Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > 79-letnia Magdalena Zawadzka blisko ze znanym reżyserem. W końcu wyznała, co łączy ich naprawdę
Anna Lipska
Anna Lipska 12.11.2023 19:36

79-letnia Magdalena Zawadzka blisko ze znanym reżyserem. W końcu wyznała, co łączy ich naprawdę

Co łączy 79-letnią Magdalenę Zawadzką ze znanym reżyserem?
Magdalena Zawadzka, fot. KAPIF

Magdalena Zawadzka była żona legendy polskich scen, aktora Gustawa Holoubka. Jednak już od 15 lat jest wdową. Widywana w towarzystwie wybitnego reżysera, po serii plotek, o tym, co może ich łączyć, w końcu powiedziała, jaka jest prawda o ich relacji.

Magdalena Zawadzka skończyła 79 lat

Magdalena Zawadzka skończyła 79 lat, a formy, witalności i urody można jej pozazdrościć. Karierę rozpoczęła w latach 60. i zagrała wiele ról, wśród nich takie, które na stałe weszły do historii polskiej kinematografii i scen.

W jej dorobku są kreacje w między innymi, "Rozwodów nie będzie", "Zakochani są między nami", "Niedziela sprawiedliwości", "Sublokator" czy "Pan Wołodyjowski". Przez wiele lat grała w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Polskim i do dzisiaj w Teatrze Ateneum. Ostatnio mogliśmy ją oglądać także na małym ekranie w serialach m.in. w "Na dobre i na złe", "39 i pół", i "Prawo Agaty". 

Prywatnie przez lata była żoną legendy, Gustawa Holoubka. 

Od 79-letniej Magdaleny Zawadzkiej aż trudno oderwać wzrok. Tak wygląda dziś słynna Basia z "Pana Wołodyjowskiego" Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek kochali się do końca. Dzieliło ich ponad 20 lat, łączyło wszystko inne

Magdalena Zawadzka i Gustaw Holoubek

Gustaw Holoubek miał wielkie powodzenie u płci przeciwnej. Dwa pierwsze małżeństwa - z Danutą Kwiatkowską i Marią Wachowiak - nie przetrwały próby czasu, a potem Magdalena Zawadzka skradła jego serce. Dzieliła ich spora różnica wieku, ale byli bardzo szczęśliwi przez 35 lat małżeństwa, a rozdzieliła ich dopiero śmierć aktora.

Zawadzka przez pewien czas odrzucała zaloty starszego kolegi.

Potrafiłam na pytanie: "W którą stronę pani idzie?" odpowiedzieć: "W przeciwną niż pan!" - mówiła. 

Holoubek jednak nie dawał za wygraną.

Każ­de­go wie­czo­ru do­sta­ję od Gu­sta­wa pięk­ne kwia­ty, w nich bi­le­cik na przy­kład z tekstem z Cal­de­ro­na: “Cóż jesz­cze moż­na Ci ży­czyć, sko­ro je­steś słoń­cem, ju­trzen­ką, różą, gwiaz­dą i dia­men­tem…”, a każ­de­go ran­ka cze­ka na mnie w se­kre­ta­ria­cie uro­czy list, jak choć­by taki: "Naj­droż­sza Pani, cho­ciaż nie mam ślicz­ne­go zdję­cia Pani, ob­raz jej towa­rzy­szy mi w każ­dej se­kun­dzie jawy i w każ­dej se­kun­dzie snu. Wiel­bi­ciel Miś Kłapouch, któ­ry cze­ka roz­tę­sk­nio­ny" - wspominała Zawadzka w swojej książce "Gustaw i ja".

Zawadzka i Holoubek pobrali się w 1973 roku. Pięć lat później na świat przyszedł ich syn - Jan, który teraz jest znanym reżyserem.

Magdalena Zawadzka, Gustaw Holoubek, fot. KAPIF

Po śmierci Gustawa Holoubka Magdalena Zawadzka mogła liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. Obecnie często jest widywana z jednym z nich. Co ich łączy?

Co łączy Magdalenę Zawadzką i znanego reżysera?

Magdalena Zawadzka przez 35 lat była żoną Gustawa Holoubka. Aktorka od 15 lat jest wdową. Jednym z przyjaciół małżonków był Janusz Majewski. Znany reżyser także stracił żonę. 

Zawadzka i Majewski czasem pojawiają się razem na czerwonym dywanie, tak jak to miało miejsce podczas premiery filmu 'Ekscentrycy”. Pojawiły się nawet plotki dotyczące łączącej ich relacji. 

Odkąd oboje zostaliśmy sami, bardzo się przyjaźnimy. Wiem, że mogę liczyć na Magdę, a ona na mnie. Przy okazji premiery filmu „Ekscentrycy” zdarzyło nam się wystąpić razem na czerwonym dywanie. Towarzyszymy sobie podczas ważnych wydarzeń i wspieramy. Ważna jest świadomość, że mamy blisko osobę, która nas nie zawiedzie i jest, kiedy jej potrzebujemy — wyznał Majewski w rozmowie z Pomponikiem.

Ci, którzy węszą sensacyjny romans, będą jednak zawiedzeni. Oboje podkreślają, że łączy ich jedynie przyjaźń. Umawiają się na spacery i herbatę, wspierają, kiedy trzeba, a plotki na ich temat bardzo ich bawią. Magda nie ukrywa także, że podziwia Majewskiego jako reżysera. 

Magdalena Zawadzka, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, Janusz Majewski, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, Janusz Majewski, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, Janusz Majewski, fot. KAPIF
Magdalena Zawadzka, Janusz Majewski, fot. KAPIF