Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Coś złego dzieje się w rodzinie królewskiej! Najpierw Kate trafiła na stół operacyjny, teraz Karol! Wydano oficjalny komunikat
Karolina Kurek
Karolina Kurek 17.01.2024 17:48

Coś złego dzieje się w rodzinie królewskiej! Najpierw Kate trafiła na stół operacyjny, teraz Karol! Wydano oficjalny komunikat

Król Karol III
Król Karol III, fot. Instagram

Doniesienia z ostatniej chwili. Znany brytyjski portal internetowy donosi o stanie zdrowia króla Wielkiej Brytanii. To poważna sprawa. Sprawdźcie szczegóły.

Nowy król Wielkiej Brytanii: Karol III

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Rozpaczający po śmierci matki książę Karol został nowy królem Wielkiej Brytanii, przyjmując imię Karola III.  Wydał oświadczenie dla poddanych. Nie ukrywał bólu i smutku po stracie nie tylko królowej, a matki.

Głęboko opłakujemy odejście umiłowanego Władcy i bardzo kochanej Matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, Królestwach i Wspólnocie Narodów, a także przez niezliczoną liczbę ludzi na całym świecie. W tym okresie żałoby i zmian moja rodzina i ja będziemy pocieszani i wspierani wiedzą o szacunku i głębokim uczuciu, jakim królowa była szeroko darzona — brzmiało oświadczenie nowego władcy.

Karol III objął tron Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w wieku 73 lat, co czyni go najstarszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który doczekał korony.

 

Koszmarne doniesienia z rodziny królewskiej! Księżna Kate pilnie trafiła do szpitala na stół operacyjny! Jest oświadczenie Urodziny króla Karola III, a rzecznik Harry'ego wydał taki komunikat! Brytyjczyków aż ścięło z nóg. Już widzimy te nagłówki tabloidów

Księżna Kate ma problemy ze zdrowiem

Pałac Kensington wydał oświadczenie, według którego żona księcia Walii została przyjęta do szpitala z powodu operacji jamy brzusznej.

Jej Królewska Wysokość Księżna Walii została wczoraj przyjęta do londyńskiej kliniki w celu planowanej operacji jamy brzusznej. Operacja zakończyła się sukcesem i oczekuje się, że pozostanie w szpitalu przez dziesięć do czternastu dni, zanim wróci do domu, aby kontynuować rehabilitację. Z aktualnych opinii lekarskich wynika, że powrót do obowiązków publicznych prawdopodobnie nastąpi dopiero po Wielkanocy. Księżna Walii docenia zainteresowanie, jakie wywoła to oświadczenie. Ma nadzieję, że społeczeństwo zrozumie jej pragnienie zachowania jak największej prywatności ze względu na jej dzieci. Wyraziła także życzenie, aby jej osobiste dane medyczne pozostały tajemnicą - brzmi oświadczenie.

Książę William zrezygnował na razie z pełnienia obowiązków publicznych, gdyż chce być przy żonie. Księżna powróci do pracy dopiero po Wielkanocy. Jej rekonwalescencja ma potrwać od 10 do 14 tygodni. 

Na ten moment nie podano przyczyn hospitalizacji. Jednak to nie koniec niepokojących wieści z rodziny królewskiej. 

Król Wielkiej Brytanii w szpitalu

Brytyjski portal “Daily Mail” donosi o oświadczeniu, jakie wydał Pałac Buckingham w sprawie stanu zdrowia króla Karola, które pojawiło się w środę 17 stycznia 2024 roku i brzmi:

Król Wielkiej Brytanii Karol III zgłosił się na leczenie powiększonej prostaty.

Pałac przekazał również, że schorzenie jest łagodne, a władca w przyszłym tygodni uda się do placówki medycznej na zabieg korygujący.

Dodano także, że w związku z operacją, król zawiesza swoją działalność tj. obowiązki i wystąpienia na okres rekonwalescencji.

król Karol III, fot. Instagram
król Karol III, fot. Instagram
król Karol III, fot. Instagram
król Karol III, fot. Instagram
król Karol III, fot. Instagram
król Karol III, fot. Instagram