Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Koniec ,,Ojca Mateusza''? Władze Sandomierza zdradziły nam całą prawdę
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 01.04.2021 02:00

Koniec ,,Ojca Mateusza''? Władze Sandomierza zdradziły nam całą prawdę

Artur Żmijewski na planie serialu Ojciec Mateusz
instagram.com/ojciecmateusz.official

Ojciec Mateusz jest niekwestionowanym hitem TVP, jednak ostatnio odnotowano wyraźny spadek oglądalności serialu. Według danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez Wirtualnemedia.pl liczba widzów spadła aż o 1,35 mln. Rzecznik burmistrza Sandomierza zdradził nam, jakie są plany. 

Ojciec Mateusz zniknie z anteny?

Rzecznik burmistrza Sandomierza, Michał Mendak, opowiedział nam o najnowszych planach stacji TVP. Okazuje się, że spekulacje mediów są mocno wyolbrzymione. W ostatnich dniach pojawiło się wiele fałszywych informacji, które sugerowały, że serial lada dzień zniknie z anteny. 

- Pan burmistrz dowiedział się od produkcji, że serial powinien być kręcony do końca bieżącego roku - powiedział Michał Mendak w rozmowie z portalem swiatgwiazd.pl. - Ale wszystko może się jeszcze zmienić - dodał. 

Rzecznik zapytany o stosunek mieszkańców do postaci Ojca Mateusza oraz ewentualnego zakończenia emisji serialu przyznał, że nie jest mu łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ale sandomierzanie z pewnością są bardzo dumni, że tak popularny serial jest nagrywany właśnie w ich mieście i decyzja o przerwaniu produkcji na pewno nie byłaby dla nich pocieszająca. 

- Na to pytanie nie jest łatwo mi odpowiedzieć. Myślę, że na pewno mieszkańcy Sandomierza są dumni, że taki serial jest kręcony w ich mieście. Ewentualna informacja o zakończeniu produkcji serialu na pewno nie byłaby dla nich dobrą wiadomością. Mieszkańcy już bardzo zżyli się z bohaterami i aktorami serialu - podkreślił. 

Jakie są dalsze plany na promocję miasta? Rzecznik zapytany przez Świat Gwiazd o plany na nową strategię miasta w razie zakończenia emisji serialu Ojciec Mateusz, odpowiedział:

- W minionym roku podjęliśmy działania mające na celu zbudowanie strategii marki Sandomierza, która miałaby przedstawić Sandomierz jako miasto szczęścia, w którym można skorzystać z bardzo ciekawego wypoczynku.

Michał Mendak zaznaczył, że jest wiele rzeczy, z których słynie Sandomierz. Chlubą miasta są m.in. wina, sery, czy jabłka sandomierskie, które cieszą się wielką popularnością. Miasto, według rzecznika ma jeszcze wiele do zaoferowania. Wspomniał też o bogatym dziedzictwie kulturowo-historycznym. 

- [...] najstarsze w regionie Góry Pieprzowe. Jedyne takie w Europie. Sandomierz naprawdę ma się czym pochwalić, a serial Ojciec Mateusz na pewno był taką trampoliną dla miasta, która pokazała Sandomierz dla wszystkich Polaków i nie tylko - zauważył rzecznik. 

Tym samym starał się podkreślić, że serial Ojciec Mateusz nie jest jedyną rzeczą, z której słynie Sandomierz. Jak powiedział nam, rozmowy o tym, że kiedyś serial przestanie być kręcony, pojawiały się już kilka lat wcześniej. Miasto liczyło się z taką ewentualnością od dawna. Seriale przecież z natury są epizodyczne.

Pierwsze działania służące budowie marki Sandomierza burmistrz rozpoczął już w ubiegłym roku. Władze miasta mają nadzieję, że miasto wciąż pozostanie jedną z najbardziej atrakcyjnych destynacji turystycznych. 

Wystawa „Świat ojca Mateusza”

Warto przypomnieć, że w mieście funkcjonuje także... wystawa poświęcone „Ojcu Mateuszowi”! To wyjątkowe miejsce znajduje się na sandomierskim rynku. Przestrzeń ma aż 300 metrów kwadratowych i można poczuć się jak na planie uwielbianego przez Polki i Polaków serialu.

Wystawa jest genialnym celem podróży wszystkich fanów sympatycznego księdza, ponieważ znajdują się tam także figury woskowe uwielbianych postaci, a także sklepik z pamiątkami, gdzie można nabyć prawdziwe cuda!

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: ŚwiatGwiazd.pl

Tagi: