Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Andrzej Duda zapisał się na szczepienie. Poinformował o tym na Twitterze
Barbara Bujar
Barbara Bujar 24.04.2021 02:00

Andrzej Duda zapisał się na szczepienie. Poinformował o tym na Twitterze

Andrzej Duda zapisał się na szczepienie
Piotr Molecki/East News
  • Andrzej Duda zapisał się na szczepienie przeciw COVID-19

  • Szczęśliwy prezydent pochwalił się tą informacją na Twitterze

  • Nie wszyscy internauci podzielają jego entuzjazm

W piątek ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które urodziły się 1972 roku. Do wskazanej grupy zalicza się między innymi Andrzej Duda. Prezydent ma już termin podania pierwszej dawki medykamentu.

Andrzej Duda: „Właśnie się zarejestrowałem, a TY?”

Proces rejestracji na szczepienia przeciwko zakażeniu koronawirusem znacznie przyspieszył. Zgodnie z nowymi zasadami każdego dnia na zapisy może zgłaszać się kolejny rocznik. Od 26 kwietnia wszystko będzie szło jeszcze szybciej – codziennie na szczepienia rejestrować będą się dwa roczniki.

W piątek przyszła kolej na osoby urodzone w 1972 roku, w tym na prezydenta Andrzeja Dudę, który od dłuższego czasu czekał na ten moment. W marcu w rozmowie dla Polskiego Radia Katowice zaznaczał nawet, że zaszczepi się dowolnym medykamentem.

- Zdecydowałbym się na zaszczepienie przeciw COVID-19 każdym z preparatów, które są w tej chwili proponowane nam w Polsce; dlatego, że żaden z nich nie powoduje w jakimś istotnym stopniu bardzo negatywnych skutków – mówił na antenie.

Choć nie wiadomo, jaki rodzaj szczepionki zostanie podany Andrzejowi Dudzie, jedno jest pewne – prezydent ma już wyznaczony termin podania pierwszej dawki. Radosną wiadomością podzielił się w social mediach. Specjalnie do zdjęcia założył koszulkę z napisem „Vintage 1972”.

- Dzisiaj dzień naszego rocznika. Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID19. A Ty?!? – napisał na Twitterze.

Internauci są podzieleni

Zdjęcie Andrzeja Dudy w jednej chwili wywołało ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Internauci nie są jednak zgodni, a swoimi opiniami wymieniają się pod wpisem prezydenta. Część komentujących jest zachwycona jego postawą.

- Mimo różnic – świetna sprawa. Pozdrawiam – napisał jeden z internautów.

- Dziękujemy za dobry przykład – dodał kolejny.

Wśród pozytywnych opinii pojawiają się oczywiście negatywne. Użytkownicy Twittera wracają do momentu, w którym Andrzej Duda publicznie oznajmił, że nigdy nie zaszczepi się przeciwko grypie. Zastanawiają się, co zmieniło się w jego podejściu do szczepień.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Twitter, Onet Wiadomości

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi: Andrzej Duda