Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pamiętacie Kasię z "13 posterunku"? Aleksandra Woźniak trafiła do szpitala psychiatrycznego. Tak teraz wygląda jej codzienność
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 30.11.2023 18:31

Pamiętacie Kasię z "13 posterunku"? Aleksandra Woźniak trafiła do szpitala psychiatrycznego. Tak teraz wygląda jej codzienność

Aleksandra Woźniak co teraz robi
Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF

Aleksandra Woźniak zagrała Kasię w “13 posterunku”. Miała szansę poprowadzić “Perfekcyjną Panią Domu”, ale życie napisało jej inny scenariusz. Po latach przerwy udzieliła pierwszego wywiadu.

Kto grał w "13 posterunku"?

W Wigilię 1997 roku wyemitowano pierwszy odcinek "13 posterunku", który był zupełną nowością na polskim rynku. Serial okazał się absolutnym hitem ramówki. To pierwszy w historii format amerykański, który doczekał się polskiej wersji. Produkcja cieszy się na tyle wysokim zainteresowaniem, że wciąż jest powtarzana w telewizji.

W “13 posterunku” zagrali m.in. Cezary Pazura, Piotr Zelt, Agnieszka Włodarczyk i Paweł Burczyk. Jedną z najbardziej kojarzonych z serialem gwiazd jest Aleksandra Woźniak, której kariera dzięki sitcomowi nabrała rozpędu.

Aktorka, która grała serialową miłość Czarka, zagrała w kilku produkcjach, ale bez większego powodzenia. Dla milionów widzów na zawsze pozostanie Kasią z "13 posterunku". Z czasem, gdy jej popularność zaczęła topnieć, usunęła się w cień. Co się z nią teraz dzieje?

Natalia Paździor z "MasterChef Junior" jest już po studniówce. Wyglądała jak światowa gwiazda Gabriel Seweryn z "Królowych życia" na nowych zdjęciach. Fani nie wierzą własnym oczom

Aleksandra Woźniak w szpitalu psychiatrycznym

Woźniak zagrała w takich hitach jak “Plebania”, “Daleko od noszy” czy “Złotopolscy”. Poszła nawet na studia aktorskie, które ostatecznie rzuciła. Postawiła na psychologię. Kształciła się w tym kierunku. W ramach praktyk trafiła do szpitala psychiatrycznego:

Od zawsze interesowałam się psychologią i w pewnym momencie postanowiłam pójść na studia psychologiczne, ale jedynie w celu zgłębienia wiedzy. Dopiero w trakcie studiów, gdy odbywałam praktyki w szpitalu psychiatrycznym, poczułam, że chciałabym się zajmować tym zawodowo – wyznała w wywiadzie dla Plejady.

Dlaczego Aleksandra Woźniak rzuciła aktorstwo?

Woźniak miała szansę wrócić do łask show-biznesu. Została nawet zaproszona na casting do roli prowadzącej “Perfekcyjną Panią Domu”, który jak powszechnie wiadomo wygrała Małgorzata Rozenek

Aleksandra jeszcze przez kilka lat grała w “Klanie” ze względu na dobre zarobki, ale trzy lata temu jej rola wygasła, a ona ogłosiła rozstanie z aktorstwem. Dziś skupia się na psychologii:

Zawód psychologa dostarcza mi takiej satysfakcji i radości, jakiej, mam wrażenie, nigdy nie czułam na planie, a spędziłam tam trochę czasu, bo aż 26 lat. […] Artyści nigdy nie wiedzą, jak długo utrzyma się tzw. dobra passa. Rzadko w ich zawodzie mają poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Oprócz tego w artystyczne zawody wpisana jest konieczność częstego poddawania się ocenie, czy to na castingu, czy na przesłuchaniu, czy podczas prezentacji swojego portfolio.

Psychologię studiują też córki Woźniak. Ania i Julia planują pójść w ślady matki, i to nie tylko w tej kwestii. Obie uczęszczają na zajęcia aktorskie, ale robią to hobbistycznie. Podobnie nie w głowach im kariera na szklanym ekranie.

Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF
Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF
Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF
Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF
Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF
Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF
Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF
Aleksandra Woźniak, fot. KAPIF