Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Agata Kulesza była bliska zrezygnowania z kariery. W myślach już wytypowała nowy zawód
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 08.12.2022 22:07

Agata Kulesza była bliska zrezygnowania z kariery. W myślach już wytypowała nowy zawód

Agata Kulesza
KAPiF

Agata Kulesza jest dziś chlubą polskiej kinematografii. A jednak gwiazda, wielokrotnie nagradzana, także za granicą, w samym środku kariery była bliska porzucenia aktorstwa. Co było tego przyczyną? O jakim zawodzie myślała?

Kulesza jest czterokrotną laureatką Orła. Tę prestiżową nagrodę otrzymała za filmy "Róża", "Ida", "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" oraz "Jestem mordercą". W sumie otrzymała 12 nagród i 15 nominacji.

Agata Kulesza chciała zrezygnować z aktorstwa

Aktorka ukończyła w 1994 roku z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Początkowo związana była ze sceną teatralną. Pierwszą większą rolę filmową i wyróżnienia otrzymała za rolę w produkcji "Moje pieczone kurczaki" z 2002 roku. W międzyczasie grała w serialach "Złotopolscy" i "Pensjonat pod różą".

Popularność sprawiła, że w 2008 roku wystąpiła w ósmej edycji "Tańca z gwiazdami" na TVN. W parze ze Stefano Terrazzino zwyciężyła, a nagrodę przeznaczyła na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Okazuje się jednak, że zanim się to wydarzyło, Kulesza myślała o porzuceniu aktorstwa. Opowiedziała o tym w wywiadzie z portalem Wirtualna Polska Gwiazdy.

Pomyślałam: a może powinnam iść na historię sztuki? Dla przyjemności, żeby zająć czymś głowę. A może powinnam iść na produkcję, bo czasami potrafię coś nieźle zorganizować? I szukałam jakiegoś rozwiązania – wyznała aktorka w rozmowie.

Agata Kulesza o planach rezygnacji z kariery aktorskiej

Nie pamiętam jakiegoś rodzaju frustracji, gniewu czy świadomości, że mi nie wyszło. Pamiętam tylko, że rozpatrywałam różne możliwości, ale stało się, jak się stało. Zawód nagle mnie pokochał, a ja ten zawód kochałam od dawna i teraz funkcjonujemy w bardzo fajnym związku – tłumaczy aktorka w wywiadzie dla WP Gwiazdy.

I rzeczywiście: wkrótce po udziale w "Tańcu z gwiazdami" przyszły sukcesy na skalę światową. W 2012 roku otrzymała Polską Nagrodę Filmową za rolę w filmie "Róża" oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie filmu. Kolejne wyróżnienia, w tym nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Los Angeles, przyniósł jej oscarowy film "Ida".

A jednak Kulesza przyznaje, że w jej zawodzie jest coś destrukcyjnego. Przywołując swoją rolę w filmie opowiadającym o losach Tomasza Komendy, powiedziała: "Czasem przeprowadzamy na sobie operacje, zajmując się rzeczami smutnymi, tragicznymi. Oglądamy losy, które wcale nie są takie piękne, jak by się chciało. Ja nie gram w bajkach, często gram role potłuczonych, poranionych kobiet".

Zobacz zdjęcia:

Agata Kulesza
Agata Kulesza, fot. KAPiF
Agata Kulesza
Agata Kulesza, fot. KAPiF
Agata Kulesza
Agata Kulesza, fot. KAPiF
Agata Kulesza
Agata Kulesza, fot. KAPiF
Agata Kulesza
Agata Kulesza, próba do "To wiem na pewno", fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Nie z partnerem, a z dziadkiem pojawiła się na gali Polsatu. Tak uroczych zdjęć Moniki i Leszka Millerów jeszcze nie widzieliśmy

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: gwiazdy.wp.pl