Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pogrzeb Macieja Damięckiego. Córka przekazała najnowsze informacje. Rodzina aktora ma wyjątkową prośbę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.11.2023 16:09

Pogrzeb Macieja Damięckiego. Córka przekazała najnowsze informacje. Rodzina aktora ma wyjątkową prośbę

pogrzeb Macieja Damięckiego
Co z pogrzebem Macieja Damięckiego?

Pogrzeb Macieja Damięckiego jeszcze niedawno stał pod sporym znakiem zapytania, ze względu na problemy na cmentarzu. Teraz wiadomo już, gdzie i kiedy odbędzie się ceremonia. Dzieci aktora wystosowały bardzo wyjątkową prośbę.

Gdzie zostanie pochowany Maciej Damięcki?

17 listopada Mateusz i Matylda Damięccy ze smutkiem poinformowali o śmierci swojego ojca. 79-letni aktor pozostawił w żałobie całą branżę filmową. Szybko pojawiły się pytania, czy z pogrzebem nie będzie problemów, ponieważ w miejscu, gdzie znajduje się rodzinny grób rodziny Damięckich, trwa remont.

Naturalne byłoby, gdyby aktor spoczął wraz z rodzicami, jednak pojawia się problem natury logistycznej. Wciąż trwa remont zabytkowego muru Katakumb na Starych Powązkach. Z tego powodu utrudniony jest dostęp do pomników usytuowanych wzdłuż remontowanego zabytku. Jak informowaliśmy pod koniec października, groby znanych Polaków położone w Alei Zasłużonych są cały czas osłonięte folią i niedostępne – informował Super Express.

Niedawno władze cmentarza, poinformowały, czy pochówek będzie możliwy, poniżej szczegóły.

TYLKO U NAS. Nagrali Macieja Damięckiego cztery dni przed śmiercią. "Żona mówiła, że leży i jest słaby" Pogrzeb Macieja Damięckiego. Gdzie i kiedy zostanie pochowany? To jeszcze trochę potrwa

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Macieja Damięckiego?

Władze cmentarza na Powązkach przekazały niedawno, że pogrzeb Damięckiego może się odbyć. Teraz podano już nawet, gdzie i kiedy odbędzie się ceremonia. Wygląda na to, że trochę na nią jeszcze poczekamy.

Pogrzeb Damięckiego odbędzie się 29 listopada 2023 roku. Zacznie się od mszy żałobnej godzinie 12.00 w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Wygląda na to, że aktor rzeczywiście spocznie w rodzinnym grobowcu. Teraz niespodziewanie dzieci Macieja wystosowały oficjalną prośbę. Publikujemy ją poniżej.

Prośba rodziny przed pogrzebem Macieja Damięckiego

Na Instagramie córki Macieja, Matyldy Damięckiej, pojawił się właśnie nowy wpis. Wcześniej opublikowała ona artystyczny szkic, przedstawiający wizerunek ojca, z prostym podpisem „Pa, tatku”. Teraz poinformowała o szczegółach pogrzebu i wyraziła szczególną prośbę.

17 listopada 2023 roku odszedł nasz ukochany Mąż, Tato, Brat, Dziadek i Przyjaciel. […] Prosimy o życzliwy uśmiech i ciepłe wspomnienie o naszym Maćku – brzmi treść żałobnego komunikatu rodziny.

Jednocześnie Matylda Damięcka potwierdziła podane wcześniej szczegóły na temat godziny i miejsca ceremonii pogrzebowych.

pogrzeb Macieja Damięckiego
Maciej Damięcki z synem Mateuszem, fot. KAPiF
pogrzeb Macieja Damięckiego
Maciej Damięcki z żoną Joanną, fot. KAPiF
pogrzeb Macieja Damięckiego
Maciej Damięcki z synem Mateuszem i córką Matyldą, fot. KAPiF

Źródło: Super Express, Fakt