Swiatgwiazd.pl
Czterej pancerni i pies

Youtube / Andrzej Suszka

Barbara Krafftówna była gwiazdą „Czterej pancerni i pies”. Życie boleśnie ją doświadczyło

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Barbara Krafftówna to jedna z legend polskiego kina. Większości widzów znana jest głównie z roli Honoratki w kultowym serialu ,,Czterej pancerni i pies", jednak ma na swoim koncie dużo więcej dokonań. Niedawno premierę miał film dokumentalny poświęcony jej życiu. Okazuje się, że w życiu spotkało ją dużo nieszczęść.

  • Barbara Krafftówna jest jedną z największych gwiazd polskiego kina

  • Okazuje się, że mimo sukcesów w życiu zawodowym, aktorka nie miała łatwo w życiu prywatnym

  • Na festiwalu filmowym w Koszalinie został zaprezentowany film dokumentalny poświęcony jej życiu

Krafftówna jest jedną z największych aktorek w historii polskiego kina. Swego czasu grała w kultowych serialach i filmach największych polskich reżyserów. Jednak mimo ogromnych sukcesów w świecie kina, okazuje się że w jej życiu prywatnym doświadczyła wielu osobistych tragedii.

Zadziwiająca kariera Barbary Krafftówny

Barbara Krafftówna może nie być znana najmłodszej publiczności, jednak bez wątpienia jest legendą polskiego kina. Największa popularność przypadła na filmy powojenne w latach 50. i 60. Znana jest z ról w tak słynnych produkcjach jak ,,Popiół i diament", ,,Jak być kochaną" czy ,,Czterej pancerni i pies"(więcej tutaj).

Okazuje się, że popularna aktorka nie miała łatwego życia. 92-letnia aktorka w długim i intensywnym życiu przeżyła wiele tragedii. Już od młodości musiała się zmagać z traumatycznymi przeżyciami. Urodziła się w 1928, zatem lata jej młodości przypadły na czas wojny. Wtedy też musiała się uporać ze stratą ojca.

Już za czasów wojny zaczęła karierę w teatrze, zaś po wojnie stała się prawdziwą gwiazdą kina. W 1956 udało jej się znaleźć szczęście w miłości - wyszła za Michała Gazdę, którego bardzo kochała. Para tworzyła szczęśliwy związek, czego dowodem jest jedyny syn aktorki, Piotr. Niestety szczęście małżonków zostało przerwane 13 lat później. Mąż Krafftównej zmarł w wypadku samochodowym. Aktorka wspomina do dziś, jak ogromną traumą była dla niej strata ukochanego.

Miała jednak cały czas oparcie w ukochanym synu. Ten w 1981 podjął decyzję o emigracji do USA, matka szybko poszła w ślady dziecka. Tam miejsce miała miła odmiana w życiu Barbary Krafftówny - po raz drugi udało jej się wyjść za mąż. Jej kolejnym wybrankiem stał się Arnold Seider, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Emigracyjnego dla Imigrantów.

Kuba Wojewódzki

Wojewódzki ostro o Tymańskim. Muzyk odpowiedział

CZYTAJ DALEJ

Barbara Krafftówna wspomina trudne momenty w życiu

Niestety aktorce nie dane było długo cieszyć się nowym szczęściem - zaledwie pół roku po poślubieniu Krafftównej, jej drugi mąż zmarł na zawał. Dwukrotna wdowa po kolejnym ciosie już się nie podniosła i nigdy nie wyszła za mąż po raz trzeci.

Na gwiazdę polskiego kina czekała jeszcze jedna tragedia - w 2009 zmarł jej ukochany syn, Piotr. W filmie dokumentalnym poświęconym jej życiu - ,,Krafftówna w krainie czarów" - aktorka podzieliła się, że ma w sobie dużo żalu do świata za wszystkie nieszczęścia, które na nią spadły.

Jednak stara się wciąż utrzymywać pogodę ducha - w wieku 92 lat jest wciąż aktywna w mediach. Film dokumentalny w reżyserii Macieja Kowalewskiego i Piotra Konstantinowa zapremierował na festiwalu filmowym Młodzi i Film 2021 w Koszalinie. Zebrał dużo pozytywnych opinii. Na razie nie wiadomo, czy będzie dopuszczony do dalszej dystrybucji.

Krafftówna

Barbara Krafftówna w 2019 roku (źródło: Jakub Kaminski/East News)

Zdjęcie wyróżniające artykuł pochodzi z nagrania „Wesele Gustlika i Honoratki w Trójwsi” dostępnego na kanale Andrzej Suszka w serwisie YouTube.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: Telemagazyn

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >