Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Brat Agaty Dudy to znany polski artysta! Mało kto o tym wiedział. Od lat nie utrzymują kontaktów...
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 29.09.2023 14:09

Brat Agaty Dudy to znany polski artysta! Mało kto o tym wiedział. Od lat nie utrzymują kontaktów...

Agata Duda
Agata Duda, fot. KAPiF

Agata Kornhauser-Duda od 2015 roku pełni funkcję pierwszej damy. Niewiele osób wie, czym zajmuje się brat żony prezydenta. Od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Kim jest?

Agata Korhanuser-Duda jako pierwsza dama

Swoją funkcję Agata Kornahuser-Duda objęła w 2018 roku kiedy jej mąż Andrzej po raz pierwszy wygrał wybory prezydenckie. Po pięciu latach ubiegał się o reelekcję i udało mu się zwyciężyć po raz kolejny. Polacy ponownie obdarzyli go zaufaniem, a tym samym jego żona dalej mogła pełnić swoją funkcję. 

Pierwsza dama ma wielu sympatyków, ale była też wielokrotnie krytykowana za to, że jest najbardziej milczącą kobietą w kraju, podczas gdy rodaczki liczyły na jej interwencję, czy chociażby stanowisko w kontrowersyjnych kwestiach społecznych. Agata Kornahuser-Duda stwierdziła jednak, że nie będzie mieszała się w politykę i słowa dotrzymuje. Skupia się na działalności charytatywnej. 

Agata Kornhauser-Duda fot. KAPiF

 

Agata Duda w USA. Dwie kreacje ocenił stylista gwiazd. Nawiązał do wpadki Aleksandry Miller

Agata Duda w mediach

Każde publiczne pojawienie się pierwszej damy jest prawdziwą gratką dla prasy. Analizowane jest nie tylko jej zachowanie u boku męża, ale przede wszystkim stylizacje, czy metamorfozy. Ostatnio zaskoczyła odważną zmianą fryzury

Rzadko jednak poruszane są kwestie prywatne w odniesieniu do żony prezydenta. O ile o rodzinie głowy państwa wiadomo całkiem sporo, to przeciwnie jest w przypadku jego żony. Kim jest brat Agaty Dudy? O tym, że jest znanym artystą nikt nie miał pojęcia.

Agata duda fot. KAPiF
Agata duda fot. KAPiF

Jakie relacje ma Agata Duda ze swoim bratem Jakubem?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że Jakub Kornhauser jest młodszym o 12 lat bratem Agaty Dudy. Swoje przyszłego szwagra poznał jako młody chłopak, a ten zrobił na nim bardzo pozytywne wrażenie. O wszystkim opowiedział Gazecie Wyborczej.

Wydawał mi się fajny, otwarty, niesamowicie życzliwy, miał harcerski etos. Takie wrażenie sobie zbudowałem – opowiedział po latach Jakub Kornhauser.

Po latach znany poeta i eseista nieco zmienił zdanie. Obecnie nie utrzymuje bliższych relacji z siostrą i jej mężem, a prezydenturę szwagra ocenia bardzo surowo. Twierdząc między innymi, że jego siostra niekoniecznie musi utożsamiać się z poglądami własnego męża.

Agata unika wypowiedzi politycznych, bo polityką się nie interesowała.Poglądy miała umiarkowane we wszystkich sprawach. Zresztą wydawało mi się, że Andrzej także. Nie potrafię powiedzieć, czy moja siostra teraz identyfikuje się z tym, co robi PiS – mówił Jakub Kornhauser w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

Okazuje się również, że rodzeństwo dzielą nie tylko poglądy polityczne, ale też kwestie związane z wiarą. Pierwsza dama jest osobą głęboko związaną z Kościołem, a Jakub Kornhauser niekoniecznie. 

Mama jest katoliczką, w takim duchu wychowywała Agatę i mnie. Ja już w liceum przestałem wierzyć w tę wspólnotowość, choć podobnie jak tata wierzę w coś nadprzyrodzonego. Nie jestem racjonalistą, racjonalne podejście do rzeczywistości bardzo mnie denerwuje. Może dlatego zajmuję się surrealizmem i magicznymi historiami, a zinstytucjonalizowane, zhierarchizowane religie bardzo mnie odstręczają – mówił.

Biorąc pod uwagę wypowiedzi mężczyzny, chyba nie można spodziewać się w najbliższym czasie ocieplenia i zacieśnienia rodzinnych więzi. 

Jakub Kornhauser fot. Wikimedia Commons
Jakub Kornhauser, fot. Rafał Komorowski, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81007898 / Wikimedia Commons
Jakub Kornhauser fot. Wikimedia Commons
Jakub Kornhauser, fot. Tomasz Leśniowski, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92280549 / Wikimedia Commons
Tagi: Agata Duda