Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zagrała Krysię w "Plebanii". Co dziś słychać u Bernadetty Machały-Krzemińskiej?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.01.2023 22:05

Zagrała Krysię w "Plebanii". Co dziś słychać u Bernadetty Machały-Krzemińskiej?

Plebania
KAPiF

Choć ostatnie odcinki serialu "Plebania" zostały wyemitowane 10 lat temu, losy mieszkańców parafii w Tulczynie wciąż żyją w pamięci widzów. Bernadetta Machała-Krzemińska zagrała tam siostrę księdza Wójtowicza, Krystynę Cieplak. Czym obecnie zajmuje się aktorka?

Produkcja opowiadająca o bohaterach Tulczyna i Hrubielowa dawała polskim widzom rozrywkę przez całe dwanaście lat. Doczekała się 1829 odcinków, a wiele gwiazd do dziś kojarzonych jest właśnie z rolami z tego serialu.

Zagrała w "Plebanii" siostrę księdza. Co robi teraz?

Bernadetta Machała-Krzemińska zagrała w serialu TVP1 nieco doświadczoną przez życie Krystynę Cieplak. Dwukrotnie rozwiedziona bohaterka wychowywała córkę Kasię (Olga Kalicka) z pierwszego małżeństwa. Pomagał jej w tym brat, ksiądz proboszcz Antoni Wójtowicz (Włodzimierz Matuszak).

To właśnie ta rola przyniosła aktorce największą rozpoznawalność, choć karierę zaczęła w latach osiemdziesiątych. Zadebiutowała na ekranie w 1986 roku, w filmie Andrzeja Wajdy "Kronika wypadków miłosnych" jako Greta Baum.

Równolegle do grania roli Krystyny Cieplak w Plebanii, wcielała się też w wiele innych postaci. W "Dużej przerwie" zagrała Jadzię, w serialu "Kopciuszek" – Justynę Walczak, w "Pitbullu" – Agatę Lejczakową, a w "Szpilkach na Giewoncie" – Annę. Czym zajmowała się w ostatnich latach? Od dłuższego czasu nie pojawia się na ekranie.

Czym zajmuje się Bernadetta Machała-Krzemińska, Krystyna z "Plebanii"?

Ostatnie produkcje, w jakich wzięła udział Machała-Krzemińska, to serial Polsatu "Przyjaciółki", gdzie wystąpiła w 2016 roku w kilku odcinkach w roli terapeutki Zuzy, oraz "Drogi wolności" TVP1 z 2018 roku. W tej ostatniej produkcji zagrała Annę Biernacką, matkę głównych bohaterek.

Od tego czasu nie pojawia się na ekranie. Możemy na nim za to podziwiać jej córkę, Julię Rosnowską. Dziewczyna przyjęła nazwisko panieńskie babci, aby nie kojarzono jej ze znanymi rodzicami. Zagrała razem z mamą w "Drogach wolności", wcielając się w jej córkę. W 2021 roku pojawiła się w serii "Odwilż" jako Magda Kosińska.

Sama Machała-Krzemińska z pewnością cieszy się życiem rodzinnym: sukcesami córki oraz bliskością męża, Stanisława Krzemińskiego, którego poznała we wczesnej młodości. Od 2005 roku prowadzi też biznes: jest współzałożycielką firmy Stavka Sp. z o. o., zajmującej się przeprowadzaniem castingów do reklam, produkcji telewizyjnych i seriali. Stavka jest też nadawcą stacji TTV.

Zobacz zdjęcia:

Plebania
Obsada "Plebanii" w 2007 roku, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Jak dziś wyglądają dzieci Kazimiery i Macieja Solejuków z "Rancza"? [Zdjęcia]

  3. Królikowska nie spodziewała się, co spotka ją w Dzień Babci. Poruszenie w domu aktorki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!