Swiatgwiazd.pl

fot. materiały prasowe

Zespół dollZ wydał nowy utwór. Muzycy promują zbiórkę na protezę dla Vlodiego Tafla

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Marta Kulik

Zespół dollZ promuje właśnie wydany w lipcu singiel pt. "Jak Ćmy", promocja połączona jest ze zbiórką na protezę nogi dla perkusisty Vlodiego Tafla, który wystąpił w klipie. Od jakości protezy zależy jakość życia, a jakość kosztuje. Wtedy postanowiliśmy pomóc, nagłaśniając sprawę — mówi wokalistka dollZ Paulina Kut."Jak Ćmy" to prawdopodobnie ostatni wspólny utwór w charakterystycznym dla dollZ i Pauliny stylu. Wokalistka wybrała własną, nową drogę i zaczyna karierę pod pseudonimem Baddie. Zamierza skupić się na muzyce elektronicznej.

Nowy utwór dollZ

Niewykluczone, że "Jak Ćmy" to ostatni wspólny singiel dollZ i Pauliny Kut, choć wokalistka nie potwierdza, że ich drogi rozchodzą się na zawsze. Czy jako Baddie przejdzie zupełną metamorfozę muzyczną? Fani mogą być spokojni — mroczny klimat wciąż pozostanie jej znakiem rozpoznawczym.

To się nie zmienia, lubię mrok, bo lubię śpiewać o tym gdzie jestem i kim jestem. Ciężko mówić o sobie kim się jest - zawsze to nieprawda. Inaczej wyobrażamy sobie siebie, więc nie wiem jak odbiorą to ludzie, mogę powiedzieć, że Baddie będzie nieudawana — mówi Paulina Kut.

Póki co muzycy wspólnie promują nowy klip i zbiórkę dla Vlodiego Tafla. Na początku plan był inny — perkusista miał tylko pojawić się w teledysku. Zespół postanowił jednak pomóc mu i nagłośnić cel, jakim jest zakup nowej protezy.

- Pisząc tekst, byłam skupiona na sobie i na mojej wizji świata, która jest tylko moja. Tekst piosenki jest o ogólnej pogoni za marzeniami, o tym jak lecimy do nich jak ćmy do światła. W pewnym momencie jednak zaczęłam myśleć o tym, że moje trudności bledną w porównaniu z tymi, które muszą pokonać tacy ludzie jak Vlodi. Stąd też pomysł na jego udział.

Cel zbiórki to 110 tysięcy złotych. Jak twierdzi zespół, Vlodi to prawdopodobnie jedyny na świecie perkusista grający profesjonalnie bez nogi. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na protezę nogi C-Leg 4.

Vlodi Tefel urodził się w 1971 r. w Toruniu, w dzieciństwie chciał zostać piłkarzem. Z pasją musiał pożegnać się przez kontuzję, podczas badań okazało się, że ma raka kości. Lekarze podjęli decyzję o amputacji lewej nogi z wyłuszczeniem w stawie biodrowym.

Perkusista współpracował m.in. z Anitą Lipnicką, Robertem Chojnackim czy Stanisławem Sojką. Poniżej zamieszczamy link do zbiórki.

Zobacz klip:

Źródło: materiały prasowe

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Paulina Smaszcz komentuje odwiedziny Kurzajewskiego u wnuczki. "Nareszcie zrozumiał"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Księżna Kate świętuje swój ważny dzień. Pokazała wyjątkowe zdjęcie
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Martyna Wojciechowska przeszła metamorfozę? Na najnowszym zdjęciu próżno szukać blond włosów
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Bartłomiej Nowosielski z "M jak miłość" ma za sobą poważną operację. Przeszedł ogromną metamorfozę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

"Azja Express". Spektakularna wpadka uczestników. Sami nie mogli w to uwierzyć
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Internauci zadrwili z Pauliny Smaszcz. Są pewni, co teraz czeka Kasię Cichopek i Maćka Kurzajewskiego
Czytaj więcej >
Marta Kulik

Wydawca i kierownik treści kobiecych

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]