Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Andrzej Duda z żoną świętują rocznicę ślubu. Niebywałe, co matka prezydenta zrobiła w kościele
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 19.02.2024 15:04

Andrzej Duda z żoną świętują rocznicę ślubu. Niebywałe, co matka prezydenta zrobiła w kościele

Andrzej Duda, Agata Duda
Jak wyglądał ślub Andrzeja Dudy?, fot. instagram.com/andrzejduda/

Podczas publicznych wystąpień nietrudno dostrzec u boku Andrzeja Dudy jego żonę, Agatę. Małżonkowie spędzili wspólnie ponad 30 lat i nadal potrafią zaskakiwać. Matka prezydenta opowiedziała o szczegółach ich ceremonii ślubnej. Zakochani postawili na kilka niestandardowych tradycji. Goście mogli być mocno zaskoczeni.

Jak Andrzej Duda poznał żonę?

Duet poznał się w latach 90., gdy jeszcze żadne z nich nie myślało poważnie o dorosłości, ani nie przypuszczało, że zostanie najważniejszym osobami w kraju. Do pierwszego spotkania doszło na jednej z domówek organizowanych przez znajomych pary.

Po wspólnie spędzonej zabawie Andrzej Duda postanowił odprowadzić Agatę oraz jej koleżankę do domu, by uniknąć niebezpieczeństw. Rycerskie zachowanie młodzieńca zrobiło wrażenie na kobiecie, która postanowiła kontynuować znajomość.

Z czasem przyjaźń zmieniła się w romantyczną relację, a później w małżeństwo. Zakochani wyznali sobie miłość przy świadkach 18 lutego 1995 roku. Do dziś udowadniają, że łączące je uczucia nie wygasły. 

Andrzej Duda wylewa siódme poty na siłowni, a internauci szaleją w komentarzach. Ale teksty! Andrzej Duda znów dał popis w mediach społecznościowych. W krótkim wpisie zrobił aż dwa błędy. Internauci bezlitośni

Andrzej Duda świętuje rocznicę ślubu

Dziś znani są przez wszystkich jako para prezydencka, która reprezentuje nasz kraj podczas publicznych wystąpień w Polsce i za granicą. Niedawno oboje mieli okazję odwiedzić Afrykę.

Andrzej Duda śmiało korzysta także z mediów społecznościowych, gdzie od czasu do czasu pojawia się jego żona. Z okazji Walentynek pochwalili się uroczym zdjęciem wraz z życzeniami dla wszystkich zakochanych.

Święto zbiegło się w czasie z ich osobistym wydarzeniem. 18 lutego Andrzej Duda wraz z żoną celebrował 29. rocznicę ślubu. Jak wyglądał ten wyjątkowy dzień w życiu duetu? Matka prezydenta odgrywała w nim ważną rolę.

Jak wyglądał ślub Andrzeja Dudy? Matka prezydenta zdradza szczegóły

O szczegółach ceremonii można dowiedzieć się z książki "Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk". Jedną z decyzji przyszłych małżonków było odczytanie pierwszego oraz drugiego czytania kościelnego. Tradycyjnie tą funkcją zajmują się ministranci, jednak nowożeńcy postanowili nieco nagiąć zasady.

Niecodzienny widok czekał gości już od początku ceremonii. Andrzej Duda wraz z żoną postanowił dotrzeć do ołtarza w towarzystwie rodziców. O ile poprowadzenie Agaty Dudy przez ojca mogło wydawać się nowoczesne, acz nie zaskakujące, przyszły prezydent przy boku matki mógł być niecodziennym widokiem dla weselnych gości.

Ich ślub był niezwykłym przeżyciem dla nas i wielkim wydarzeniem. Sakrament błogosławił w kościele Wizytek ksiądz Mieczysław Maliński, który wcześniej był spowiednikiem Andrzeja i Agaty. To on zasugerował, żeby Agatę do ołtarza prowadził jej ojciec, a ja miałam prowadzić Andrzeja. Tak też się stało - wyznała matka Andrzeja Dudy.

Ceremonia zaślubin przebiegła bez zarzutów, a rok później w tym samym miejscu ochrzczono jedyną córkę małżonków, Kingę. Dorosła dziś dziewczyna sporadycznie uczestnicy w życiu politycznym rodziców.

Andrzej Duda, Agata Duda
Jak wyglądał ślub Andrzeja Dudy?, fot. KAPiF
Andrzej Duda, Agata Duda
Jak wyglądał ślub Andrzeja Dudy?, fot. KAPiF
Andrzej Duda, Agata Duda
Jak wyglądał ślub Andrzeja Dudy?, fot. KAPiF
Andrzej Duda, Agata Duda
Jak wyglądał ślub Andrzeja Dudy?, fot. KAPiF

Źródło: "Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk"