Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Elżbieta Dmoch żyła w skrajnych warunkach i podupadła na zdrowiu. Wiemy, co się z nią dzieje
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 28.02.2024 17:05

Elżbieta Dmoch żyła w skrajnych warunkach i podupadła na zdrowiu. Wiemy, co się z nią dzieje

Elżbieta Dmoch, fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Elżbieta Dmoch, fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Elżbieta Dmoch przez lata zachwycała przebojami wykreowanymi z grupą 2 plus 1. W latach 90. wycofała się jednak z show-biznesu, a informacji na jej temat próżno było szukać w mediach. Jak dziś radzi sobie uwielbiana wokalistka?

Elżbieta Dmoch żyła w trudnych warunkach

“Windą do nieba”, czy “Iść w stronę słońca” to zaledwie dwa z wielu przebojów wykreowanych przez grupę 2 plus 1. Jej wokalistka, Elżbieta Dmoch, niezmiennie magnetyzowała publiczność swoim talentem i charyzmatyczną osobowością.

Na początku lat 90. nieoczekiwanie wycofała się jednak z życia publicznego, by powrócić na chwilę tuż przed początkiem nowego wieku. Po ostatnim koncercie, który zagrała w 2002 r. w Łomży zniknęła jednak bezpowrotnie z show-biznesu.

Fani z wytęsknieniem wyczekiwali nowych informacji na temat jej życia, lecz gdy nareszcie ujrzały one światło dzienne, okazały się być bardzo niepokojące. Artystka żyła w warunkach dalece odbiegających od tego, czego oczekiwać moglibyśmy po jej statusie gwiazdy.

Elżbieta Dmoch napisała poruszający list do fanów. Reakcje są niezwykłe, wszyscy są zdumieni Halina Kunicka i Lucjan Kydryński. Ich wielką miłość zakończyła dopiero śmierć

Pomoc płynie do Elżbiety Dmoch

Losem Elżbiety Dmoch zainteresowała się Polska Fundacja Muzyczna, która postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz piosenkarki. Udało się wymienić pralkę w jej mieszkaniu, a także wyremontować instalację hydrauliczną.

Okazało się jednak, że artystka zmaga się również z problemami natury zdrowotnej. Zgodziła się na zakup balkonika, który ułatwia jej poruszanie się i umożliwia wychodzenie z domu.

A jak obecnie wygląda sytuacja Elżbiety Dmoch? W rozmowie z portalem Shownews.pl głos zabrał prezes Polskiej Fundacji Muzycznej, Tomasz Kopeć.

Jak żyje dziś Elżbieta Dmoch?

W domu Elżbiety Dmoch dokonano gruntownych prac remontowych. Przeprowadzono je m.in. w kuchni, łazience i przedpokoju. To jednak nie wszystko. Najprawdopodobniej już wiosną odnowiona zostanie również sypialnia piosenkarki.

Chociaż słońce wyszło wczoraj, do tej pory pogoda nie sprzyjała, by przeprowadzać takie prace. Pani Elżbieta przebywa głównie w domu. Wiosną wrócimy do tematu i zobaczymy, co da się zrobić. Ze środków Fundacji kupiliśmy piękną sofę, nową szafę do przedpokoju, stół, krzesła, kwietniki - bo Ela kocha kwiaty - zdradził Tomasz Kopeć.

Prezes Polskiej Fundacji Muzycznej wyjawił też, że Elżbieta Dmoch jest osobą samodzielną i chętnie wychodzi z domu, by załatwić swoje podstawowe sprawy. Można ją spotkać na ulicach Warszawy.

Pani Elżbieta robiła samodzielnie zakupy zarówno w tym, jak i w zeszłym roku. Można było ją spotkać z chodzikiem na Saskiej Kępie już od dawna, to nie jest żadna nowa sytuacja. Od wielu lat może liczyć na wsparcie przyjaciół - powiedział.

Chcielibyście jeszcze kiedyś zobaczyć ją scenie?

zespół 2 plus 1
Zespół 2 plus 1, fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
zespół 2 plus 1
Zespół 2 plus 1, fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Źródło: shownews.pl