Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak rodzina żegnała Macieja Damięckiego. Poruszające zdjęcia z pogrzebu obiegły media
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 29.11.2023 13:39

Tak rodzina żegnała Macieja Damięckiego. Poruszające zdjęcia z pogrzebu obiegły media

Rodzina na pogrzebie Macieja Damięckiego, fot. KAPIF
Rodzina na pogrzebie Macieja Damięckiego, fot. KAPIF

W środę odbyła się uroczystość ostatniego pożegnania wybitnego aktora Macieja Damięckiego. Na pogrzebie pojawiły się tłumy żałobników, z członkami rodziny zmarłego na czele. Fotografom udało się uchwycić poruszającą scenę.

Pogrzeb Macieja Damięckiego

Maciej Damięcki zmarł 17 listopada w wieku 79 lat. Informację o śmierci ojca za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali Mateusz Damięcki oraz Matylda Damięcka.

Artysta w ostatnim czasie zmagał się z chorobą, która z każdym dniem osłabiała jego organizm coraz bardziej. Nie rezygnował jednak z występowania na scenie, a na cztery dni przed śmiercią pojawił się na deskach Teatru Capitol.

W środę 29 listopada na Starych Powązkach w Warszawie odbyła się ceremonia pogrzebowa Macieja Damięckiego, w której uczestniczyli jego fani, przyjaciele oraz najbliżsi.

Pogrzeb Macieja Damięckiego. Tak rodzina i przyjaciele żegnały legendarnego aktora Pogrzeb Macieja Damięckiego. Córka przekazała najnowsze informacje. Rodzina aktora ma wyjątkową prośbę

Tłumy pożegnały na Powązkach Macieja Damięckiego

Pogrzeb Macieja Damięckiego rozpoczął się od mszy świętej przeprowadzonej w w kościele p.w. św. Karola Boromeusza. Jeszcze przed jej rozpoczęciem, pod świątynię zajechał karawan, w którym przechowywana była urna z prochami aktora oraz duże czarno-białe zdjęcie.

Na Powązkach stawili się przyjaciele aktora, z którymi za życia wielokrotnie podejmował współpracę. Nie zabrakło chociażby Jerzego Bończaka, Karola Strasburgera, Jacka Kawalca, Anity Sokołowskiej, Artura Barcisia, Michała Milowicza, czy Tomasza Sapryka.

Przybyłym na miejsce fotografom udało się wykonać zdjęcia zmierzających do kościoła najbliższych Macieja Damięckiego. Byli też świadkami wyjątkowo poruszającej sceny, jaka rozegrała się tuż przed wejściem.

pogrzeb Macieja Damięckiego
Pogrzeb Macieja Damięckiego, fot. KAPiF
pogrzeb Macieja Damięckiego
Urna z prochami Macieja Damięckiego, fot. KAPiF
pogrzeb Macieja Damięckiego
Pogrzeb Macieja Damięckiego, fot. KAPiF

Wzruszające sceny na pogrzebie Macieja Damięckiego

Przed świątynią zauważyć można było brata Macieja, Damiana Damięckiego, który w tym roku pożegnał również swą byłą małżonkę, Barbarę Borys-Damięcką. Obecny był również bratanek zmarłego artysty, Grzegorz.

Największe wzruszenie wywołał jednak widok najbliższej rodziny aktora - żony Joanny oraz dzieci: Mateusza i Matyldy. Wszyscy troje, wziąwszy się pod ręce, szli w kierunku kościoła, zatrzymywani co chwilę przez żałobników chcących złożyć im swoje kondolencje.

Podczas uroczystości głos zabrała córka zmarłego – Matylda:

Jesteś największym przypałowcem, jakiego w życiu spotkałam. Można powiedzieć inaczej «anegdoto generatorem». Zostawiłeś nam tak wiele pięknych historii i tak wspaniałych anegdot, w których grałeś «główniaka» . Anegdot, których tak naprawdę nie trzeba było upiększać ani ubarwiać, ponieważ były najśmieszniejsze i były najpiękniejsze.

Łamiącym głosem dodała:

Nie bez przyczyny nasi najbliżsi przyjaciele nazywali Ciebie już za życia człowiekiem legendą. Jesteś największym fanem crocsów, który chodził po tej planecie. Miałeś tę wersję domową, wakacyjną, na wiosenne i jesienne deszcze i te najohydniejsze zimowe z takim podszyciem ciepłym. Jakiś miesiąc temu kupiłam sobie crocsy na obcasie i nie zdążyłam się pochwalić, więc obiecuję Ci, że z dumą będę w nich chodzić w wakacje, jak tylko się zrobi ciepłej.

 

rodzina Macieja Damięckiego na pogrzebie
Mateusz Damięcki, Joanna Damięcka i Matylda Damięcka na pogrzebie Macieja Damięckiego, fot. KAPiF
rodzina Macieja Damięckiego na pogrzebie
Mateusz Damięcki na pogrzebie ojca, fot. KAPiF
rodzina Macieja Damięckiego na pogrzebie
Joanna Damięcka i Matylda Damięcka zmierzają do kościoła, by pożegnać Macieja Damięckiego, fot. KAPiF
rodzina Macieja Damięckiego na Powązkach
Damian Damięcki, Mateusz Damięcki, Joanna Damięcka i Matylda Damięcka, fot. KAPiF
rodzina Macieja Damięckiego na Powązkach
Mateusz Damięcki i Joanna Damięcka, fot. KAPiF
pogrzeb Macieja Damięckiego
Mateusz Damięcki, Joanna Damięcka i Matylda Damięcka na pogrzebie Macieja Damięckiego, fot. KAPiF
pogrzeb Macieja Damięckiego
Rodzina Macieja Damięckiego odprowadza aktora w ostatnią drogę, fot. KAPiF
pogrzeb Macieja Damięckiego
Maciej Damięcki został pochowany w rodzinnym grobowcu, fot. KAPiF