Artur Żmijewski na planie serialu Ojciec Mateusz Żródło: instagram.com/ojciecmateusz.official

Koniec ,,Ojca Mateusza''? Władze Sandomierza zdradziły nam całą prawdę

1 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Od kilku dni w mediach głośno jest o serialu Ojciec Mateusz. Jak się okazało, jego oglądalność znacznie spadła. Fani kultowej produkcji są wyraźnie zaniepokojeni. Boją się, że ich ulubiony serial już niedługo zniknie z anteny. Mamy najnowsze wieści od władz Sandomierza. 

Ojciec Mateusz jest niekwestionowanym hitem TVP, jednak ostatnio odnotowano wyraźny spadek oglądalności serialu. Według danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez Wirtualnemedia.pl liczba widzów spadła aż o 1,35 mln. Rzecznik burmistrza Sandomierza zdradził nam, jakie są plany.

Ojciec Mateusz zniknie z anteny?

Rzecznik burmistrza Sandomierza, Michał Mendak, opowiedział nam o najnowszych planach stacji TVP. Okazuje się, że spekulacje mediów są mocno wyolbrzymione. W ostatnich dniach pojawiło się wiele fałszywych informacji, które sugerowały, że serial lada dzień zniknie z anteny.

- Pan burmistrz dowiedział się od produkcji, że serial powinien być kręcony do końca bieżącego roku - powiedział Michał Mendak w rozmowie z portalem swiatgwiazd.pl. - Ale wszystko może się jeszcze zmienić - dodał.

Rzecznik zapytany o stosunek mieszkańców do postaci Ojca Mateusza oraz ewentualnego zakończenia emisji serialu przyznał, że nie jest mu łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ale sandomierzanie z pewnością są bardzo dumni, że tak popularny serial jest nagrywany właśnie w ich mieście i decyzja o przerwaniu produkcji na pewno nie byłaby dla nich pocieszająca.

- Na to pytanie nie jest łatwo mi odpowiedzieć. Myślę, że na pewno mieszkańcy Sandomierza są dumni, że taki serial jest kręcony w ich mieście. Ewentualna informacja o zakończeniu produkcji serialu na pewno nie byłaby dla nich dobrą wiadomością. Mieszkańcy już bardzo zżyli się z bohaterami i aktorami serialu - podkreślił.

Tylko u nas: Wielkanocna oferta Magdy Gessler w Tylko u nas: Wielkanocna oferta Magdy Gessler w "Słodki Słony"Czytaj dalej

Jakie są dalsze plany na promocję miasta?
Rzecznik zapytany przez Świat Gwiazd o plany na nową strategię miasta w razie zakończenia emisji serialu Ojciec Mateusz, odpowiedział:

- W minionym roku podjęliśmy działania mające na celu zbudowanie strategii marki Sandomierza, która miałaby przedstawić Sandomierz jako miasto szczęścia, w którym można skorzystać z bardzo ciekawego wypoczynku.

Michał Mendak zaznaczył, że jest wiele rzeczy, z których słynie Sandomierz. Chlubą miasta są m.in. wina, sery, czy jabłka sandomierskie, które cieszą się wielką popularnością. Miasto, według rzecznika ma jeszcze wiele do zaoferowania. Wspomniał też o bogatym dziedzictwie kulturowo-historycznym.

- [...] najstarsze w regionie Góry Pieprzowe. Jedyne takie w Europie. Sandomierz naprawdę ma się czym pochwalić, a serial Ojciec Mateusz na pewno był taką trampoliną dla miasta, która pokazała Sandomierz dla wszystkich Polaków i nie tylko - zauważył rzecznik.

Tym samym starał się podkreślić, że serial Ojciec Mateusz nie jest jedyną rzeczą, z której słynie Sandomierz. Jak powiedział nam, rozmowy o tym, że kiedyś serial przestanie być kręcony, pojawiały się już kilka lat wcześniej. Miasto liczyło się z taką ewentualnością od dawna. Seriale przecież z natury są epizodyczne.

Pierwsze działania służące budowie marki Sandomierza burmistrz rozpoczął już w ubiegłym roku. Władze miasta mają nadzieję, że miasto wciąż pozostanie jedną z najbardziej atrakcyjnych destynacji turystycznych.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: ŚwiatGwiazd.pl

Następny artykuł