Anna Dymna nie może spotkać się ze znajomymi Żródło: Piotr Molecki/East News

Anna Dymna nie może widywać się ze znajomymi

2 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

W związku z pandemią koronawirusa życia Anny Dymnej wywróciło się do góry nogami. Choć aktorka i prezeska Fundacji „Mimo Wszystko” przyjęła już dwie dawki szczepionki, wciąż nie może normalnie funkcjonować i widywać się ze znajomymi. Dokuczają jej uciążliwe problemy zdrowotne.

  • Anna Dymna jest popularną polską aktorką i działaczką charytatywną
  • Przez pandemię COVID-19 prezeska Fundacji „Mimo Wszystko” musiała ograniczyć kontakt z podopiecznymi
  • Kilka tygodni temu poinformowała, że przyjęła drugą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. To jednak nie rozwiązało jej problemów
  • Aktorce od kilku lat doskwierają poważne problemy zdrowotne. Ostatnio znów odezwała się u niej rwa kulszowa

Anna Dymna dała się poznać jako fantastyczna aktorka oraz kobieta o wielkim sercu, która nigdy nie lubi się nudzić. Wiele jej ról filmowych przeszło do historii polskiego kina, a założona przez nią fundacja każdego roku niesie pomoc kolejnym niepełnosprawnym. Niestety, w ostatnim czasie aktorka musiała znacznie ograniczyć swoją działalność.

Pandemia COVID-19 w życiu Anny Dymnej

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany ludziom na całym świecie. Jej konsekwencje odczuła między innymi Anna Dymna, która lockdown spędza wraz z mężem w domu w Rząsce pod Krakowem. Mimo przestrzegania zasad reżimu sanitarnego Krzysztofowi Orzechowskiemu nie udało się uniknąć zakażenia. W chorobie cały czas wspierała go żona.

COVID-19 nie był łaskawy dla męża Anny Dymnej, który przez długi czas wracał do zdrowia. Widząc to, 69-letnia aktorka postanowiła, że zaszczepi się w pierwszym możliwym terminie. Miała nadzieję, że dzięki temu będzie mogła opuścić dom pod Krakowem i choć na chwilę wrócić do obowiązków zawodowych.

Kilka tygodni temu Anna Dymna poinformowała, że udało się jej przyjąć ostatnią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Zadowolona aktorka cieszyła się, że już niebawem pojawi się w Fundacji „Mimo Wszystko”, a także odwiedzi ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny „Dolina Słońca”. Niestety i tym razem jej plany zostały pokrzyżowane.

Henryk Gołębiewski nie pije od dwóch latHenryk Gołębiewski nie pije od dwóch latCzytaj dalej

Rwa kulszowa nie pozwala jej normalnie funkcjonować

Jakiś czas temu Anna Dymna informowała, że dopadły ją problemy kręgosłupa, a dodatkowo coraz częściej dokucza jej rwa kulszowa. Niedawno okazało się, że uciążliwe schorzenie wróciło. Teraz to ono, a nie pandemia COVID-19, blokuje plany zawodowe aktorki.

- Bardzo mnie boli. Nie mogę usiedzieć w jednej pozycji, cały czas się kręcę, bo inaczej nie mogę wytrzymać – zdradziła Anna Dymna w rozmowie z „Rewią”.

Ból, który odczuwa aktorka, momentami staje się nie do zniesienia. Ona nie zamierza się jednak załamywać i zapewnia, że wciąż jest w niej ta pogoda ducha, którą od zawsze starała się zarażać innych. Ponieważ rwa kulszowa pojawiła się u niej nie po raz pierwszy, działaczka z nadzieją patrzy w przyszłość i ma nadzieję, że uciążliwe objawy wkrótce ustąpią.

- Mam prawie 70 lat, cały czas chodzę, pomagam, jestem szczęśliwa i wdzięczna za to wszystko, co mam – dodała w wywiadzie.

Anna Dymna – kim jest?

Anna Dymna urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy jako Małgorzata Dziadyk. W 1973 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Dziś w jej dorobku znajduje się ponad 250 ról filmowych i teatralnych.

Za jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról Anny Dymnej uznaje się postać Barbary Radziwiłłówny w serialu „Królowa Bona”. Aktorka zagrała także w takich produkcjach jak: „150 na godzinę”, „Janosik”, „Kochaj albo rzuć” oraz „Znachor”. Ostatnio widzowie mogli podziwiać ją w serialu „Nieobecni”, gdzie wcieliła się w postać Zośki Gajdy.

W 2003 roku Anna Dymna założyła Fundację „Mimo Wszystko”, która pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce. Instytucja regularnie organizuje między innymi Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

Anna DymnaAnna Dymna na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w 2015 roku (źródło: TRICOLORS/East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pomponik, Wikipedia, Onet Film

Następny artykuł