Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Damięcki pokazał jedno z ostatnich zdjęć z ojcem. Tak wyglądał krótko przed śmiercią
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 17.05.2024 19:19

Damięcki pokazał jedno z ostatnich zdjęć z ojcem. Tak wyglądał krótko przed śmiercią

Mateusz Damięcki, Maciej Damięcki
fot. KAPiF; Damian Hornet

Maciej Damięcki zmarł w zeszłym roku. Jego syn Mateusz Damięcki dopiero teraz poruszył temat śmierci ojca. Pokazał zdjęcie, jakie zrobiono im na krótko przed odejściem Macieja.

Mateusz Damięcki i Maciej Damięcki: aktorska rodzina

Maciej Damięcki urodził się w aktorskiej rodzinie. Ten zawód pełnili jego rodzice: Dobiesław Damięcki i Irena Górska. Tej samej branży poświęcił się także jego brat Damian. Jego pierwsza żona to także aktorka: Anita Dymszówna, córka Adolfa Dymszy. Po rozwodzie ożenił się z Joanną Stankiewicz, z którą miał dwoje dzieci. Nie było więc zaskoczeniem, kiedy Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka także poświęcili się aktorstwu.

Maciej dał się zapamiętać zarówno z ról filmowych w “Stawka większa niż życie” i “Rozmowy kontrolowane”, jak i serialowych: w “Plebanii” czy “M jak miłość”. Jego śmierć w listopadzie zeszłego roku była ogromnym ciosem nie tylko dla całej branży filmowej, ale też dla rodziny. Mateusz dopiero teraz był w stanie poruszyć temat odejścia swojego ojca. Poruszające szczegóły poniżej.

Tak rodzina żegnała Macieja Damięckiego. Poruszające zdjęcia z pogrzebu obiegły media Matylda Damięcka złożyła obietnicę na pogrzebie ojca. Dotyczy… ubioru. Wyciskające łzy pożegnanie córki

Gdzie został pochowany Maciej Damięcki?

Maciej Damięcki zmarł 17 listopada 2023 roku. Informację o jego śmierci bardzo szybko przekazał jego syn Mateusz. Zamieścił on w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie ojca, podpisując je krótko “Pa, Tato”. Pogrzeb aktora odbył się 29 listopada. 

Mszę odprawiono w Kościele p.w. św. Karola Boromeusza, a urna z prochami spoczęła w grobie dziadków ze strony matki: Alberta Górskiego i Aliny z Dzierżków na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Kwatera ma numer 217/5/26. Wtedy sieć obiegły poruszające zdjęcia z ceremonii, na którą przybyły prawdziwe tłumy.

Mało kto wiedział jednak, że tuż przed śmiercią ojciec i syn pojawili się razem na planie głośnego serialu, który dziś ma premierę. Mateusz opublikował z tej okazji poruszający wpis i zamieścił jedno z ostatnich, wspólnych zdjęć z ojcem.

Mateusz Damięcki pokazał jedno z ostatnich zdjęć z ojcem Maciejem

Maciej zmarł 17 listopada. Niedługo przed śmiercią pojawił się na planie zdjęciowym serialu Canal+ “Prosta sprawa”, w którym główną rolę gra Mateusz Damięcki. Okres zdjęciowy produkcji trwał od 10 lipca do 31 października. Fotosy, jakie wykonano podczas zdjęć, są więc jednymi z ostatnich wspólnych kadrów ojca i syna.

Maciej pojawia się z Mateuszem w pierwszym odcinku. Gra taksówkarza. O tym, by obaj Damięccy mogli wystąpić w serialu, zdecydował reżyser, Cyprian T. Olencki, który wcześniej współpracował z Mateuszem przy “Furiozie”. Aktor rozmawiał niedawno z Polską Agencją Prasową (PAP), wyznał wtedy, ile to dla niego znaczyło.

Bardzo mnie ten pomysł poruszył. Oczywiście, już wtedy wiedziałem, że tato jest chory. Dlatego, podczas realizacji, zdawałem sobie sprawę, że te dwa dni zdjęciowe będą absolutnie wyjątkowe. Chciałem, żeby się nie kończyły. […] Dla mnie to była ogromna radość, widzieć, że jest prawdziwym profesjonalistą, że, mimo przeciwności, gorszej formy, to jednak jak już gra jakiegoś bohatera, to robi to tak, jak całe życie potrafił to robić – wyznał Mateusz.

Obecny na planie fotograf Damian Hornet zadbał o to, by mieli wspólne zdjęcia.

Fotograf się zakradał i robił nam dwójkowe zdjęcia. Takie prywatne. Pozostała mi pamiątka na całe życie – wyznał poruszony aktor.

Dziś, w dniu premiery serialu “Prosta sprawa”, Damięcki pokazał jedno ze wspomnianych zdjęć z planu, na których towarzyszy mu Maciej. Podziękował przy tym reżyserowi produkcji.

Dzisiaj premiera serialu "Prosta sprawa”. Kawał życia. Piękne wspomnienia. Sporo wysiłku, wyrzeczeń. Dużo satysfakcji. […] Dziękuję wszystkim za spotkanie. I za to, że zagraliśmy dobry mecz.  A Tobie Cyprian @cyprianolencki, reżyserze, za to, że pozwoliłeś mi się spotkać na planie z Tatą, o którym myślę dziś szczególnie ciepło – napisał Damięcki.

Poniżej możecie zobaczyć wspomniane, ostatnie zdjęcia Macieja i Mateusza Damięckich.

Mateusz Damięcki, Maciej Damięcki, premiera
Mateusz Damięcki i Maciej Damięcki w 2019, fot. KAPiF
Mateusz Damięcki, Maciej Damięcki, premiera
Pogrzeb Macieja Damięckiego, fot. KAPiF

Źródło: Polska Agencja Prasowa