Swiatgwiazd.pl
Bernadetta Machała-Krzemińska

KAPiF

Zagrała Krysię w "Plebanii". Co dziś słychać u Bernadetty Machały-Krzemińskiej?

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Choć ostatnie odcinki serialu "Plebania" zostały wyemitowane 10 lat temu, losy mieszkańców parafii w Tulczynie wciąż żyją w pamięci widzów. Bernadetta Machała-Krzemińska zagrała tam siostrę księdza Wójtowicza, Krystynę Cieplak. Czym obecnie zajmuje się aktorka?

Produkcja opowiadająca o bohaterach Tulczyna i Hrubielowa dawała polskim widzom rozrywkę przez całe dwanaście lat. Doczekała się 1829 odcinków, a wiele gwiazd do dziś kojarzonych jest właśnie z rolami z tego serialu.

Zagrała w "Plebanii" siostrę księdza. Co robi teraz?

Bernadetta Machała-Krzemińska zagrała w serialu TVP1 nieco doświadczoną przez życie Krystynę Cieplak. Dwukrotnie rozwiedziona bohaterka wychowywała córkę Kasię (Olga Kalicka) z pierwszego małżeństwa. Pomagał jej w tym brat, ksiądz proboszcz Antoni Wójtowicz (Włodzimierz Matuszak).

To właśnie ta rola przyniosła aktorce największą rozpoznawalność, choć karierę zaczęła w latach osiemdziesiątych. Zadebiutowała na ekranie w 1986 roku, w filmie Andrzeja Wajdy "Kronika wypadków miłosnych" jako Greta Baum.

Równolegle do grania roli Krystyny Cieplak w Plebanii, wcielała się też w wiele innych postaci. W "Dużej przerwie" zagrała Jadzię, w serialu "Kopciuszek" – Justynę Walczak, w "Pitbullu" – Agatę Lejczakową, a w "Szpilkach na Giewoncie" – Annę. Czym zajmowała się w ostatnich latach? Od dłuższego czasu nie pojawia się na ekranie.

Doda EA

Doda pojawiła się w programie TVP. "Po 13 latach znowu mam ten zaszczyt"

CZYTAJ DALEJ

Czym zajmuje się Bernadetta Machała-Krzemińska, Krystyna z "Plebanii"?

Ostatnie produkcje, w jakich wzięła udział Machała-Krzemińska, to serial Polsatu "Przyjaciółki", gdzie wystąpiła w 2016 roku w kilku odcinkach w roli terapeutki Zuzy, oraz "Drogi wolności" TVP1 z 2018 roku. W tej ostatniej produkcji zagrała Annę Biernacką, matkę głównych bohaterek.

Od tego czasu nie pojawia się na ekranie. Możemy na nim za to podziwiać jej córkę, Julię Rosnowską. Dziewczyna przyjęła nazwisko panieńskie babci, aby nie kojarzono jej ze znanymi rodzicami. Zagrała razem z mamą w "Drogach wolności", wcielając się w jej córkę. W 2021 roku pojawiła się w serii "Odwilż" jako Magda Kosińska.

Sama Machała-Krzemińska z pewnością cieszy się życiem rodzinnym: sukcesami córki oraz bliskością męża, Stanisława Krzemińskiego, którego poznała we wczesnej młodości. Od 2005 roku prowadzi też biznes: jest współzałożycielką firmy Stavka Sp. z o. o., zajmującej się przeprowadzaniem castingów do reklam, produkcji telewizyjnych i seriali. Stavka jest też nadawcą stacji TTV.

Zobacz zdjęcia:

Plebania

Obsada "Plebanii" w 2007 roku, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Jak dziś wyglądają dzieci Kazimiery i Macieja Solejuków z "Rancza"? [Zdjęcia]

  3. Królikowska nie spodziewała się, co spotka ją w Dzień Babci. Poruszenie w domu aktorki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Lucy, Michałowa, wójtowa, fot. kadry z serialu "Ranczo"

Kobiety "Rancza". Jak dziś wyglądają aktorki popularnego serialu?

Serial "Ranczo" zadebiutował na polskich ekranach w 2006 roku. W ekspresowym tempie zyskał stałych widzów, a z czasem i wiernych fanów, którzy z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych odcinków. Ostatni z nich pojawił się 27 listopada 2016 roku. W produkcji wystąpiło wielu znanych i cenionych aktorów. Mowa m.in. o Cezarym Żaku, Ilonie Ostrowskiej, Pawle Królikowskim czy Marcie Lipińskiej. Jak na przestrzeni lat zmieniły się kobiety, grające w serialu?

Zobacz galerię >

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

W takich warunkach mieszka Jolanta Pieńkowska. Jej mąż to miliarder

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

"Matki, żony i kochanki": Jak dziś wyglądają gwiazdy serialu?

Czytaj więcej >
Leonard Pietraszak z żoną, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Od lat czekał na wybaczenie syna, w trakcie pierwszego małżeństwa poznał drugą żonę. Tak żył Leonard Pietraszak

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Narzeczony Małgorzaty Ohme skomentował doniesienia o rozstaniu. Za nimi trudny czas

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Kim jest żona Tomasza Szczepanika z zespołu Pectus? Muzyk był o krok od ślubu z inną

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Małgorzata Ohme też rozstała się z narzeczonym? Nieoczekiwane doniesienia

Czytaj więcej >