Swiatgwiazd.pl
Aleksander Kwaśniewski opowiedział, jak przeszedł koronawirusa

Piotr Molecki/East News

Aleksander Kwaśniewski skarży się na powikłania po koronawirusie: "były związane z nerkami i bólami mięśniowymi"

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

W dzisiejszym wydaniu porannego programu Wirtualnej Polski pt. "Tłit" gościem był były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksander Kwaśniewski. Redaktor prowadzący zadał pytanie byłej głowie państwa, jak się czuje po przebytym zakażeniu koro

  • Aleksander Kwaśniewski powiedział jak się czuje po koronawirusie

  • Zdradził także, jak się czuł podczas choroby

  • Były prezydent przestrzega Polaków przed COVID-19

Koronawirus uprzykrza nam życie już od niespełna półtora roku, a wielu znanych Polaków zdążyło przejść zakażenie. Jednym z nich jest były prezydent, Aleksander Kwaśniewski, który miał przyjemność gościć w dzisiejszym wydaniu programu "Tłit" na łamach Wirtualnej Polski, gdzie opowiedział, jak dziś się czuje.

Aleksander Kwaśniewski opowiedział o swoim samopoczuciu po przebytym koronawirusie

Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksander Kwaśniewski zdradził, że bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem. Jak twierdzi, cały luty ma wykreślony ze swojego życiorysu. Na szczęście dziś już jest lepiej i wolnymi krokami dochodzi do pełni sprawności.

Ex-prezydent zaznacza, że rekonwalescencja po COVID-19 jest bardzo długa, nawet do kilku miesięcy, na co składa się kilka czynników, m.in. poziom objawów, oraz wiek poszkodowanej osoby. Małżonek Jolanty Kwaśniewskiej zaznacza, że stara się uprawiać sport i aktywnie spędzać czas, co sprawia, że zarówno jego samopoczucie, jak i jego żony się poprawia.

Redaktor prowadzący zaznaczył, że wiele osób skarży się na długie powikłania po przebytej chorobie, o co również zapytał byłego prezydenta. Kwaśniewski zdradził, że w jego przypadku pojawiły się powikłania związane z nerkami oraz bólami mięśniowymi.

- Mówią, że to się przejawia długo, dlatego po jakimś czasie trzeba zrobić dokładniejszy przegląd zdrowia: serce, płuca i inne rzeczy. Myślę, że za miesiąc dwa będę chciał zrobić tego typu rzeczy, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok - powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski przestrzega przed koronawirusem

Były prezydent Polski nie ma wątpliwości, że COVID-19 jest bardzo zdradliwą chorobą, której ludzie w dalszym ciągu się uczą. Jego zdaniem, większość rzeczy dopiero zostanie odkryta i po jakimś czasie będziemy znali dokładny przebieg owego zakażenia.

Podobnie ma być w przypadku leczenia i walki z koronawirusem. Aleksander Kwaśniewski dodał, że na ten moment w dalszym ciągu jest to działanie metodą prób i błędów

- Lepiej znaleźć się po stronie, gdzie jest mniej błędów, bo tam, gdzie występuje ich więcej, zdarzają się naprawdę tragiczne sytuacje, ale taka jest natura tej pandemii - mówi małżonek Jolanty Kwaśniewskiej.

Były prezydent bez owijania w bawełnę nazwał pandemię koronawirusa "wredną". Nie sposób się z nim zgodzić. Mamy nadzieję, że jego zdrowie jak najszybciej dojdzie do normy.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Podłe, jak potraktowali Krzysztofa Krawczyka

  • Lech Wałęsa już zaplanował własny pogrzeb. Ujawnił szczegóły pochówku

  • Dramatyczne słowa Magdy Gessler. Zdradziła, jak traktowali ją w dzieciństwie

undefined

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >