Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mata pierwszy raz o chorobie. Poruszające słowa. "To taka moja supermoc"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 06.02.2024 14:59

Mata pierwszy raz o chorobie. Poruszające słowa. "To taka moja supermoc"

Mata, fot. instagram.com/33mata
Mata, fot. instagram.com/33mata

Niecodzienne wyznanie gwiazdora polskiej muzyki. Raper Mata udzielił bardzo osobistego wywiadu, w którym wyjawił, że jest osobą w spektrum autyzmu. W rozmowie nie krył, że traktuje je jako rodzaj “oprogramowania” nadające mu wyjątkową wrażliwość.

Mata udzielił szczerego wywiadu

Mata, a w zasadzie Michał Matczak to 23-letni dziś raper, który zyskał ogólnopolską rozpoznawalność dzięki wykreowanym przezeń hitom takim jak “Patointeligencja”, czy “Patoreakcja”. Piosenkarz jest synem znanego prawnika Marcina Matczaka.

Utwory te, będące swoistym komentarzem przedstawiciela młodego pokolenia do sytuacji polityczno-społecznej, szybko podbiły serca nastolatków w całym kraju. Dziś wokalista jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku w Polsce.

Raper nieczęsto udziela wywiadów i stara się nie poruszać publicznie tematów dotyczących spraw prywatnych, tym razem postanowił się jednak otworzyć. W najnowszej rozmowie nie zabrakło wyjątkowo ważnego wątku osobistego.

Mata chce zostać prezydentem. "Oficjalnie rozpoczynam kampanię" Michał Wiśniewski zarabiał miliony, a na starość grozi mu straszna bieda. Gwiazdor ujawnił, jakąś dostanie emeryturę. "Ochłapy"

Mata w "Autentycznych"

Mata gościł w nowym programie TVN “Autentyczni”, którego formuła opiera się na wywiadach ze znanymi osobami życia publicznego przeprowadzanymi przez osoby ze stwierdzonym spektrum autyzmu.

Dyskusję moderuje Maciej Stuhr, a w pierwszych dwóch odcinkach w studiu pojawili się Robert Makłowicz i Natalia Kukulska. Tym razem przyszedł czas na młodego rapera, który jak stwierdził, skuszony został nietypową formą show.

Po pierwsze, dlatego, że bardzo mi się podobał odcinek z panem Makłowiczem. A po drugie, dlatego, że dawno nie dawałem żadnych wywiadów i uznałem, że taka niecodzienna formuła będzie ciekawsza - tłumaczył raper.

Mata o spektrum autyzmu

Jak okazało się podczas rozmowy, również sam Mata jest osobą ze spektrum autyzmu, o czym nie zawahał się poinformować na antenie piosenkarz.

Miałem do czynienia, przyjaźnię się z paroma tego typu osobami, sam też jestem tego typu osobą, także miałem odczucia raczej pozytywne - orzekł w programie.

Mata przedstawił swoją niezwykle oryginalną interpretację pojęcia autyzmu. Młody raper porównał go do komputerowego oprogramowania, które wpływa na poszerzenie wrażliwości danej osoby.

Powiedziałbym, że jest takim systemem oprogramowania, który wgrany jest w różne głowy, w tym moją. Dla mnie to jest taki mój iOS po prostu, mój Android, co kto woli. To jest coś, co pozwala mi tworzyć, przeżywać świat na swój sposób i wydaje mi się, że to taka moja supermoc - stwierdził piosenkarz.

Odcinek z udziałem Maty będzie miał swoją premierę 25 lutego o godzinie 20. w TVN.

Tagi: raper