Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Adam Ferency wdał się w romans z 30 lat młodszą aktorką. Na świecie pojawiło się dziecko
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 28.09.2022 20:38

Adam Ferency wdał się w romans z 30 lat młodszą aktorką. Na świecie pojawiło się dziecko

Adam Ferency
fot. Sławek, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2986661 / Wikimedia Commons

Adam Ferency zapisał się na kartach historii polskiej kinematografii jako uzdolniony aktor o wyjątkowym głosie. Media pamiętają również skandal, który wywołał, wdając się w romans z o wiele młodszą koleżanką z planu.

Już w młodości wiedział, że kariera filmowa jest mu pisana. Niedługo po ukończeniu warszawskiej szkoły filmowej zadebiutował przed kamerą w pierwszym odcinku serialu "07 zgłoś się". Największą popularność przyniosła mu rola sarkastycznego kamerdynera w "Niani". W mediach głośno o nim było jeszcze z jednego powodu.

Romans Adama Ferency z młodszą kobietą

Doświadczony aktor został wybrany do obsady filmu "Jasminum" z 2006 roku. Na planie zdjęciowym pojawiła się plejada polskich gwiazd m.in. Janusz Gajos, Bogusław Linda, Grzegorz Damięcki, Grażyna Błęcka-Kolska i Franciszek Pieczka. W tytułową rolę wcieliła się 24-letnia Patrycja Soliman, która dopiero rozpoczynała swoją karierę w branży filmowej. Na planie poznała o 30 lat starszego Adama Ferencego, który imponował jej doświadczeniem i sukcesami.

Aktor miał natomiast w zupełności stracić głowę dla koleżanki z planu. Gdy romans wyszedł na jaw, media spodziewały się, że Adam Ferency zostawi swoją żonę na rzecz młodziutkiej kochanki. Tym bardziej że 24-latka spodziewała się dziecka. Tak się jednak nie stało.

Adam Ferency pozostał przy rodzinie

W czasie głośnego romansu aktor był już w związku małżeńskim Małgorzatą Dziewulską. Co więcej, para wychowywała wspólnie syna oraz córkę. Być może to właśnie ta świadomość nie pozwoliła mężczyźnie na porzucenie rodziny z powodu romansu.

Małżonka aktora również pozostała przy nim nawet w czasie największego załamania zdrowotnego w 2016 roku. Po zawale serca to właśnie ona czuwała nad jego samopoczuciem i wspierała go w powrocie do sprawności.

Patrycja Soliman wychowała córkę, której nadała imię Franciszka. Mimo problemów z samotnym macierzyństwem nie porzuciła kariery aktorskiej. Dalej angażowała się w produkcje filmowe i telewizyjne. Występowała w m.in.: "Na Wspólnej", "Koronie Królów", "Barwach szczęścia" czy "Blondynce". O dawnym romansie z Adamem Ferency woli nie wspominać.

Zobacz zdjęcia:

Ferency Adam
fot. Sławek - Ferency Adam, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2986661
Patrycja Soliman
fot. Ja Fryta from Strzegom - Patrycja SolimanUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27058424

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Nie żyje 33-letni aktor znany z filmowy i serialowych hitów. "Był ukochanym członkiem obsady"

  2. Michał Wiśniewski przekazał radosne wieści. Wielkie szczęście w rodzinie, "miło poinformować"

  3. Karol Strasburger wyznał, czy planują z żoną drugie dziecko. Odpowiedź była stanowcza

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: Interia

Tagi: Adam Ferency