Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > 18-letnia Roksana Węgiel bez ogródek o aborcji. "Jestem katoliczką, ale..."
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.03.2023 14:08

18-letnia Roksana Węgiel bez ogródek o aborcji. "Jestem katoliczką, ale..."

Roksana Węgiel
KAPiF, Świat Gwiazd

Roksana Węgiel gościła w programie Kuby Wojewódzkiego i, jak zapewne mogła się spodziewać, spadła na nią lawina “niewygodnych” pytań zadawanych przez gospodarza. Gwiazda poproszona została m.in. o przedstawienie swojej opinii na temat aborcji. 

Piosenkarka nie kryje faktu, że jest katoliczką i chodzi do kościoła. Jej pogląd dotyczący przerywania ciąży może jednak nie do końca pokrywać się z nauką przekazywaną jej przez księży. Pożałuje swoich słów? 

Roksana Węgiel u Kuby Wojewódzkiego

Roksana Węgiel weszła w dorosłość z przytupem. Tuż po 18 urodzinach gwiazda ujawniła, że jest w związku romantycznym ze starszym o prawie 10 lat mężczyzną. Co więcej, jej ukochany ma już dziecko z poprzedniej relacji. 

O swojej miłości piosenkarka myśli bardzo poważnie, a obiekt jej uczuć już wielokrotnie nazywany był przez nią “mężem”. Nic dziwnego, że goszcząc w programie Kuby Wojewódzkiego, została zapytana gospodarza m.in. o tę właśnie kwestię. 

Prowadzącego interesowała sprawa zarobków pary. Postanowił zapytać zatem wprost o to, czy chłopak Roksany Węgiel jest z nią dla pieniędzy. - Ja mam swoje pieniądze. On ma pieniądze. Jest luz - ucięła jednak szybko młoda wokalistka. 

Tylko na Świecie Gwiazd: Niezwykły prezent Radosława Pazury dla Doroty Choteckiej. Aktorka obchodzi dziś urodziny

Roksana Węgiel - gorliwa katoliczka?

- Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są superziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi, że ten Kościół może być czymś bardzo umacniającym - mówiła jeszcze niedawno Roksana Węgiel w rozmowie z O2.pl 

Jak przekonywała piosenkarka, świątynię odwiedza nie dla księży, a dla Boga. Kuba Wojewódzki zdecydował zatem dopytać swoją gościnię o kontrowersyjny w świetle wiary chrześcijańskiej, temat aborcji

Roksana Węgiel o aborcji

- Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać - odparła bez ogródek Roksana Węgiel. 

Takie podejście do sprawy może jednak nie spodobać się księżom, których kazań tak chętnie słucha młoda artystka. Odważna wypowiedź może też stanąć ością w gardle władzom TVP - medium, które niejako wypromowało piosenkarkę i w którym tak często możemy ją zobaczyć. 

Zobacz zdjęcia: 

rox1.jpg
KAPiF
rox2.jpg
KAPiF