Swiatgwiazd.pl
Cezary Żak o pracy córki

TRICOLORS/East News

Cezary Żak opowiedział o pracy swojej córki. „Ciężko było wytrzymać”

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Córki Katarzyny i Cezarego Żaków nie poszły w ślady znanych rodziców. Jedna z nich postanowiła ratować ludzkie życie i została lekarką. W ostatnim czasie musiała jednak zmierzyć się z niemałą traumą. O trudnych wydarzeniach ostatnich miesięcy Cezary Żak opowiedział w studiu „Dzień Dobry TVN”.

  • Cezary i Katarzyna Żakowie doczekali się dwóch córek

  • Zuzanna ukończyła studia medyczne i została lekarką

  • W ostatnich miesiącach pracowała na oddziale covidowym

  • „Ciężko było psychicznie to wytrzymać” – wyznał aktor

Cezary Żak to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Jego duet z Arturem Barcisiem przeszedł do historii rodzimej telewizji, a małżeństwo z Katarzyną Żak od dawna cieszy się opinią wzorowego związku. Para ma dwie córki – Aleksandrę i Zuzannę.

Córka Katarzyny i Cezarego Żaków została lekarką

Choć Katarzyna i Cezary Żakowie od lat nie wychodzą poza czołówkę najpopularniejszych aktorów w Polsce, ich córki wybrały zupełnie inne ścieżki zawodowe. Aleksandra zajęła się produkcją filmów dla dzieci, natomiast Zuzanna ukończyła szkołę medyczną. Jej start zawodowy skrzyżował się z pandemią koronawirusa.

Zuzanna Żak urodziła się w 1995 roku. Po ukończeniu studiów od razu rozpoczęła pracę w
szpitalu
. Z uwagi na wyjątkową sytuację w kraju i na świecie ostatnie miesiące spędziła na oddziale covidowym. To właśnie tam pomagała najbardziej potrzebującym pacjentom.

Cezary Żak nie ukrywa, że jest bardzo dumny z córki. Przypomnijmy, że w połowie marca aktor opublikował jej zdjęcie w specjalnym kombinezonie medycznym. Dumie wciąż towarzyszy jednak przekonanie, że praca na oddziale covidowym to nie lada wyznanie. Gwiazdor „Rancza” opowiedział o tym podczas swojej ostatniej wizyty w studiu „Dzień Dobry TVN”.

Joanna Krupa

Joanna Krupa przyłączyła się do akcji charytatywnej. Pomaga jej córka

CZYTAJ DALEJ

Cezary Żak o traumatycznych przeżyciach córki

Cezary Żak gościł w studiu „Dzień Dobry TVN” nie przez przypadek. W miniony piątek, tj. 11 czerwca odbyła się bowiem premiera spektaklu „Kolacja dla głupca”. Przy okazji rozmowy o teatrze Dorota Wellman postanowiła zapytać aktora o odpowiedzialną pracę jego córki. Ten otwarcie przyznał, że w ciągu ostatnich miesięcy nie było jej łatwo.

- Teraz pracuje na oddziale chorób wewnętrznych, ale ciężko było psychicznie to wytrzymać. Te codzienne zgony bez rodzin były dla niej niezwykle traumatyczne. Ona żegnała tych ludzi – wyznał Żak.

Obciążenia fizyczne i psychiczne są nieodłącznym elementem pracy na oddziale covidowym. Aktor przyznał, że dla jego młodej córki jest to zupełna nowość. Kiedyś wydawało się jej, że studia medyczne były ciężkie, dziś z nowo nabytą wiedzą i doświadczeniem patrzy jednak na nie zupełnie inaczej.

- (…) z dzisiejszej perspektywy to była laba – dodał aktor.

Mimo wszystko Zuzanna Żak jest bardzo silną osobą i choć – jak przyznał Cezary Żak – praca
przy pacjentach zarażonych koronawirusem wiele ją kosztowała, ona niezbyt często skarżyła się na swoje obowiązki. Przyjmowała je z ogromną odpowiedzialnością, a z obarczającym ją ciężarem chciała poradzić sobie sama.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: Plejada

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >