdzić, że drogi Tomasza Marca i programu informacyjnego TVP1 się rozeszły. Wciąż nie wiadomo było jednak, jak wygląda jego przyszłość w państwowym medium.

Co stało się z Tomaszem Marcem?

Jak podaje serwis Pomponik, w kuluarach mówiło się o tym, że Tomasz Marzec powróci jeszcze na antenę TVP, przy okazji innych projektów stacji. Plotkowało się o konflikcie dziennikarza z szefostwem “19.30”, nie wykluczano jednak, że znajdzie on dla siebie miejsce gdzie indziej.

Dziś wszystko wskazuje na to, że przygoda reportera z nową TVP została już zakończona. Portal Wirtualne Media dotarł do informacji, z których wynika, że doszło do ostatecznego rozwiązania umowy. Wiadomość potwierdził sam zainteresowany, który zapytany o ewentualną przyszłą współpracę z Woronicza, nie pozostawił wielkich nadziei.

Nie ma w tej chwili takiego tematu - stwierdził Tomasz Marzec.

Źródło: wirtualnemedia.pl, pomponik.pl