Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Co się dzieje z Anną Milewską? W 93. urodziny media doniosły o chorobie gwiazdy "Złotopolskich"
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 24.02.2024 14:11

Co się dzieje z Anną Milewską? W 93. urodziny media doniosły o chorobie gwiazdy "Złotopolskich"

Anna Milewska
Anna Milewska, fot. KAPiF

Anna Milewska w tym roku skończyła 93 lata. Aktorka zasłynęła z roli Julii Kamienieckiej-Złotopolskiej w serialu “Złotopolscy”. Co aktualnie u niej słychać?

Kariera aktorska Anny Milewskiej

Debiutancki film Anny Milewskiej to „Żywot Mateusza” reżyserii Witolda Leszczyńskiego, gdzie partnerowała Franciszkowi Pieczce. Ostatni raz wystąpiła w filmie fabularnym „Requiem”, również u boku tego aktora. 

Jej niezapomniane role obejmują postacie w takich produkcjach jak: „Rodzina Połanieckich”, „Lalka”, „Doktor Judym”, a także w kultowym serialu „Złotopolscy”, który przyniósł jej ogromną popularność. Wcielała się tam w Julię Kamieniecką-Złotopolską. Widzowie mogą doskonale kojarzyć ją również z roli Teresy Kłobuckiej w “Plebanii”.

Jej kariera przez wiele lat pięła się w górę. W tym czasie wspierał ją mąż Andrzej Zawada. Ich relacja była bardzo niekonwencjonalna, ponieważ Andrzej nie był jej wierny.

Kim są rodzice Luny? Ojciec to milioner. A mama? To po niej odziedziczyła urodę! Ewa Farna zdradzona przez partnera. Nie do wiary z kim to zrobił. Cios prosto w serce

Relacja Anny Milewskiej i Andrzeja Zawady

Anna Milewska i Andrzej Zawada stworzyli niezwykłą relację, która rozpoczęła się w 1953 roku i przekształciła się w małżeństwo dziesięć lat później. Andrzej był inżynierem sejsmologiem z wykształcenia, a jednocześnie himalaistą z zamiłowania. Był pionierem w zdobywaniu himalajskich szczytów zimą, a także fotografem i pisarzem, cieszącym się tytułem honorowego członka kluczowych międzynarodowych stowarzyszeń wspinaczkowych. 

Poznali się na spotkaniu klubu górskiego i przez 47 lat budowali niezwykle oryginalny związek. Pomimo że Andrzej nie zawsze był wierny, dla Anny najważniejsza była miłość, która ich łączyła. Po latach aktorka otwarcie opowiedziała o zdradach, których dopuszczał się Andrzej, udzielając wywiadu dla portalu Sport.onet.pl.

Andrzej był przystojny, dowcipny, inteligentny, więc miał duże powodzenie wśród kobiet. Nie mogłam być zazdrosna, gdy wdawał się w różne związki. Wiedziałam zresztą, że nie jest to dla niego w jakiś sposób zobowiązujące. Wprost przeciwnie — nawet troszkę współczułam tym dziewczynom. Pewnie się angażowały, a ja wiedziałam, że w rezultacie nic z tego nie wyjdzie. I rzeczywiście te związki, tak czy inaczej, się kończyły. Andrzej wracał – mówiła Milewska.

Andrzej Zawada był w trakcie organizowania kolejnej zimowej wyprawy na K2 na przełomie 1999 i 2000 roku, gdy nagle zmarł 21 sierpnia 2000 roku, po walce z rakiem trzustki. Choroba zaatakowała go, gdy miał 72 lata, i niestety postępowała bardzo szybko. Anna Milewska nie opuszczała go ani na chwilę, czuwając przy nim aż do samego końca. 

Jak teraz wygląda życie aktorki?

Co się dzieje z Anna Milewską?

Anna Milewska, po swoim ostatnim występie w filmie krótkometrażowym "Skwar" w 2016 roku, obecnie cieszy się zasłużoną emeryturą w komfortowym domu. 21 lutego skończyła 93 lata. Od sześciu lat aktywnie zaangażowana jest w działalność fundacji noszącej imię jej zmarłego męża. 

Fundacja ta nie tylko pielęgnuje pamięć o nim, lecz także promuje osiągnięcia innych wybitnych himalaistów. W związku ze swoim wiekiem Anna Milewska korzysta z opieki, którą zapewniają jej członkowie zarządu Fundacji Himalaizm Polski, na czele z prezes Mają Pietraszewską-Koper oraz wszyscy pracownicy tej szlachetnej organizacji charytatywnej.

Złożyliśmy pani Annie życzenia przez telefon. Niestety słabo się czuła w swoje urodziny i nie chciała, żebyśmy przejeżdżali. To byłoby zbyt ryzykowne dla niej. Na szczęście ma panią, która się nią zajmuje na co dzień – opowiada Maja Pietraszewska- Koper. Mogliśmy jej życzyć tylko dużo zdrowia - przekazała portalowi zlotascena.pl.

Anna Milewska, fot. KAPiF
Anna Milewska, fot. KAPiF
Anna Milewska, fot. KAPiF
Anna Milewska, fot. KAPiF
Anna Milewska, fot. KAPiF
Anna Milewska, fot. KAPiF